Bayram tebrik ilanlarınızı İNANDIĞINIZ, GÜVENDİĞİNİZ gazetelere veriniz

Babası da tutuklandı

Babası da tutuklandı
  30 Mart 2020

  Babası da tutuklandı Bolu'da kaldıkları karantina yurdunda sosyal medya ...

        Babası da tutuklandı     

        Bolu'da kaldıkları karantina yurdunda sosyal medya hesabından açtıkları canlı yayın sırasında Türkiye Cumhuriyeti Devleti'ne küfür eden ve gözaltına alınan öğrencilerden birinin babası da geldiği gibi Bolu’da gözaltına alındı. Babasının da hakkında iki ayrı suçtan arandığı ve bu nedenle tutuklandığı öğrenildi.

        Bolu Abant İzzet Baysal Üniversitesi Gölköy kampüsündeki Kredi ve Yurtlar Kurumu'na bağlı Hayreddin Tokadi Kız Öğrenci Yurdu'nda sosyal medya hesaplarından canlı yayın açıp Türkiye Cumhuriyeti'ne küfür eden M.N.M’nin babası Mehmet Veysi Meygil, oğlunun gözaltına alınması nedeniyle Diyarbakır’dan Bolu’ya geldi. 

        Şüphelinin babasının yapılan kimlik kontrolünde hakkında ‘Bilişim sistemleri kredi veya banka kurumlarının kullanılarak dolandırıcılık’ suçundan  arandığı ve 6 yıl 3 ay kesinleşmiş cezasının olduğu ortaya çıktı. Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri tarafından gözaltına alınan Mehmet Veysi Meygil, işlemlerinin ardından adliyeye sevk edildi. Meygil, sevk edildiği nöbetçi mahkeme tarafından tutuklanarak cezaevine gönderildi.

           3 kişiden 2'si tutuklandı, 1'i adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı

           Savcılık sorgularının ardından mahkemeye sevk edilen 3 gençten, Mehmet Nuri Meygil ve Murat Yıldırım tutuklanarak cezaevine gönderildi. M.K.K. isimli öğrenci ise adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.

  • bolulu30 Mart 2020 . 22:46

   hah şöyle şimdilik hak ettiklerini buldular,devamı gelecek....

  Yorum yazın

  İsim (Gerekli)
  Yorumunuz (Gerekli)

  Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.

  Sağlık İlaç Gıda Takviyesi Siyah Sarımsak Tonet Sandalye Cafe Koltukları Cafe Masa Sandalye Cafe Sandalye