BolununSesi, Bolu Halkı'nın vicdanının sesidir

Bu bir LED EKRAN hikayesidir!

Bu bir LED EKRAN hikayesidir!
  19 Eylül 2020

  Bu bir LED EKRAN hikayesidir! LED EKRAN Belediye Meydanı'na ...

  Bu bir LED EKRAN hikayesidir!

       Bu bir LED EKRAN hikayesidir!

         LED EKRAN
         Belediye Meydanı'na geçtiğimiz mart ayında dikilen sonrasında haziran ayında Valilik Önü Kent Meydanı'na taşınan, oradan da eylül ayında STADYUM’a konulacak bir  LED EKRAN hikayesidir.

          LED EKRAN Bolu Belediyesi'nin üstün teknoloji(!) mühendisleri tarafından TÜRKİYE’de bir İLK olarak Belediye Şantiyesi'nde üretilmiş ve ÇİN’e bile İHRAÇ edilmesi beklenirken, son durağı STADYUM oldu. Bolu Belediyesi'nin en yetkili İTHAL Genel Müdürü Bahadır ACAR’ın üstün hizmet(!) ve gayretleri sonucu İSTANBUL (hangi firma, hangi teklif, hangi ihale, kaç para) dan aldığı ve demir kaynak atölyesinde birleştirip diktiği LED EKRANIN son durağı, yine belediye demir atölyesi olarak gözüküyor. İthal genel Müdür Bahadır ACAR da o makamdan alındığına göre, LED TABELA şanlı BOLUSPOR'a hayırlı olsun.

          Yalaka Basın tarafından büyük şakşaklarla tanıtılan ve duyurulan LED EKRAN;
  “Türkiye’de bu teknolojiyi kendi üretecek bir BELEDİYE, bir Kuruluş, bir Fabrika yok”, dedik. Siz anca alır, demir kaynak atölyesinde çerçevesini yapıp montajlarsınız dedik. "BİZ TÜM BELEDİYELERE satacaz ÇİN’e bile İHRAÇ edeceğiz" dediniz.

         Şimdi soruyoruz;

         İTHAL üstün özellikli Allah’ın sevgili kulu GENEL MÜDÜR bu ekran ve akıllı DİREK işini size kaç paraya aldırdı? (İstanbul firmalarından/firmasından)
          İTHAL üstün özellikli Allah’ın sevgili kulu GENEL MÜDÜR Belediye birimlerini ve işletmelerini KAMERA ve TEKNOLOJİ ile donatırken, hangi BOLU firmalarından bu alış-veriş veya TEKLİF alındı?
         İTHAL üstün özellikli Allah’ın sevgili kulu GENEL MÜDÜR’ü neden görevden aldınız ve Kooperatif’in başına getirdiniz?
         İTHAL üstün özellikli Allah’ın sevgili kulu GENEL MÜDÜR hangi üstün özelliklerine hangi LİYAKAT e göre Bolu’da işe başlattınız?
         İTHAL üstün özellikli Allah’ın sevgili kulu GENEL MÜDÜR’ü kıramayacağınız bir eski CHP Milletvekilinin dayatması üzerine BOLU’ya getirdiğiniz söyleniyor, doğru mu?
         İTHAL üstün özellikli Allah’ın sevgili kulu GENEL MÜDÜR geçenlerde yapılan Belediye İş Merkezi İhalesinde muammen bedelin 40 bin düşüğüne ve tek firma katılan İHALE de yaptığı usulsüz uygulamalar için ne diyeceksiniz?
         İTHAL üstün özellikli Allah’ın sevgili kulu GENEL MÜDÜR, Bolu Belediyesi'ne şimdiye kadar yaptırmış olduğu alış verişler ne kadardır ve kimlere hangi İSTANBUL  firmalarına PEŞKEŞ çekilmiştir?
         İTHAL üstün özellikli Allah’ın sevgili kulu GENEL MÜDÜRün projesi olan LED TABELA, AKILLI DİREK ve TERMAL KAMERA üretimi ne aşamada ve hangi Belediyeler? Hangi Ülkeler almak için ön sipariş verip kuyruğa girdiler?
          İTHAL üstün özellikli Allah’ın sevgili kulu GENEL MÜDÜR’ün soyadı ACAR size bir akrabalık derecesi var mı dır?
         

         Hedefiniz ÇİN'e bile ihraç etmekti       

          04.03.2020 tarihinde açılan LED EKRAN için Basın Toplantısında söylenen sözler;
          Başkan Tanju ÖZCAN;
          “Burada gördüğümüz led ekran ve akıllı direklerin tamamı belediyemiz tarafından yapıldı. Amacımız, bu led ekranları şehirde yaygınlaştırmak, akıllı direkleri şehirde yaygınlaştırmak, sonuç itibarıyla da birçok belediyeye, kamu kurumuna, birçok özel şirkete bu ürünleri satabilmek. Nihai hedefimiz de Çin’e ihracat yapmak, bugün buna inanmıyoruz belki ama gerçekleştiğini görürsek de şaşırmayız, bu bizim hayalimiz.

         “Belediye çalışanlarımız yaptı”
          Bunu yaparken, bu tür ürünler tasarlarken, bunların yazılımlarını kendimiz geliştirirken, gelir getirici hizmetler olmasını amaçlıyoruz. Bunu üretirken, Bolu’daki hiçbir esnafla, iş adamı ile rekabet etmeyelim, Bolu’da üretilmeyeni üretelim, bu tür ürünleri üreterek daha çok istihdam sağlayalım, başından beri bunu söylüyoruz. Yine bu tür ürünlerle birçok insana meslek edindirelim ve geri dönüşüm malzemeleri kullanarak tasarruf edelim. Hep akıllı şehir diyorlar ya, şehirlerin geleceği bunlardan geçiyor. Biz teknoloji konusuna ağırlık vermeyi bu alanda yatırım yapmaya ve bu alanda para kazanan bir belediye olmayı hedefliyoruz. Bunun yapılış aşamasını yakından takip ettim. Bunu belediyemizin çalışanları yaptı ve onlar da bir şeyi üretmenin heyecanını yaşadılar. Bunların tamamı belediyemizin kaynakçıları tarafından belediyemizin çalışanları tarafından yapıldı. Onlar da bir şeyi üretmenin heyecanını yaşadılar. Emeği geçen tüm arkadaşlarıma teşekkür ediyorum. Bundan sonra daha iyi şeyler de yapacağız bunu da görüyorum. Bunları yapmakla kalmayacağız, seri üretimlerini de yapıp, Bolu Belediyesi'ne ciddi anlamda, gelir de getireceğiz.
           Başkan Özcan’ın konuşmasının ardından şirket Genel Müdürü Bahadır Acar, led ekran ve akıllı direklerin teknik detaylarından bahsetti. Acar, “Bu cihaz 4 metreye 3 metre, toplamda 12 metrekarelik bir cihaz. Çift yüzlü ve şu an Türkiye’de harici ortamda kullanılabilecek en yüksek çözünürlüğe sahip. Üretimi yaklaşık 20 gün sürdü, üretimin konstrüksiyonunda tamamen belediyenin imkanlarını kullandık. Altındaki direkten konstrüksiyona kadar belediyemizin tesislerinde bulduğumuz malzemeleri kullanarak ürettik. Atıl sistemleri kullanmadık, içerisinde yedek bir güç kaynağımız var, güç kaynaklarının ikisi ya da üçü arıza yapması durumunda sistem çalışmaya devam edecek şekilde tasarlandı. Çok kısa zaman içinde hücrelerin elektronik kısımlarını da Bolu’da üretmeye başlayacağız. Ekip olarak tamamen belediye çalışanlarını kullandık. 5 – 6 arkadaşımız 20 gün içinde led ekran üretimi yapabilir hale geldiler. İnşallah kısa zaman içinde genç arkadaşlarımızı da bu konuda yetiştirmeyi hedefliyoruz. Ayrıca bir akıllı direk imalatı yaptık. Aslında bu da İçişleri Bakanlığının yayınlamış olduğu bir tebliğ vardı belediyelere. Park ve bahçelerin güvenliği ile alakalı. Biz biraz daha ileri taşıdık, biz bu direğin üzerinde neler yapabiliriz? Dedik sadece güvenliği sağlamayalım, ayrı fonksiyonları da olsun dedik. Şu an ulaşım kartı, su yükleme kartı gibi yüklemelerimizi ya da, belediye ile irtibata geçmek istediğinizde şikayetlerinizi direkler üzerinden belediye ile görüşebileceğiniz, telefonla aramadan ya da internete girmeden sokakta gördüğünüz her hangi bir direkten butona basarak belediyeye şikayetlerinizi iletebileceğiniz bir format yarattık. Üretim bittikten sonra, üniversiteler, belediyeler ve bir çok kuruma irtibat halindeyiz. Açıkçası bu anlamda da çok iyi tepkiler aldık. Kısa zaman içinde Bolu’da birçok noktaya yaymayı planlıyoruz. Ekranların şu anda faydalarının bir ilerisinde bir de reklam avantajı var. Şehrin her yerinde görsel bir şov yapıyoruz. Reklam verenler açısından bir cazibe ürünü halinde” diye konuştu.

  • haluk20 Eylül 2020 . 13:09

   sizin yapacağınız belediyecilik yerin dibine batsın su kesintilerinden bıktık ama biz bunu hak ettik sahi Allatin yılmaz hakkında kaç tane yolsuzluk dosyasını savcılığa verdi sayın hukuk çu Başkan Tanju Özçan demediğini bırakmıyordu Alattin Yılmaz hakkında şimdi kol kola geziyorlar bence hiç bir birinden farkları yok Allaha havale ediyorum ikinizide
  • İsmail20 Eylül 2020 . 12:11

   Hele koyagon bakam bi Bolusporun orlara duragosun. Çin'e esas Tanju Özcan'ın kendisini göndermek ilazım. Adamlar adamın gafasını bile yeniliyorlarmış.
  • Misafir19 Eylül 2020 . 22:06

   Rediflerin otlarını temizlemediler ne ledi ya.ataturk orman parki acinacak halde eskiden keyifle yürürdük şimdi girmeye korkuyoruz her yer ot cimenler sararmış, ağaçlar kurumuş, ciceklerden eser yok, ne ekrani yaaaa yapilani bozdular.sulari akmaz kafeler berbat orasi örnek bir yerdi ama simdi yerlerde.
  • dede19 Eylül 2020 . 13:33

   bu kadar sazana bu yem çok bile...bu zuper mudur geliyi 8 aydır yapılacak parka sallanıyı sallanıyı gidiyi....sıradan bir işçi ekibinin 15 günde yapacağı bir park 8 aydır yapılıyor.haaaaa Bolu da her şey şey oldu...

  Yorum yazın

  İsim (Gerekli)
  Yorumunuz (Gerekli)

  Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.

  Sağlık İlaç Gıda Takviyesi Siyah Sarımsak