Bayram tebrik ilanlarınızı İNANDIĞINIZ, GÜVENDİĞİNİZ gazetelere veriniz

Seben Lavanta kokacak

Seben Lavanta kokacak
  25 Kasım 2019

  Seben Lavanta kokacak Tıbbi ve Aromatik Bitkiler yetiştiriciliği kapsamında ...

      Seben Lavanta kokacak      

       Tıbbi ve Aromatik Bitkiler yetiştiriciliği kapsamında Seben İlçe merkezinde bulunan İstanbullu girişimcimiz Volkan SIRMA' ya ait 8 dönümlük arazide 34 bin adet LAVANTA bitkisi toprakla buluşturuldu.

        Konu hakkında açıklama yapan Seben İlçe Tarım ve Orman Müdürü Selçuk GÜÇBİLMEZ; "Alternatif ürün kapsamında lavantanın ilçemize katma değer katacak önemli bir ürün olacağını düşünüyorum. İlçemizde ilk defa dikimi gerçekleştirilen Lavantanın İlçe ve ülke tarımına hayırlı olmasını diler, şimdiden bol ve bereketli hasatlar dilerim" dedi.

       İl Müdürü İzzet MURAT ise; "Gerek alternatif gerekse Tıbbi aromatik bitki olarak ekimi yapılan Lavantalar Seben İlçemizin sahip olduğu mikro iklim özellikleri ile başarıya ulaşarak gerek üreticimiz gerekse ilimiz tarımsal çeşitliliği içerisinde önemli bir yer edinecektir. Lavanta kokulu şehir Seben olma yolunda atılmış önemli bir adım. Üreticimize ve İlimize  hayırlı olsun" dedi.

        Ayrıntılı bilgi, teknik destek, dilek, şikayet, talep ve görüşleriniz için İl/İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü ile irtibata geçebilirsiniz.

  Yorum yazın

  İsim (Gerekli)
  Yorumunuz (Gerekli)

  Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.

  Sağlık İlaç Gıda Takviyesi Siyah Sarımsak Tonet Sandalye Cafe Koltukları Cafe Masa Sandalye Cafe Sandalye Bolu Dezenfeksiyon