“Eleştiri belki güzel bir şey değildir, ama gereklidir. Ağrıyla aynı işi görür. Çünkü ağrı da vücutta bir arıza olduğunu haber verir.” Winston Churchill

Sağanak sonrası taşkın olmayacak...

Sağanak sonrası taşkın olmayacak...
  11 Kasım 2019

  Bolu'da geçtiğimiz aylarda görülen yoğun sağanak sonrası meydana gelen taşkınları önlemek için milyonluk önlem, Bakan Yardımcısı Metin'den geldi. Metin, Bolu’ya 11 Milyon TL’lik taşkın koruma tesislerinin yapılacağını söyledi.

  Karadere Tüneli’nde inceleme yapmak ve fidan dikim törenine katılmak üzere Bolu’ya gelen Tarım ve Orman Bakanı Yardımcısı Fatih Metin, Bolu’ya milyonluk yatırımın müjdesini de verdi. Metin’in açıklamasına göre Bolu’ya 11 Milyon TL’lik taşkın koruma tesisleri yapılacak.

  Tarım ve Orman Bakan Yardımcısı Fatih Metin Karadere Tüneli’nde inceleme yapmak üzere Bolu’ya geldi. Tünel çalışma alanında basın mensuplarının sorularını da yanıtlayan Metin, Bolu’ya yakın zamanda yapılacak olan milyonluk yatırımı da açıkladı.

  Fatih Metin, yoğun yağışlar sonrası Bolu’da taşkınlar meydana geldiğini, bu taşkınların tarım arazilerine zarar verdiğini belirterek şehre taşkın koruma tesisleri yapılacağını duyurdu.

  Bolu’nun bu taşkın koruma tesislerine ihtiyacı olduğunu belirten Metin, ilk tesisin ise Çaygökpınar Köyü’ne yapılacağını bildirdi. 11 Milyon TL’lik taşkın koruma tesisinin ihalelerin Kasım ayının sonuna kadar biteceğini söyleyen Metin, sadece Çaygökpınar Köyü’ne yapılacak olan tesisin maliyetinin 4.5 milyon TL olduğunu ifade etti. Bolu Merkez’de bir köye daha aynı maliyetle bu tesisin yapılacağını söyleyen Metin, ardından Mudurnu ve Yeniçağa da bu tesislerin kazandırılacağını söyledi.

  • şenda aksungur14 Kasım 2019 . 10:55

   ıyı bir gelişme düşünenler ve uygulamaya geçirenler sağolsun.Teşekkürler sn FATIH METIN
  • ziya.12 Kasım 2019 . 15:10

   Çok büyük adamdır! kendisi. Ama ne hikmet ise memleketinde itibar görmüyor.
  • çevreci11 Kasım 2019 . 20:13

   sağanak yağışta şehrin lagım sularıu kapımız önünden bypass yapıp temiz su hendeğine akmaktadır ve bu hendekten çiftçilermahsul sulamaktdır bu bir şikayet deyildir ancak olayın sorumluları nezaman çözüm getirecekler umutsuzca bekliyoruz kanalizasyon kokuları hergün bunu hatırlatıyor

  Yorum yazın

  İsim (Gerekli)
  Yorumunuz (Gerekli)

  Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.

  Sağlık İlaç Gıda Takviyesi Siyah Sarımsak