Bayram tebrik ilanlarınızı İNANDIĞINIZ, GÜVENDİĞİNİZ gazetelere veriniz

DSİ'den Bolu'ya dev yatırımlar

DSİ'den Bolu'ya dev yatırımlar
  27 Mart 2020

  DSİ'den Bolu'ya dev yatırımlar Bolu’da DSİ'nin sulama kanallarının kapatılması ...

         DSİ'den Bolu'ya dev yatırımlar       

         Bolu’da DSİ'nin sulama kanallarının kapatılması çalışmasının devamı için beklenen izin çıktı. Bolu Belediyesi kentte tarla sulama işlemlerinin tamamlanmasının ardından, Kalıcı Konutlar ile Sağlık Mahallesi arasında kalan kanalı kapatacak.

         Daha önce 50 metrelik bir bölümü kapanan kanalın, Sağlık Mahallesi'ne kadar uzanan bölümü kapatılmış olacak. Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan’da DSİ’den kanalın geri kalan bölümünün de kapatılması için girişimlerde bulundu. Tarım ve Orman Bakan Yardımcısı Fatih Metin’in desteğiyle Bolu Belediyesi'nin talebini değerlendiren Devlet Su İşleri, kanalın üzerinin kapatılmasına onay verdi. 

         "Tüm sulama kanallarının tamamı kapalı sisteme geçirilecek"

          Sulama kanalların kapatılmasının gündemlerinde olduğunu belirten Metin,  “Bolu Ovası Sulamasının kapalı sisteme alınması için Bolu Ovası Rehabilitasyonu işinin projelerini tamamladık. Önümüzdeki yıllarda bu projeyi uygulamaya geçireceğiz.  Bu proje kapsamında Bolu Ovasında bulunan tüm sulama kanallarının tamamı kapalı sisteme geçirilecek. Bolu Belediyesi’nin belirli yerlerde kanal kapatma ile ilgili talepleri Devlet Su İşleri’ne iletilmiş. DSİ 5. Bölge Müdürlüğümüz ve Şube Müdürlüğümüze konunun çalışılması talimatını verdim. İncelemelerin tamamlanması sonrası gerekli teknik şartların Bolu Belediyesince sağlanması halinde kapatılması talep edilen yerlerde ilgili gerekli izinler verilecek.” dedi.

       "Kanalın 2.5 kilometrelik kısmının üzeri kapatılacak"

        Başkan Özcan’da kanalın kapatılma talebinin onaylandığını açıklayarak, “Kalıcı konutlar mevkiinden Sağlık Mahallesi'ne doğru giden kanalın 2.5 kilometrelik kısmının üzeri kapatılacak. Geçmiş belediye başkanının kullandığı yuvarlak boruların yerine özel kare borular üretip kullanacağız. Yuvarlak borular tam kanala oturmuyordu. Kanalı kapattıktan sonra da üzerine de bisiklet yolu yapacağız. Belirli noktalara süs havuzları da yapabiliriz. Bu konuyu değerlendiriyoruz. Sulama sezonunun tamamlanmasının ardından Eylül ayında çalışmalara başlamayı düşünüyoruz” diye konuştu.

  • Avni Duran10 Mayıs 2020 . 16:15

   Bu proje 2004 te müjdelendi hala Belediye yapacak diye izin verilmiş. Bütün siyasiler her seçimde kanal ve Bolu ovası sulama projesini sadece müjdeledi. İnşallah tamamı bir an önce yapılır.
  • Muharrem İMAMOĞLU30 Mart 2020 . 14:27

   Sayın Fatih Metin beyin yardımlarıyla Bolu'da sular kapatılacak olduğunu öğrendik. Güzel. Bizim Yeniçağa'mız da gölden tarlalara su veril mesi için elekrik alınmış, yer yapılmış ve tepeye kanal açılması için borular döşenmiş ama tarlalar bütünleştirilmediği için tamamlanamamış. Sayın Fatih bey buna da bir el atsa çok memnu n oluruz. Saygı ve sevgilerimle arz ederim, yardımını bekleriz. Emekli Müftü YeniçağA Akıncılar köyünden Muha
  • numan28 Mart 2020 . 23:16

   pazarlanacak arsa yer lazımpaşaköygitti, karacasu gitti, alpağut, alpagurbey kılıçarslan tamam çakmaklar yokuş..sırada kanalyolu...kalan arsaların büyükleri el değiştireli daha dün oldu....
  • Mustafa DEĞER28 Mart 2020 . 17:36

   Kasaplar Mahallesi ile Sağlık Mahallesi arasındaki ana isale hattı komple kapatılması gerekir, bu bantta tarım kalmadı, arazilerde tamamen parselasyon yapılmış ve yapılaşmaya açılmış durumdadır. Kapanma işlemi sonrası geniş bir çevre yolu açılabilir ortasınında ağaçlandırılarak yürüyüş yolu yapılabilir. Başka bir alternatif de ileride nüfus artışı vb. büyümeler gözönüne alındığında ulaşım amacıyla hafif raylı sitemin altyapısı şimdiden haz
  • bolulu28 Mart 2020 . 15:14

   sulama kanallarının kapalı hale getıren proje su kayıplarını önleyecek. sulanamayan tarım arazilerı suyla bulusacak.Tarımda verim artacak.Tarım ve hayvancılıkla gecimini saglayan halkımızın kazancı artacaktır.Proje umarız en kısa surecte işlerlik kazanır.Bakanımıza Allah razıolsun der basarılar dilerim.
  • zeki28 Mart 2020 . 11:05

   kesinlikle hata olur görsel yönde güzel olacak mutlaka ama ilerde sel ve taşkinda kapali kanal mutlaka tikanir ve daha büyük öngörülemeyen felaketlere sebep olur bir kanal sakini olarak uygun bulmuyorum
  • Bolulu28 Mart 2020 . 10:32

   BOLU OVASI BETONLAŞTI.SULAMA KANALI KALDIMI Kİ.
  • balıkçi28 Mart 2020 . 07:20

   Bolu ovası talan. olurken nerdeydin, fay hattı tarįm arazilerini alattin talan ederken neden sesin çıkmadı,
  • berk28 Mart 2020 . 00:35

   birilerine iş çıktı betoncular yaşadı
  • Çilekeş Emekli27 Mart 2020 . 22:43

   Merdümen de yapulsun..
  • dobra27 Mart 2020 . 20:27

   adamsın bakanım

  Yorum yazın

  İsim (Gerekli)
  Yorumunuz (Gerekli)

  Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.

  Sağlık İlaç Gıda Takviyesi Siyah Sarımsak Tonet Sandalye Cafe Koltukları Cafe Masa Sandalye Cafe Sandalye