Gazetemiz sadece ve sadece Türkiye Basın Konseyi'ne üyedir

First Lady hane ziyaretlerinde…

First Lady hane ziyaretlerinde…
  9 Kasım 2019

  Bolu Valisi Ahmet Ümit’in eşi Şengül Ümit aileleri ziyaret ederek, istek ve talepleri dinledi.

  Bolu Valiliği himayesinde Bolu Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü tarafından organize edilen hane ziyaretleri kapsamında aileleri ziyaret ederek istek ve taleplerini dinleyen Bolu Valisi Ümit’in Eşi Şengül Ümit, ailelerin ihtiyaçlarının karşılanacağını belirtti.

  Şengül Ümit’in hane ziyaretlerinde Bolu Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Bekir Koçyiğit, Bolu İl Sağlık Müdür Yardımcısı Dr. Şerife Koçyiğit, Bolu Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Müdürü Fazilet Çoban, Bolu Kızılay Başkanı Muhsin Kınacı Bolu Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü’ne bağlı Sosyal Hizmet Merkezi Müdürü Seçkin Özgen de hazır bulundu.

  Vali Ahmet Ümit’in eşi Şengül Ümit, her hafta gerçekleştirdiği hane ziyaretleri kapsamında Ceylan, Sarıkaya, Yüksel ve Tokmak ailelerini ziyaret etti.

  İhtiyaç sahibi olan ailelere gerekli desteklerin sağlanması noktasında görüş alış verişinin yapıldığı ziyaretlerde Şengül Ümit, “Halka hizmeti esas bililiyoruz.
  Sizlerin ihtiyaç ve taleplerinizin imkânlar doğrultusunda karşılanması, sorunlarınızın çözülmesi bizim için büyük önem arz ediyor. Bizlerin görevi vatandaşlarımızı hanelerinde ziyaret ederek hasbihal etmek, onları dinlemek, ihtiyacı olan vatandaşlarımızın kamu hizmetlerine erişimini kolaylaştırmak ve devletimizin şefkatli elinin her zaman yanlarında olduğunu onlara hissettirmektir” dedi.

  • Vatandaş...10 Kasım 2019 . 18:54

   First Lady ne demek yahu? Vali eşi hangi yetkiyle peşine devlet memurlarını takabiliyor?
  • Kadir Gürses10 Kasım 2019 . 13:07

   Kurum yöneticilerinin eşlerinin ve aile bireylerinin yanlarına kamu görevlilerini alarak bu tür faaliyetlerde bulunmaları doğru değildir. Bunu devletin en yüksek makamlarında bulunanların eşleri de yapıyor. Bazen çocukları da yapıyor. Devlet yönetimi bu değildir. Devlet şevkatli elini uzatacaksa bu konuda gereğini Bolu Valisi bizzat kendisi yapmalıdır.
  • Nihat Karakoç10 Kasım 2019 . 11:36

   İlginç bir haber.... Bolu Valisinin eşi yanına kamu görevlilerini hangi sıfatla alıp gidebiliyor merak ettim. Kendisinin kamuda bir görevi var mı acaba? Türkiye böyle şeylerden çok kaybediyor. Yani bir komutanın eşi bizzat komutanmış gibi davranıyor. Bunu doğru bulmadığım gibi valinin eşinin de kamu mensuplarını yanına alarak gitmesini doğru bulmuyorum. Bu konuda sivil topluk faaliyeti gerçekleştirmek istiyorsa bunu sivil toplum kuruluşları ile yapabilir.
  • Mithat Kara10 Kasım 2019 . 11:32

   Haberde "Bolu Valisi Ümit’in Eşi Şengül Ümit, ailelerin ihtiyaçlarının karşılanacağını belirtti." diye yazmışsınız... Bu görev valinin eşinin mi yoksa bizzat valinin mi olmalı? Bir de First Lady kavramının haberde kullanılmasını uygun bulmadığımı belirtmek isterim.

  Yorum yazın

  İsim (Gerekli)
  Yorumunuz (Gerekli)

  Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.

  Sağlık İlaç Gıda Takviyesi Siyah Sarımsak