BolununSesi, Bolu Halkı'nın vicdanının sesidir

Çevre Yolu, şehir yolu olacak

Çevre Yolu, şehir yolu olacak
  18 Eylül 2020

  Çevre Yolu, şehir yolu olacak Ulaştırma ve Altyapı Bakanı ...

        Çevre Yolu, şehir yolu olacak       

        Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, Bolu Güney Çevre Yolu’nun 3 kilometrelik kısmındaki yol kotunu düşürerek Boluluların istekleri doğrultusunda yeni proje hazırlanacağını açıklayarak, “En kısa zamanda projesi hazırlanıp istenmeyen görüntü ortadan kaldırılarak Bolululara şehir yolu ve yaşam yolu olarak kazandırılacak” dedi.

         Bolu’da yıllardır yapımı devam eden Güney Çevre yolu projesi ve Bolu-Mudurnu arasındaki yol çalışmalarını incelemek için kente gelen Bakan Karaismailoğlu, Bolu Valiliği’ni ziyaret etti. Bolu Valisi Ahmet Ümit ve protokol üyeleri tarafından karşılanan Bakan Karaismailoğlu, valilik özel defterini imzaladı. Vali Ümit’in makamında partililer ve karayolları yetkilileri ile yaklaşık bir saatlik toplantı yapan Bakan Karaismailoğlu, daha sonra Kasaplar Köyü mevkiindeki Güney Çevre Yolu şantiyesine giderek yetkililerden proje hakkında bilgiler aldı. 

         Şantiye çıkışında gazetecilere açıklamalarda bulunan Bakan Karaismailoğlu, Bolu’da bakanlık bünyesinde yapılan çalışmaları incelediklerini belirterek, “Bundan sonrada Bolu’ya güzel hizmetlerimiz devam edecek. Devam eden projelerin en kısa sürede bitirilmesi için istişarelerde bulunuyoruz. Bütün amacımız Bolulu vatandaşlarımızın memnuniyetini kazanmak. Bütün projelerimizde aslolan odur. Bütün Türkiye’de 18 yıldır sayın Cumhurbaşkanımızın önderliğinde ulaştırma, altyapı, bakım hizmetlerinden Bolu’da fazlasıyla istifade edecektir. Ülkemizin her noktasında muazzam gelişmeler var. Karada, havada, denizde, raylı sistemlerde, uzayda. Her bir konuda dünyanın gıpta ile baktığı projeleri yönetiyoruz. Onları vatandaşımızın, milletimizin hizmetine sunuyoruz. Onların moral, motivasyon ve yaşam kalitesini yükseltmek için canla başla çalışıyoruz. Cumhurbaşkanlığımızın liderliğinde bütün ekip olarak, Bakanlar Kurulu ve sorumlusu bulunduğumuz Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı olarak canla başla çalışıyoruz. Vatandaşlarımızı birbirine bağlayıp dünyayla bağlantılarını sağlayacağız.” diye konuştu.
         Bolu’ya çok önemli yatırımlar yaptıklarını vurgulayan Bakan Karaismailoğlu, şöyle konuştu:
         “Şu an Güney Çevre yolu şantiyesindeyiz. 2017 yılından bu yana süreç devam ediyor. Burada da gerekli inceleme ve istişarelerimizi yaptık. Boluluların nabzını tuttuk. Buradaki Mudurnu yolu arasındaki 3 kilometrelik kısmı yol kotunu düşürerek Boluluların istekleri doğrultusunda bağlayıp 3 kilometrelik kısmı hizmete alacağız. En kısa projesi hazırlanıp istenmeyen görüntü ortadan kaldırılarak Bolululara şehir yolu ve yaşam yolu olarak kazandırılacak”
          Bakan Karaismailoğlu, Bolu’daki incelemelerinin ardından Mudurnu ilçesindeki yol yapım inşaatı şantiyesine gitti.

  • semiha23 Eylül 2020 . 14:26

   TARIM ARAZİLERİNİ GÖREN YOK . İLLA İNŞAAT/ İHALE YAPILACAK . YENİ BİR YOL GÜZERGAHI DEĞİL Kİ, İLERDE E 5' E BAĞLAYACAKLAR, BOLUNUN DIŞINDAN DOLAŞILACAK YANİ .. YAZIKLAR OLSUN . MEVCUT E 5 ALT, ÜST GEÇİTLERLE BU İŞİ KARŞILARDI. TARLALAR DA TARLA OLARAK KALIRDI . ŞİMDİ YOLUN KENARINDA KALACAK TARLALARI TOPLAYIP TESİS YAPMA DERDİNDE MİLLET. YAZIKLAR OLSUN . TARIM ARAZİLERİ YOK OLUYOR, GÖRMÜYORMUSUNUZ ? ÇOLUK ÇOCUĞUMUZUN RIZKINI YOKEDİYORSUNUZ, FARKINDA D
  • Hakan19 Eylül 2020 . 23:18

   Erdem bey aynı şeyi düşünüyordum siz yazmışsınız tebrikler
  • Bolulu olark19 Eylül 2020 . 20:56

   Bence çevre yolu otobandan olmalı lütfen sayin bakanımıza ricaediyoruz örnek olarak adana var
  • Ali19 Eylül 2020 . 20:54

   Yüreği olan bu yolu iptal eder....TARIM ARAZİLERİ Nİ KURTARIR...YOK ...ZAMANA BIRAKIRSA. İLERİKİ YILLARDA DENGESİZİN BİRİ ARAZİLERİ TOPLAR...YİNE AÇAR...VATAN MİLLET SAKARYA...YANİ
  • S.A19 Eylül 2020 . 13:52

   Herhangi bir yola gerek yok. Tarım arazileri daha önemli. O değilde "e 5 burdan geçecekmiş birkaç tarla alalımda istasyon açaruk" diyenlere selam olsun..
  • Erdem19 Eylül 2020 . 13:12

   Yolun kotunu düsurmenin maliyeti ve gereksiz dolgunun hesabı ne olacak.
  • Muhsin osmanoğlu18 Eylül 2020 . 21:54

   On Yıldır söylüyorum nihayet biri duymuş
  • ziyaretçi18 Eylül 2020 . 19:25

   güney çevre yolu yani güneydan geçecek olan E5 karayolu tamamen iptalmi yoksa devam edecekmi bu konuda açıklayıcı bir haber yapılırsa çok seviniriz
  • şeref özkurede18 Eylül 2020 . 17:26

   tam anlayamadım mudurnu yolundan güneye ikincı üçüncü etap devam edecek mi yoksa iptal mı ???
  • Salih ÖZDEMİR18 Eylül 2020 . 16:01

   yüzlerce kamyon harfiyatın parası her zamanki gibi bolululardan çıktı. eski belediye başkanı sizden değilmiydi.sizdemi laf anlatamadınız.

  Yorum yazın

  İsim (Gerekli)
  Yorumunuz (Gerekli)

  Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.

  Sağlık İlaç Gıda Takviyesi Siyah Sarımsak