2021'de olursa bir şikayet, ölümden olsun…

15 dakikalık sağanak yetti

15 dakikalık sağanak yetti
  23 Haziran 2020

  15 dakikalık sağanak yetti Bolu’da 15 dakika etkili olan ...

  15 dakikalık sağanak yetti

       15 dakikalık sağanak yetti      

        Bolu’da 15 dakika etkili olan yağmur yağışı, su baskınlarına neden olurken bazı ev ve işyerleri suyla doldu. Rögarların taşması nedeniyle yollar göle döndü.

        Bolu'da aniden başlayan ve şiddetini kısa sürede artıran sağanak yağış nedeniyle kent merkezinde yollarda ve apartmanların bodrumlarında su baskınları oldu. Yaklaşık 15 dakika boyunca süren şiddetli yağmurda rögar kapaklarının tıkanması nedeniyle Borazanlar ve Sümer Mahallelerindeki bazı ev ve iş yerlerinin giriş katlarında su birikintileri oluştu. Vatandaşlar suların evlerine girmesini engellemek için yol üzerinde bulunan rögar kapaklarını kendi imkanlarıyla açarak suların akmasını sağladı.

         Vatandaşların ihbarı üzerine su baskınlarının yaşandığı bölgelerde itfaiye ekipleri tahliye çalışması başlattı. Suların yaklaşık 40 santimetreyi bulduğu yollardan geçmeye çalışan sürücüler zor anlar yaşadılar. Su baskınların yoğun olarak yaşandığı yerlerdeki vatandaşlar, her yağmurda aynı manzarayla karşılaştıklarını ifade ettiler.

        Suları kovalarla atmaya çalıştılar

        Belediye ekipleri suyla kaplanan yolları açmak için çalışma başlattı. Vatandaşlar ellerinde kovalarla bodrum katlarındaki suları temizlemeye çalıştı.

  • Elçi24 Haziran 2020 . 17:28

   Biz Bolu'nun altyapısını çözdük, bütün hatları yeniledik, bolunualtyapı sorunu kalmadı, neyyseee..
  • yasin durak23 Haziran 2020 . 18:22

   Sümer Mh. Cumartesi Pazarının kurulduğu sokağın başı hep böyle bu duruma chp li beldiye nede mahalle muhtarı el atmıyor. bu durumdan herkes sorumlu tepkisini göstermeyen halkta çözüm bulmayan belediyede

  Yorum yazın

  İsim (Gerekli)
  Yorumunuz (Gerekli)

  Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.

  Sağlık İlaç Gıda Takviyesi Siyah Sarımsak