Olsun be aldırma Yaradan yardır... Sanma ki zalimin ettiği kârdır... Mazlumun ahı indirir şâhı... ELBETTE HERŞEYİN BİR VAKTİ VARDIR... (Yunus Emre)

Abdestiniz kabul olmayabilir!

Abdestiniz kabul olmayabilir!
  7 Temmuz 2019

  Bu görüntülerden sonra şehir şebeke suyumuzun ne kadar temiz aktığı konusunda endişe duymamak mümkün olabilir mi?  

        Abdestiniz kabul olmayabilir!
        Abant'tan gelen dere boyunca, Abant'taki tesisler başta olmak üzere bütün pis su atıkları, kapalı bir boru hattının içinde ilerleyerek şehir merkezini geçtikten sonra Büyüksu deresine veriliyor. Ancak kolektör hattı uzun bir süreden beri Abant Su Tesisleri Mevkii'nden itibaren dereye akmaya devam ediyor. Şehir Şebeke Suyu'na temiz olarak geldiği sanılan dereye karışan lağım suları Gölköy Barajı'na oradan da evlerimize kadar ulaşıyor. 
          Abant'tan başlayarak dere boyunca atık pis sular kapalı boru hattı ile akıtılıyor ve sözde temiz akan derelere karışmadığı söyleniyor. Ancak, Bolu Belediyesi sistemin denetimini iyi yapamadığı için lağım sularının sık sık şehir şebeke suyuna karışmasına engel olamıyor.
           Dereceören Köyü'nden itibaren kolektör hattında yaşanan patlak nedeniyle temiz akması gereken dere ve sonuç olarak da Göl Barajı ve Şehir Şebekesine ulaşan su pis su atıklarıyla birlikte kirli akmaya devam ediyor.  

         Bu görüntülerden sonra şehir şebeke suyumuzun ne kadar temiz aktığı konusunda endişe duymamak mümkün olabilir mi?   
         

  • Bolu beyi15 Temmuz 2019 . 19:17

   Helal size BolununSesi, siz de olmasanız memlekette yerel gazeteciyiz diye ortalıkta gezen yalakaların yalakalık haberlerinden başka bir şey göremeyeceğiz
  • Hayri bey 9 Temmuz 2019 . 22:41

   Bu suları kesin Hayri bey kirletmiştir. Her şeyi batırdığı gibi. Adam amma para çarptı ya maaşının 6 katı döner sermayden 8 sene boyunca para aldı.. ve biz askeri ücretle geçinmeye çalışıyoruz. O dubleksi bıraktı başka bir yazlığa taşındı. Oraları da kokutacak..
  • berk9 Temmuz 2019 . 03:38

   Hani her şey güzel olacaktı? tıpkı eskisi gibi yine su kirli sokak pis...bir dönel kavşak bir aydır yapılacak ağam kafa buleyi

  Yorum yazın

  İsim (Gerekli)
  Yorumunuz (Gerekli)

  Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.

  Cafe Koltukları Cafe Sandalyeleri Sağlık İlaç Gıda Takviyesi Siyah Sarımsak