Gazetemiz sadece ve sadece Türkiye Basın Konseyi'ne üyedir

Boru hattı patlamaya devam ediyor

Boru hattı patlamaya devam ediyor
  4 Temmuz 2019

  4 Temmuz 2019 Perşembe günü (bugün) gece saat 03.00'e kadar Paşaköy, Sandallar, Kasaplar, Karaköy, Tepecik, Seyit Mahallelerinde su kesintisi yaşanacaktır.

         Boru hattı patlamaya devam ediyor       

         Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz döneminde yapılan ve yapıldığı günden bu yana 100'ün üzerinde patlama yaşanan ana su hatı bugün yine patladı. D-100 Karayolu kenarındaki çiçekçi işletmesi sular altında kaldı. Patlayan borudan fışkıran suların meydana ggetirdiği obruğa ise bir vatandaşın arabası düştü. Patlama sonrası Bolu Belediyesi'nden yapılan açıklamada, Paşaköy, Sandallar, Kasaplar, Karaköy, Tepecik, Seyit Mahalleleri'nde su kesintisi yaşanacağı belirtildi. 

         Olay akşam saatlerinde D-100 Karayolu Bolu kesimi Kılıçarslan Mahallesi mevkiinde meydana geldi. Bolu Belediyesi Su Arıtma Tesisi’ne uzanan ve yapıldığı günden bu yana patlamaya devam eden hatta yine patlama meydana geldi. Ana borudan büyük bir tazyikle fışkıran sular ortalığı kısa sürede sele çevirdi. Yol kenarında bulunan Hayrullah Aarabacıoğlu'na ait çiçekçi işletmesi sular altında kaldı. Öte yandan boru patlaması yüzünden oluşan obruğa, o sırada çiçek almaya gelen bir vatandaşın 06 BV 461 plakalı otomobili düştü. 

         Meydana gelen su baskını sonucunda can kaybı ve yaralanma yaşanmazken, çiçekçiye ait dükkanda maddi hasar meydana geldi. Kısa sürede olay yerine gelen ekipler çalışmalara başlarken, obruğa düşen araç çekici yardımı ile kaldırıldı.

       5 Mahalleye su verilemeyecek 

       Bolu Belediyesi tarafından yapılan duyuruda, “Bolu şehir içi içme suyu hattında meydana gelen arıza nedeniyle 4 Temmuz 2019 Perşembe günü (bugün) gece saat 03.00'e kadar Paşaköy, Sandallar, Kasaplar, Karaköy, Tepecik, Seyit Mahallelerinde su kesintisi yaşanacaktır. Onarım çalışmasının en kısa süre içerisinde giderilmesi ve mahallelerimize yeniden su verilmesi için Fen İşleri Müdürlüğü'ne bağlı ekiplerimiz çalışmalarını aralıksız sürdürmekte olup, halkımıza önemle duyurulur” ifadelerine yer verildi.

  • Gültekin5 Temmuz 2019 . 17:12

   Alaaddin YILMAZ yaptığı usulsüz ve yanlış işler tespit edilerek yargı önüne çıkarılmalı ve kamu kaynaklarını heba etmesinden dolayı hesap sorulmalıdır...
  • Deyalla5 Temmuz 2019 . 01:57

   Alüaddün içün yaptuğu hiç bir işi hora geçümedü deyella
  • Gulyabani4 Temmuz 2019 . 23:39

   100 mü? Valla benim bildiğim 150..

  Yorum yazın

  İsim (Gerekli)
  Yorumunuz (Gerekli)

  Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.

  Sağlık İlaç Gıda Takviyesi Siyah Sarımsak Bolu Çatı Tamiri