“Eleştiri belki güzel bir şey değildir, ama gereklidir. Ağrıyla aynı işi görür. Çünkü ağrı da vücutta bir arıza olduğunu haber verir.” Winston Churchill

500 personel alınacak

500 personel alınacak
  12 Eylül 2020

  500 personel alınacak Çalışma ve İş Kurumu aracılığı ile ...

        500 personel alınacak         

        Çalışma ve İş Kurumu aracılığı ile İl Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı merkez ve ilçelerde istihdam edilmek üzere 400 Temizlik Personeli ve 100 Özel Güvenlik Görevlisi alınacak.

         İl Milli Eğitim Müdürlüğüne bağlı merkez ve ilçelerde istihdam edilmek üzere 400 temizlik görevlisi ve 100 özel güvenlik görevlisi olmak üzere 500 kişi alınacak. Talep edenler 14.09.2020 ile 18.09.2020 tarihleri arasında “ALO170” iletişim hattı ve internetten “İŞKUR E-ŞUBE” üzerinden kendileri müracaat edebilecekler, İŞKUR İl Müdürlüğü'nden başvuru alınmayacaktır.

        İŞKUR İl Müdürlüğü tarafından yapılan duyuruda, “Belirtilen tarihler arasında başvuru yapanlardan tamamı 23.09.2020 tarihinde yapılacak olan noter kurası yöntemiyle programa katılma koşulları uygun olanlar katılımcı olarak belirlenecek ve 01.10.2020 tarihinde program başlayacaktır. Ağustos ayı içerisinde açılan ancak okullar açılmadığı için ileri bir tarihe ötelenen programa başvuru yapanlardan başvuru koşullarını taşıyanlar otomatik olarak aktarılacağından yeniden başvuru yapmalarına gerek bulunmamaktadır” ifadeleri yer aldı.

  GEREKLİ ŞARTLAR

  Katılımcı olabilme koşulları

  - Kuruma kayıtlı işsiz olmak,

  - 18 yaşını tamamlamış olmak,

  - Emekli ve malul aylığı almıyor olmak,

  - Öğrenci olmamak(açık öğretim ve açık lise öğrencileri hariç),

  - Mevzuatta yer alan daha önce yararlanılan kurs/programlar arasındaki bekleme süresini doldurmuş olmak,

  - Başvuru tarihinden önceki son 1 aylık sürede sigortalı olmamak,

  - ADNKS’ye göre aynı adreste oturanların, programa başvuru yapılan tarih dikkate alınarak gelir getirici bir işte çalışma sonucu elde ettikleri toplam kazançlarının net asgari ücretin 1,5 katını aşmaması.

  Yorum yazın

  İsim (Gerekli)
  Yorumunuz (Gerekli)

  Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.

  Sağlık İlaç Gıda Takviyesi Siyah Sarımsak