BolununSesi, Bolu Halkı'nın vicdanının sesidir

Şeker hastalığına ameliyatlı çözüm

Şeker hastalığına ameliyatlı çözüm
  2 Temmuz 2019

  11 yıldır günde 4 defa insülin iğnesi kullanan 28 yaşındaki Turgay KAYABAŞ adlı hastaya, Hastane Başhekim Yardımcısı ve Genel Cerrahi Uzmanı olan Op. Dr. Kahraman DİNLER koordinatörlüğü ve yönetiminde, Genel Cerrahi Uzmanlarımızdan Op. Dr. Güneş TEKTEN ile birlikte ilk defa şeker hastalığı ameliyatı (Transit Bipartition) yapıldı.

        Şeker hastalığına ameliyatlı çözüm

          Bolu İl Sağlık Müdürlüğü’ne bağlı Bolu İzzet Baysal Devlet Hastanesi’nde Türkiye’de nadir merkezlerde yapılabilen ŞEKER HASTALIĞI AMELİYATI başarıyla gerçekleştirildi.

        BOLU’DA BİR İLK 

        Bolu İzzet Baysal Devlet Hastanesi’nde 11 yıldır günde 4 defa insülin iğnesi kullanan 28 yaşındaki Turgay KAYABAŞ adlı hastaya, Hastane Başhekim Yardımcısı ve Genel Cerrahi Uzmanı olan Op. Dr. Kahraman DİNLER koordinatörlüğü ve yönetiminde, Genel Cerrahi Uzmanlarımızdan Op. Dr. Güneş TEKTEN ile birlikte ilk defa şeker hastalığı ameliyatı (Transit Bipartition) yapıldı.

       11 YILLIK ŞEKER HASTALIĞINDAN AMELİYAT İLE KURTULDU

        Başarılı geçen ameliyata ilişkin bilgi veren operasyonun mimarı  Op. Dr. Güneş TEKTEN , “Bağırsaklar vücudun en büyük hormon fabrikasıdır, ameliyatta mideyi küçültüyoruz ve ince bağırsağın son kısmını mide ile birleştiriyoruz. Bu sayede hastanın hormonlarını aktif hale getirmiş oluyoruz ve Tip 2 şeker hastalığını hormonal olarak tedavi ediyoruz. Hastamız Turgay Bey, 11 yıldır günde 4 defa toplam 92 ünite insülin iğnesi kullanıyordu. Ameliyattan hemen sonra insülin iğnelerini kullanmayı bıraktı. Hastamızın yemekten sonra şekeri insüline rağmen 400’ün üzerine çıkarken, ameliyattan sonra 200’ün üzerine çıkmadı. Hastamızın kolesterol seviyesinde 10 günde 5 kat düşüş oldu. Bu ameliyat ileri cerrahi tekniği gerektiriyor ve Türkiye’de nadir merkezlerde yapılıyor. İnsülin iğnesi kullanan Tip 2 şeker hastalarını genel cerrahi polikliniğine davet ediyoruz” dedi.

        TÜM ŞEKER HASTALARINA TAVSİYE ETTİ

        Şeker hastalığı ameliyatı olan Turgay KAYABAŞ ise duygularını şöyle dile getirdi: “11 yıldır insülin iğnesi kullanmaktan yorulmuştum. Yemek yemekten korkuyordum. Sık sık su içip idrara çıkıyordum. Ameliyattan önce 107 kiloya kadar çıkmıştım, ameliyattan yaklaşık iki hafta sonra 95 kiloya düştüm ve fazla kilolarımdan kurtuldum. Ben Bolu İzzet Baysal Devlet Hastanesi’ndeki doktorlarıma güvendim ve ameliyat oldum. Çok şükür sağlığıma kavuştum. Benimle aynı kaderi paylaşan şeker hastalarına tavsiyem; hiç beklemeden Genel Cerrahi Polikliniğine başvurup tedavi olmalarıdır.”

  • Metin.Celık9 Temmuz 2019 . 20:55

   İnsanların Yaşaması için Yüzyıllardır olan biriken Tıp çalışmaları Yerle bir edilmekte ayaklar altına alınmaktadır Ne demek AMELİYATTAN SONRA ŞEKERİ 200 ün üzerine çıkmadı. 120 nin üzeri Şeker Hastalığının Ta kendisi değil mi . Bu genç arkadaşlar daha dünün doktorları ne yapmak istemişler tamam belki bu türde bir amelayat başarılı bir sonuç vermiş olabilir olmayabilir de ama bunun reklamını yapmak çüküm Aydından Farkı bir şey değil ve olamaz
  • Mustafa5 Temmuz 2019 . 16:14

   Teşekkürler kahraman hocam. başarılarınızın devamı dileği ile
  • BOLULU5 Temmuz 2019 . 16:08

   TEBRİK EDERİZ BAŞARILARINIZIN KOORDİNATÖRLÜĞÜNÜZ VE YÖNETİMİNDE DEVAMINI DİLERİZ
  • dr metin kaloğlu4 Temmuz 2019 . 12:06

   sizleri tebrik ederim başarılarınız katlanarak devam etsin
  • Sempatik3 Temmuz 2019 . 18:38

   Çok sevindim buna ama gel gör ki ben tıp 1 sekerliyim hem de 25 yıldır ve gün de 4 defa insulin yapıyorum

  Yorum yazın

  İsim (Gerekli)
  Yorumunuz (Gerekli)

  Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.

  Sağlık İlaç Gıda Takviyesi Siyah Sarımsak