Bayram tebrik ilanlarınızı İNANDIĞINIZ, GÜVENDİĞİNİZ gazetelere veriniz

Final’den Bolu’ya harika bir okul

Final’den Bolu’ya harika bir okul
  19 Eylül 2019

  Final Akademi Ortaokulu ve Final Akademi Anadolu Lisesi, 41 yıllık tecrübesi ile Bolu’daki 16 yıllık hizmetini harika bir okul binası ile taçlandırdı. 

  Final’den Bolu’ya harika bir okulFinal’den Bolu’ya harika bir okulFinal’den Bolu’ya harika bir okulFinal’den Bolu’ya harika bir okulFinal’den Bolu’ya harika bir okul

        Final’den Bolu’ya harika bir okul 
         Final Akademi Ortaokulu ve Final Akademi Anadolu Lisesi, 41 yıllık tecrübesi ile Bolu’daki 16 yıllık hizmetini harika bir okul binası ile taçlandırdı. 
         Final Dershanesi ve daha sonra Final Lisesi olarak Bolu’da 16 yıldan bu yana başarıyla hizmet verdiklerini belirten Final Akademi Ortaokulu ve Final Akademi Anadolu Lisesi Bolu Kurucu Müdürü Fatih Karataş başarılarının sırrını anlattı.    
         Final’de; değişen ve dönüşen eğitim sistemine uygun olarak Final Ortaokulları adı altında yeni bir okul konsepti kazandırıldığının altını çizen Fatih Karataş; “Final Ortaokulları’nda okul müfredatının yanı sıra sınava hazırlık kursları da yer almaktadır. Akademik başarıyı ön plada tutan, kaliteli ve sıcak bir eğitim yuvası olan Final Ortaokulları'nda sadece öğretmeye değil, öğrenmeyi öğretmeye; ezberciliğe değil anlamaya, analiz ve sentez yapabilmeye; başarısızlığı değil, başarıyı ölçmeye; tek kaynağa değil, çok farklı kaynaklara; zorlamaya değil, istekli olmaya, istek yaratmaya; korku ve otoriteye değil, sevgiye ve demokratik olmaya önem verilir” dedi.   
       

       Fatih Karataş, Final okullarında başarıya giden yolları tek tek anlattı; 
       Final'de Öğretmen Olmak
       Final Eğitim Kurumlarında öğretmenler “anlatan” değil “öğretendir” Final öğretmenleri; hiçbir başarının tesadüf olmadığını bilir, bilgi ve sevgiye dayalı bir eğitim-öğretim ortamı oluşturur.
        Final'de öğrencinin gelişimi kadar öğretmenlerin de gelişimine büyük önem verilir. Öğretmenler hizmet içi eğitim seminerlerinde sık sık uzmanlarla bir araya gelerek, “öğrenci – öğretmen – veli iletişimi”, “etkin öğretmenlik”, “sınıf yönetimi”, “başarıyı artıran öğretim modelleri” gibi konularda eğitim alır.
  Öğrenciler gibi öğretmenlerin de başarıları takip edilir. Sınav sonuçları değerlendirilirken derslerin başarı grafiği de dikkate alınır.
  Dersler/Sınıflar
  Final Akademi Anadolu Liseleri’nde dersler öğrencilerimize sunulan program dahilinde, düzenli, sistemli, zengin içerikle öğretilir. Dersler öğrencilerin bilgi düzeylerine uygun sınıflarda uyum sorunu yaşanmadan üst düzey verimlilikle işlenir. Müfredatın detaylı bir şekilde işlenebilmesi ve tam öğrenmenin gerçekleşebilmesi için ders saatleri artırılmıştır. 
  Ek Dersler
  Öğrencilerle sürekli irtibat halinde olan rehberlik servisimiz her öğrencimiz için ayrı ayrı, etkili ve verimli haftalık çalışma programı hazırlar ve takip eder. Ayrıca öğrencilerimiz ders bitiminden sonra okuldan ayrılmadan ihtiyaç duyduğu ek çalışmalara katılarak günü tamamlar. 
  Ödevler branş öğretmenleri tarafından düzenli olarak kontrol edilir ve ödev performansları SMS yoluyla velilerimize bildirilir. 
  Öğrencilerimize sunulan kitaplarımızdaki karekodlu, interaktif soruların video çözümlerine istenildiği zaman ulaşılabilir. 
  Tarama/Deneme Sınavları
  “Finale Doğru” sınavları ile öğrencilerimizin görmüş olduğu konulardaki başarısı ölçülür. Genel Deneme Sınavlarında ise tüm konulardaki başarısı ölçülür. Her öğrencinin sınav sonuç karnesi rehber öğretmeni tarafından değerlendirilir, hangi dersten, hangi konudan eksiği varsa ona göre ek çalışmalar önerilir.
  Ölçme/Değerlendirme 
  Rehber öğretmenler sınav sonuçlarını takip ederek, öğrencilerimize katılmaları gereken ek dersler konusunda yardımcı olur. Öğrencilerimize ihtiyaç duydukları konular her gün yapılan ek derslerde tekrar öğretilir.
  Soru Çözümleri 
  Öğrencilerimizin uğraşıp çözemediği sorular, soru çözüm saatlerinde öğretmenlerimizle birlikte çözülür. 
  Final Akademi Anadolu Liseleri’nde ayrıca öğrenciler için gözetmenler eşliğinde kesintisiz ve cep telefonsuz bireysel çalışma saatleri düzenlenir.
  SINIFLAR
  Final Akademi Anadolu Liseleri’nde donanımlı ve aydınlık sınıflarda sürdürülen eğitim öğretim çalışmaları, zengin ve güncel ders araç gereçleriyle yapılır. Derslerde kullanılan görsel ve işitsel materyaller öğrencilerin daha kalıcı bilgi edinmelerini sağlar. Sınıf mevcutları her öğrencimizin derse aktif katılımını sağlayacak şekilde düzenlenirken, mutlak öğrenci başarısı ve koşulsuz veli mutluluğunu sağlamak hedeflenmiştir.
  YABANCI DİL EĞİTİMİ
  Yabancı dil eğitiminde öğrencilerin dört dil becerisini (okuma, yazma, dinleme ve konuşma) geliştirip farklı ortamlarda kendilerini ifade edebilmeleri, bilgi alışverişinde bulunabilmeleri, çağdaş dünyaya uyum sağlayabilmeleri amaçlanmaktadır. 
  Değişen ve gelişen dünyada kültür farklılıklarını tanıyarak gelecekteki yaşamlarında da ufuklarını açabilmek için, öğrencilerin yabancı dili  “yaparak-yaşayarak” öğrenmeleri ve günlük yaşamlarında kullanabilmeleri amacıyla farklı öğretme yöntemleri de kullanılmaktadır.
  LABORATUVARLAR
  Final Akademi Anadolu Liseleri’nde öğrencilere bilimsel düşünmenin yollarını öğreterek, sorgulayan, araştıran, bilim ve teknolojideki gelişmeleri takip edebilen bireyler olmalarına destek olmak amacıyla donanımlı ve modern fizik, kimya, biyoloji laboratuvarları bulunmaktadır. Öğrencilerin laboratuvarlarda teorik olarak işlenen dersleri deneyler yaparak daha iyi kavramaları, öğrendiklerini kalıcı hale getirmeleri amaçlanmaktadır.
  SPOR - SANAT
  Final Akademi Anadolu Liseleri’nde öğrencilerin spor branşlarıyla ilgili temel becerilerini geliştirmek hedeflenirken, sporun sağlığa yararlarını kavrayarak serbest zamanlarını spor faaliyetleriyle değerlendirmeleri de amaçlanır. Spor etkinliklerinde öğrencilere aynı zamanda takım olma duygusu, görev ve sorumluluk alma, lidere uyma ve liderlik yapabilme, kendine güven duyma, yerinde ve çabuk karar verebilme, dostça oynama ve yarışma, kazananı takdir etme özellikleri kazandırılmaya çalışılır.
  Sanatsal çalışmalarda da öğrencilerimize estetik duyarlılık ve yaratıcı bir düşünce yapısı kazandırmak, zihinsel- algısal yeteneklerini geliştirmek ve görsel değerler hakkında bilgilendirmek amaçlanır. Her öğrenci kişisel gelişimi ve eğilimi doğrultusunda sanatsal çalışmalar yapmaya yönlendirilerek yaratıcılıklarını ortaya çıkarma fırsatı sunulur. 
  ÖLÇME - DEĞERLENDİRME ÇALIŞMALARI
  Ölçme ve değerlendirme çalışmaları, deneyimli rehberlik servisimiz ve bilgi işlem departmanımız ile birlikte yürütülür. Uygulanan sınavların ardından öğrencilerin genel başarısı ve ders başarısı hakkında bilgi edinmek, konu eksiklerini saptamak amacıyla sınav sonuç karneleri büyük bir titizlikle incelenerek istatistiki analizler hazırlanır. 
  Ayrıca öğrencilerimiz her gün rehber öğretmenlerimizle iletişim halindedir. Her öğrencimiz için ayrı ayrı, etkili ve verimli haftalık çalışma programları rehber öğretmenlerimiz tarafından yapılır. Öğrencilerimizin haftalık çalışma programlarındaki performansları yine rehber öğretmenlerimiz tarafından takip edilir. Rehber öğretmenlerimiz sınav sonuçlarını da değerlendirerek öğrencilerimize katılmaları gereken ek dersler konusunda da yardımcı olur. 

    
   

  • Tahir ÇAKMAKÇI17 Eylül 2019 . 09:24

   HARİKASINIZ..Fatih KARATAŞ, ve değerli arkadaşım matematik öğretmeni Bülent KABADAYI gibi diğer çalışma arkadaşlarını taa Karaçayırdaki dershanelerinden tanırım.Dürüst, idealist ve ilkeli çizgilerinden zor günlerinde bile sapmadıklarının semeresi olarak bu harika okulu İlimize kazandırdıkları için hepsine buradan teşekkürlerimi iletiyorum. Rabbim yollarını açık etsin.Ülkemize pırlanta gibi aydın gelecek nesiller yetiştirsinler.

  Yorum yazın

  İsim (Gerekli)
  Yorumunuz (Gerekli)

  Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.

  Sağlık İlaç Gıda Takviyesi Siyah Sarımsak Tonet Sandalye Cafe Koltukları Cafe Masa Sandalye Cafe Sandalye Bolu Dezenfeksiyon