“Eleştiri belki güzel bir şey değildir, ama gereklidir. Ağrıyla aynı işi görür. Çünkü ağrı da vücutta bir arıza olduğunu haber verir.” Winston Churchill

Fidanlar toprakla buluştu...

Fidanlar toprakla buluştu...
  11 Kasım 2019

  Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından organize edilen ve tüm yurtta uygulanan "11 Milyon Ağaç; Bugün Fidan, Yarın Nefes" kampanyası kapsamında Bolu’da da fidanlar toprakla buluşturuldu. Kampanyanın startı için Bolu’ya gelen Tarım ve Orman Bakan Yardımcısı  Fatih Metin fidan dikim törenine katıldı.

  Fidanlar toprakla buluştu...Fidanlar toprakla buluştu...

  Ülke genelinde başlatılan 11 milyon fidan dikimi törenine Bolu’da katılan Tarım ve Orman Bakanı Yardımcısı Fatih Metin ilk olarak Diş Hastanesi çevresinde bulunan alanda düzenlenen fidan dikimi törenindeydi. Törenlere Metin’in yanısıra Bolu Valisi Ahmet Ümit, Belediye Başkanı Tanju Özcan, Ak Parti Bolu İl Başkanı Nurettin Doğanay, Garnizon Komutan Vekili Piyade Albay Göksel Çaylı, Cumhuriyet Başsavcısı Önder Yaman, J.Kd.Alb.Ömer Ersever, TSO Başkanı Türker Ateş, muhtarlar, daire müdürleri ile çok sayıda öğrenci katıldı.

  BOLU DAĞI FINDIĞI VE KARADENİZ FINDIĞI EKİLDİ

  Düzenlene fidan dikimi kampanyasında ilk fidanı Tarım ve Orman Bakan Yardımcısı Fatih Metin, Bolu Valisi Ahmet Ümit, Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan dikti. Fidan dikimi ile ilgili açıklamada bulunan Bolu Valisi Ahmet Ümit, “Türkiye genelinde 2023 noktada 11 milyon fidan toprakla buluşuyor. Biz de bugün önce bu fidana toprak koyacağız. Sonra herkes kendi fidanını dikecek.  Bizim şu anda dikeceğimiz Bolu Dağı fındığı ile Karadeniz fındığını buluşturacağız. Çünkü onda verim var bunda güç kuvvet var bizim de emelimiz o inşallah” dedi.

  HER 11 KASIM’DA AĞAÇ DİKİLECEK

  Fatih Metin de açıklamasında; “Bizim şimdi dikeceğimiz fidan Bolu Dağı fındığı fidanı. İnşallah önümüzdeki dönemlerde bu fındığın yetişmesi müsait alanlarda Tarım ve Orman Bakanlığı desteği ile vatandaşlarımıza diktireceğiz.  Hem yöresel ürünümüzün gelişimini sağlayacağız hem de yöre insanımıza katma değer kazandıracağız.  Yayınlanan genelgeyle bu gün ağaçlandırma bayramı ilan edilmiştir. Tüm milletimize hayırlı olsun. Bundan sonraki 11 Kasım’larda yeni fidanlar dikerek geleceğe nefes vereceğiz” diye konuştu.

  Fidan dikimi daha sonra Bolu Adliyesi bünyesinde bulunan Şehit Cumhuriyet Savcısı Hakan Kılıç Parkı’na ve Şehirlerarası Otobüs Terminali bahçesine de yapıldı.

  Kampanya kapsamında Bolu’da 108 bin 225 fidan toprakla buluştu.

  Yorum yazın

  İsim (Gerekli)
  Yorumunuz (Gerekli)

  Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.

  Sağlık İlaç Gıda Takviyesi Siyah Sarımsak