Gazetemiz sadece ve sadece Türkiye Basın Konseyi'ne üyedir

Bu Şehrin bir Babası var

Bu Şehrin bir Babası var
  16 Haziran 2019

  Babanızdan öğrendikleriniz hayatidir. Öğrenmekten vazgeçmedim.  Yarım bardak suyun kıymetini bilip bütün malvarlığını gözünü kırpmadan, Bolu'ya, Bolululara bağışlamak, ancak karşılıksız sevmeyi bilmekle olur, vatan sevgisiyle olur, BABA olmakla olur..         Babalar günün kutlu olsun İzzet Baba..

       Bu Şehrin bir Babası var 

         Mezuniyet yemeğimizin onur konuğu İzzet Baysal'dı. Her birimizle tek tek ilgilenmek hoşuna gidiyordu. Beni yanına çağırdı, geleceğe ilişkin hedeflerimi sordu, biraz konuştuk.
         O sırada garson, İzzet Baba'nın yarısına kadar dolu su bardağını, yenisiyle değiştirmek istedi. Benimle olan konuşmasına nazikçe ara verip garsona "Lütfen suyumu alma" dedi. 
          Garson da " Yenisiyle değiştiriyorum efendim" diye yanıtladı. Biraz sitem, biraz kızgınlık ama çokça babacanlıkla, "Biz o kadar zengin değiliz evladım, su çok kıymetlidir, her şey çok kıymetlidir, israf etmeyiniz" dedi.
          Kulağıma eğildi, "Her zenginlik geçicidir, önemli olan üretmeden tüketmemektir. Sakın üretmekten vazgeçme, memleket başka türlü sevilmez" dedi. 
           Babanızdan öğrendikleriniz hayatidir. Öğrenmekten vazgeçmedim. 
  Yarım bardak suyun kıymetini bilip bütün malvarlığını gözünü kırpmadan, Bolu'ya, Bolululara bağışlamak, ancak karşılıksız sevmeyi bilmekle olur, vatan sevgisiyle olur, BABA olmakla olur..
          Babalar günün kutlu olsun İzzet Baba..

  Filiz Karaman
  İzzet Baysal Anadolu Lisesi
  1995 Mezunu

  • Bu şehrin babası 26 Haziran 2019 . 22:37

   Bu şehrin babası Hayri Erdal ve Bahar dır üniversiteyi batıran, yobazlaştıran, kamplaştıran, herkesi kulalnan ve tüm akrabalrını dolduranlar onlardır. Neden kimse çakma jurilerle işe alınan baldız, damat ve kadeşin peşine düşmüyor. Sayın dindar rektör orda kul hakkı yok mu. Üstelik o adamı halan üniversite senatosunda tutuyorsun.. daha senin ondan farkın ne ne zaman icraat yapacaksın.. var mı öyle bir düşüncen..
  • Senda Aksungur18 Haziran 2019 . 08:00

   Harika cok dogru yazmissiniz tebrikler
  • Bolulu17 Haziran 2019 . 14:01

   Çok güzel anlamlı bir yadetme

  Yorum yazın

  İsim (Gerekli)
  Yorumunuz (Gerekli)

  Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.

  Sağlık İlaç Gıda Takviyesi Siyah Sarımsak