BolununSesi, Bolu Halkı'nın vicdanının sesidir

Sorunlarımız derinleşiyor!

Sorunlarımız derinleşiyor!
  20 Eylül 2020

  TMMOB: SORUNLARIMIZ DERİNLEŞİYOR, SESSİZ KALMAYACAĞIZ TMMOB Bolu Temsilciliği, “19 ...

      TMMOB: SORUNLARIMIZ DERİNLEŞİYOR, SESSİZ KALMAYACAĞIZ

        TMMOB Bolu Temsilciliği, “19 Eylül TMMOB Mühendis, Mimar ve Şehir Plancıları Dayanışma Günü” nedeniyle bir basın açıklaması yaptı. 

       19 Eylül 1979 İş Bırakma Eylemi’nin 41. Yıldönümünde 19 Eylül TMMOB Mühendis, Mimar ve Şehir Plancıları Dayanışma Günü nedeniyle TMMOB Bolu İl Koordinasyon Kurulu Sekreteri Erol Perçin tarafından, TMMOB Bolu il binasında basın açıklaması yapıldı.

        SORUNLARIMIZ DERİNLEŞİYOR

        Salgının toplumsal yaşama ve çalışma hayatına etkileri ekonomik krizin gitgide derinleştiği söylenen açıklamada, “Salgın döneminden daha da derinleşen krizle birlikte birbiri ardına kapanan işletmeler ve hızla azalan üretim nedeniyle geniş çaplı bir işsizlik ve yoksullaşma süreci içine sürükleniyoruz. Yurtdışı kaynaklı sıcak para akışına dayalı büyüme modeli sürdürülebilir olmaktan çıkmış, ülkemizi büyük bir borç batağı ve yüksek kur şokuyla baş başa bırakmıştır.” denildi.

        Krizin herkesi olduğu gibi mühendis, mimar ve şehir plancılarını da etkilediğini de belirten Perçin, “Kamusal yatırımların ortadan kalkması, kamusal çıkarın göz ardı edilmesi, rant hırsının bilim ve tekniğin önüne geçmesi, sermayenin ihtiyaçlarının halkın ihtiyaçlarının önünde tutulması gibi nedenlerle yıllar boyunca mühendis, mimar ve şehir plancılığı emeğinin değersizleştirilmiş olması, meslektaşlarımızı kriz karşısında tümüyle savunmasız hale getirmiştir.  Ekonomik kriz ve salgının olumsuz etkilerinin en fazla yansıdığı özel sektörde çalışan meslektaşlarımızın tamamı büyük bir yoksullaşma ve işsizlik tehdidiyle karşı karşıya durumdadır. Esnek çalışma, güvencesizlik, sağlıksız çalışma koşulları ve reel ücret kaybı gibi sorunlar özel sektörde çalışan tüm meslektaşlarımızın hayatını olumsuz etkilemekte, gelecek planı yapamaz hale getirmektedir.” dedi.

        SESSİZ KALMAYACAĞIZ

        TMMOB olarak mesleklerini, meslektaşlarını ve ülkemizin geleceğini tehdit eden uygulamalar karşısında sessiz kalmayacaklarını belirten Perçin, “Bizler mesleğimizi bilimden, üretimden ve toplumdan yana kullanan bir mücadele geleneğinin sürdürücüsüyüz. Bu anlayışla TMMOB’nin bilim ve tekniği esas alan, kamu çıkarını savunan, eşitlik, özgürlük ve demokrasiden yana tavrını korumaya devam edeceğiz.” diyerek dayanışma günlerini kutladı.

  • Eğitimci24 Eylül 2020 . 17:06

   Her mimar,muhendis , avukat neyse yeterli para kazanıyor,bazilarinin kazancı iyi olabilir ama bu ülkede boşta gezen yada dusuk ücretle çalışan bu meslek sahiplerinden de var.yani gelir dağılımı dengesiz,
  • Cenderme21 Eylül 2020 . 16:57

   Ali bey gerçekten çok doğru. Muhalefet genel başkanları, yardımcıları ve avaneleri her gün bağırıyor Millet aç aç diye ama (İktidar mensupları da dahil) A dan Z ye bir tanesi de çıkıp benim aylık net gelirim şu diyen yok.
  • Ali yılmaz21 Eylül 2020 . 15:50

   Çok garip,.!. Bu memleketin en çok ağlayanı, şikayet edeni kaymak takımı dediğimiz kesim..ortalama yıllık gelirleri Türkiye ortalamasının çok üstünde..(bkz.Avukatlar,doktorlar,mimar mühendisler vb.)..Neyin peşindeyiz anlamak zor..!!
  • Cenderme21 Eylül 2020 . 10:06

   Sessiz kalmayacağız değil, şu alanda biz üretim yapıyoruz veya üretime başlıyoruz veya başladık deyin. Öyle masa başında ahkam kesmeyin. Gariban millet çalışsın siz hokur hokur sebeplenin, yiyin.

  Yorum yazın

  İsim (Gerekli)
  Yorumunuz (Gerekli)

  Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.

  Sağlık İlaç Gıda Takviyesi Siyah Sarımsak