BolununSesi, Bolu Halkı'nın vicdanının sesidir

Belediye Huzur Evi açıldı...?

Belediye Huzur Evi açıldı...?
  17 Ekim 2020

  BELEDİYE HUZUR EVİ AÇILDI.....? Çok şükür, Bolu'muzun büyük ihtiyacı ...

       BELEDİYE HUZUR EVİ AÇILDI.....?

       Çok şükür, Bolu'muzun büyük ihtiyacı olan YAŞLILAR HUZUR EVİ hizmete açıldı. İzzet Baysal Babamızın hediyesi Çakmaklar'daki huzur evi senelerden beri artık ihtiyaca cevap veremez olunca, herkesin ümitle ve heyecanla hizmet beklediği Bolu Belediyemiz bu meseleye el atarak Kalıcı Konutlar'da yaptırdığı Huzur Evini tamamlayarak halkımızın hizmetine sunuldu.

       Sayın okuyucularım, biliyorsunuz veya bilmiyorsunuz, evlerde sayısız çok yaşlı, bakıma muhtaç hemşehrilerimiz var. Bunların çoğu sahipsiz, bakıcıları yok, evlatları, yakınları olanlar varsa da yetersiz ve zorluklar,sıkıntılar içindeler. Hatta bir günün tamamını yalnız geçirenler var. Artık inanınız ki bu devirde nenesine, dedesine bakacak torun torba kalmadı. Zaten evlatlar-gelinler geçinemez olup zor durumdalar.

       Onun için Belediyemiz, çok yerinde bir kararla bu huzur evini tamamladı.

       Tek kişilik 25 müstakil oda. Çift kişilik yine 25 oda, 3 er kişilik 10 oda ihtiyaçlara cevap verecek şekilde hazırlandı. Ayrıca dinlenme salonu, televizyon odası, kütüphanesi son derece modern bir şekilde yapıldı.

       Açılışını, herkesin ümitle hizmet beklediği sayın Vali Ahmet Ümit, Bolu Belediye Başkanımız hizmet adamı, eksikleri tamamlayan sayın Tanju Özcan, Daire Müdürleri ve Bolu halkı yaparak şehrimizin çok çok arzuladığı huzur evi hizmete girmiştir.

       Sosyal devlet budur. Komşusu aç yatarken tok olan komşu bizden değildir örneği budur, güçsüzlere-yaşlılara-kimsesizlere bakmak eğer dinimizde varsa, işte budur.

                TEBRİKLER BOLU BELEDİYESİ

        NOT: Sayın Bolu'lular inandınız mı..?

        Bu yazı bir gerçeği sizlere sunuyor.

        Eğer konuşur, düşünür ve isterseniz olur.

        Her konu da sesiniz çıkmalı...? 

        Bir günde Gaziantep de 300 fabrika 

        açılışı oluyorsa, Bolumuzda da arzulanan

        yaşlı huzur evi yapılabilir.

        Dumlu Demircioğlu

  • Aslan karabey18 Ekim 2020 . 06:23

   Dumlu amca vallahi ben gerçek sandım, HELAL olsun sessiz sedasız açılışınıda yapmışlar, ne kadar güzel bir iş çıkarmışlar derken yazının sonunu görünce bütün o sevincim yerle yeksan oldu. Ellerinden öperim bu kadar hassas bir konuyu gündeme getirdiğiniz için. İnşallah belediye başkanı veya İ. Baysal vakfı duyarda bir değil birkaç tane huzur evi ve yaşlı bakım merkezi açarlar inşallah.
  • Ekrem Kesmen 17 Ekim 2020 . 23:00

   Bolu Hayır İşleri Yapma Vakfı olarak Bolu'ya Huzur Evi kazandırmak için cok uğraştık. Arsa temini konusunda hiçbir kurum yardımcı olmadı. Sayın Tanju Özcan Köroğlu Heykelinin olduğu yerden arsa tahsisi için ilk meclis toplantısında gerekli kararı çıkardı. Ancak mevcut yer Valilik konutuna ayrıldığı gerekçesiyle Vali Bey den onay alamadık. Vakfımızın yapıp çalıştıracağı modern Huzur Evi şimdi ihtiyaç, yakın gelecekte çok daha ihtiyaç olacaktır. P

  Yorum yazın

  İsim (Gerekli)
  Yorumunuz (Gerekli)

  Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.

  Sağlık İlaç Gıda Takviyesi Siyah Sarımsak