BolununSesi, Bolu Halkı'nın vicdanının sesidir

Bolu Valiliği Bayramlaşma Programına Yoğun İlgi

Bolu Valiliği Bayramlaşma Programına Yoğun İlgi
  11 Ağustos 2019

  Bolu Valiliği Bayramlaşma Programına Yoğun İlgi Bolu Valiliğince Kurban ...

  Bolu Valiliği Bayramlaşma Programına Yoğun İlgiBolu Valiliği Bayramlaşma Programına Yoğun İlgiBolu Valiliği Bayramlaşma Programına Yoğun İlgi

      Bolu Valiliği Bayramlaşma Programına Yoğun İlgi

       Bolu Valiliğince Kurban Bayramı dolayısıyla bayramın ilk gününde Solmaz Ahmet Baysal Öğretmenevinde bayramlaşma programı düzenlendi. Törene il protokolünün yanı sıra Bolulu vatandaşlar da yoğun ilgi gösterdi.

        Bayramın birinci günü düzenlenen bayramlaşma törenine Bolu Valisi Ahmet Ümit, Bolu Belediye Başkan Vekili Cumhur Bandakçıoğlu, Bolu Milletvekilleri Arzu Aydın ile Fehmi Küpçü, Garnizon Komutan Vekili Piyade Albay Sabri Saldıroğlu, İl Emniyet Müdürü Armağan Adnan Erdoğan, İl Jandarma Komutanı Albay Nadir Çelik, Âziz Şehitlerimizin yakınları, kahraman gazilerimiz, muhtarlar, siyasi parti il başkanları, STK temsilcileri, kurum müdürleri ve çok sayıda vatandaş katıldı.

        Bolu Valisi Ahmet Ümit, Bolu Belediye Başkan Başkan Vekili Cumhur Bandakçıoğlu, Milletvekilleri Arzu Aydın ile Fehmi Küpçü ve Garnizon Komutan Vekili Piyade Albay Sabri Saldıroğlu ve bayramlaşma törenine gelen misafirleri kapıda karşılayarak bayramlarını kutladılar.

        Bayramlaşmada birlik ve beraberlik içerisinde daha nice bayramlara ulaşılması temennisinde bulunuldu.

       “RAHMET VE BEREKETİYLE BU MÜSTESNA GÜNLERİN İLİMİZİN, ÜLKEMİZİN VE GÖNÜL COĞRAFYAMIZIN HAYIRLARINA VESİLE OLMASINI DİLİYORUM”

        Bayramlaşma sonrasında bir konuşma yapan Bolu Valisi Ahmet Ümit, törene katılanların, tüm Bolulu vatandaşların ve gönül coğrafyamızda yer alan tüm insanların Kurban Bayramlarını kutladı. Vali Ümit, “Bizlere bu değerleri lütfeden ve devlet ve millet olarak, dünyadaki ve çevremizdeki her türlü anarşi ve istikrarsızlığa rağmen bir barış adası gibi huzur ve güven içerisinde bu bayrama ulaşmayı nasip eden Rabbime şükrediyorum. Bu müstesna günlerin, rahmet ve bereketiyle ilimizin, ülkemizin ve gönül coğrafyamızın hayırlarına vesile olmasını diliyorum” dedi.

       “TAARRUZ EDENLER HER ZAMAN AYNI ZİHNİYETİN SAHİBİ OLMUŞLARDIR”

         Milletimizin ve devletimizin tarih boyunca hep taarruz altında bırakıldığını ifade eden Vali Ümit, “Milletimizin ve devletimizin birlik ve beraberlik içinde olması, hakkın ve hukukun yanında yer alması, daima zulme ve zalime karşı durması gibi özellikleri sebebiyle tarih boyunca bizi hep taarruz altında bıraktılar. Taarruz edenler de her zaman aynı zihniyetin sahipleri oldu. Bu taarruzlar, saldırılar değişik zamanlarda; Ekonomik, sosyal, kültürel, sıcak savaş, soğuk savaş gibi değişik şekillerde karşımıza çıktı. Ve bütün bu taarruzların amacı da bizim birlik ve beraberliğimizi bozmak, bizi tarih sahnesinden silmek oldu, aynı amaçla da devam edeceği konusunda tereddüdümüz bulunmamaktadır.

       Buna karşılık Yüce milletimiz, iyi günde ve kötü günde birlik ve beraberlik içerisinde olabilme özelliği sebebiyle tarih boyunca var olmuş ve bugüne kadar gelebilmiş, inşallah ebediyete kadar da devam edecektir. Nitekim

       Önümüzdeki günlerde 26 Ağustosta Malazgirt zaferinin 948. yılını, 30 Ağustos’ta da zafer bayramını kutlayacağız. Bu vesile ile tüm şehitlerimizi rahmetle gazilerimizi de şükranla yâd ediyorum. Bu zaferler nasıl yüzlerce yıldır kutlanıyorsa inşallah kıyamete kadar da kutlanmaya devam edecektir “ şeklinde konuştu.

       “KURBAN YAKINLAŞMAK DEMEKTİR”

       Kurban kesmenin koç boğazlamak değil, yakınlaşmak olduğunu ifade ederek sözlerini sürdüren Vali Ümit konuşmasının devamında şu ifadelere yer verdi:

       “Bugün Kurban Bayramının 1. Gününü kutluyoruz. Rabbim kurbanlarımızı kabul etsin. Herkes kurban ibadetini rahatça yerine getirebilsin diye bayramlaşma programımızı bu saate koyduk.

        “ Kurban “ yakınlaşmak demektir. Bunun özü bilindiğini öncelikle Allah’a yakınlaşmaktır ama aynı zamanda birbirimize yakınlaşmak demektir. Kurban kesmek koç boğazlamak değil, Hz. İbrahim gibi yaradanı ve mukaddesatı uğruna kendi İsmail’inden vazgeçebilmektir; Egosundan, kaprisinden, kompleksinden, kininden, nefretinden, hırsından, yalanından ve benzeri her türlü olumsuzluklardan uzaklaşmak, buna karşılık barış ve kardeşlik duygularını geliştirmek, birlik ve beraberlik duygularını pekiştirmek, kırgınlıkları gidermek, dargınlıkları kaldırmak, barış ve muhabbet köprülerinin tekrar kurumak, Mevlana gibi Yunus gibi gönülden gönüle yol bulmak demektir. Bu da toplumsal ve bireysel huzur, sevinç ve mutluluk demektir.

        “MUTLULUKLARI MATEME DÖNÜŞTÜRMEYELİM”

        Bu sevinçlerin ve mutlulukların mateme dönüşmemesi için hep birlikte özen göstermeliyiz. Özellikle her geçen gün artan ve bayramlarda en üst seviyeye ulaşan yoğunlukta münhasıran trafik konusunda duyarlı olunmasını, hız limitlerine uyulmasını, seyir halinde asla telefon görüşmesi yapılmamasını, emniyet kemerlerinin mutlaka takılmasını, yayalara öncelik verilmesini hususiyle hatırlatıyor ve istirham ediyorum.

       Bu vesileyle tekrar hepinizin bayramını kutluyor, sağlık, mutluluk, birlik ve beraberlik içerisinde nice bayramlara ulaşmamızı temenni ediyorum ” dedi.

        Konuşmasını müteakip Bolu Valisi Ahmet Ümit ve beraberindeki heyet diğer bayram ziyaretleri için Solmaz Ahmet Baysal Öğretmenevinden ayrıldılar.

  Yorum yazın

  İsim (Gerekli)
  Yorumunuz (Gerekli)

  Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.

  Sağlık İlaç Gıda Takviyesi Siyah Sarımsak