Gazetemiz sadece ve sadece Türkiye Basın Konseyi'ne üyedir

YHT haberi balon çıktı!

YHT haberi balon çıktı!
  18 Şubat 2020

  Bolu'da birçok gazetenin manşetten verdiği; ‘Cumhurbaşkanı Ulaştırma Bakanlığına talimat verdi’ HABERİ BALON ÇIKTI!.

          YHT haberi balon çıktı!
           Geçtiğimiz günlerde Bolu Bağışçılar Vakfı tarafından düzenlenen toplantıda yüksek hızlı tren hakkında vakıf yönetim kurulu üyelerine bilgi veren Prof. Dr. Ayhan Şamandar kaynaklı; "Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın, YHT projesinin araştırılması için Ulaştırma Bakanlığı’na talimat verdiği" haberi balon çıktı. Prof. Dr. Ayhan Şamandar, whatsup grubunda yaptığı açıklamasında düzeltme yaparak, konunun sadece Cumhurbaşkanının bilgisi dahilinde olduğunu ifade etti. Bunun üzerine Düzceli gazeteci Barış Zengin’in de tepkisiyle karşılaştı.

       Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın, İstanbul-Gebze-Kocaeli-Sakarya-Hendek-Düzce-Bolu-Gerede-Ankara YHT projesinin araştırılması için Ulaştırma Bakanlığı’na talimat verdiği haberi balon çıktı.

      İlk önce konuyu Ankara-İstanbul YHT whatsup grubundan duyuran Düzce Üniversitesi Teknoloji Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ayhan Şamandar, “Değerli arkadaşlar 3 aydır yoğun çabalarımızın sonucu olarak Ankara’dan külliyeden güzel bir haber aldık. Cumhurbaşkanımız önerdiğimiz İstanbul-Gebze-Kocaeli-Sakarya-Hendek-Düzce-Bolu-Gerede-Ankara YHT projemizin araştırılması için Ulaştırma Bakanlığı’na emir vermiş. Çok mutluyuz” ifadelerini kullanmıştı.

     Bunun üzerine Düzce, Bolu ve Sakarya basını müjdeli haberi okuyucularına duyurdu.

      Gazete Burasıdüzce’de haberi, “Böylesi önemli ve hayati bir konuda milletvekilleri ve AK Parti Düzce İl Başkanı'nın nasıl haberi olmaz?” diyerek sorgulamıştı.

        AÇIKLAMASINDA DÜZELTME YAPMA İHTİYACI HİSSETTİ!

        Saat 09:18’de ilk açıklamayı yapan, ancak haberin basında “Milletvekillerinin neden haberi yok?” diye yayınlanmasının ardından, saat 11:02’de bir açıklama daha yapan Şamandar, olayın sadece Cumhurbaşkanı'nın bilgisi dahilinde olduğundan ibaret olduğunu söylemek zorunda kaldı.

         Şamandar son açıklamasında şunları söyledi;“Değerli arkadaşlar bir düzeltme yapma ihtiyacı duydum aldığım haber İstanbul-Ankara yüksek hızlı tren projemizin Cumhurbaşkanlığımız tarafından bilindiği ve incelendiği şeklindedir.”

       GAZETECİ ZENGİN’DEN TEPKİ; “BU ÇOCUK OYUNCAĞI MI?”

      Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın bilgisinin olduğu haberi zaten haftalar öncesinden bilindiği halde, yeni bir habermiş gibi verilmesine, üstelik bir de işin içine Ulaştırma Bakanlığının da katıldığı gibi hayal ürünü bir açıklamaya tepki gösteren Rota Haber’in Genel Yayın Yönetmeni Barış Zengin ise aynı grupta şunları yazdı;

     “Sayın  Ayhan Şamandar, Cumhurbaşkanımızın bu konudan haberdar olduğunu önceden zaten biliyorduk. Bu konuyu Vekillerimiz ve Rektörümüz duyurmuştu. Sizin son attığınız mesajda Ulaştırma Bakanlığına talimat verdiği yazıyor. Bütün basında bunun üzerinde haber yaptı. Şimdi yeni bir şeymiş gibi eski olayı gündeme getiriyor, son mesajınızdaki Ulaştırma Bakanlığı talimatını es geçerek düzeltme yaptığınızı söylüyorsunuz. Bu çocuk oyuncağımıdır sormak isterim. Binlerce okuyucuya duyurduğumuz böylesi bir haberde düzeltmeyi nasıl yapacağız. Ne yapmaya çalışıyorsunuz.

          Sayın Ali Dilber, bildiğimiz kadarıyla bu işin başını siz çekiyorsunuz. bu grupta yazılanları ve gruptaki yöneticilerin yaptığı açıklamaları ne kadar ciddiye almamız gerekiyor bunu da basın mensupları olarak bizlere açıklarsanız sevinirim.”

        ÖZÜR DİLEDİ

        Barış Zengin’in bu yazısı üzerine özür dileyen Şamandar, “Barış bey haklısınız. Konu Cumhurbaşkanlığımız tarafından biliniyor ve inceleniyor. Ulaştırma bakanlığına talimat verilip verilmediğini bilmiyoruz. Orada benim hatam var.”

  • Kamaz19 Şubat 2020 . 13:54

   yalan dünya
  • KUZU19 Şubat 2020 . 09:06

   Aslıyok yaylasında bin koyunum var...

  Yorum yazın

  İsim (Gerekli)
  Yorumunuz (Gerekli)

  Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.

  Sağlık İlaç Gıda Takviyesi Siyah Sarımsak