Olsun be aldırma Yaradan yardır... Sanma ki zalimin ettiği kârdır... Mazlumun ahı indirir şâhı... ELBETTE HERŞEYİN BİR VAKTİ VARDIR... (Yunus Emre)

7 milyonu Gölcük'e gömmüşler!

7 milyonu Gölcük'e gömmüşler!
  7 Mayıs 2019

   Başkan Özcan’dan Gölcük açıklaması: “Minimum 7 milyon lira para harcanmış””Acil karar verilmesi gerekiyor”

        7 milyonu Gölcük'e gömmüşler!

         Başkan Özcan’dan Gölcük açıklaması: “Minimum 7 milyon lira para harcanmış””Acil karar verilmesi gerekiyor”
         Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan, Gölcük Tabiat Parkı ile ilgili flaş açıklamalarda bulundu. Başkan Özcan, Belediye Meclisi'nin Mayıs ayı birinci oturumunda Gölcük'teki yapılaşmanın gündeme gelmesi üzerine, mahkemenin vermiş olduğu yürütmeyi durdurma kararına rağmen çalışmaların devam ettiğini belirterek, "Bizim tespitlerimize göre minimum 7 milyon lira para harcanmış buraya. Bende gittim, içim sızladı" dedi. Başkan Özcan, Gölcük'le ilgili acil karar verilmesi gerektiğini söyleyerek, Meclis'e bu konuda ortak çalışma yapılmasını teklif etti.
           Bolu Belediye Meclisi’nin Mayıs ayı birinci oturumu dün akşam Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan’ın başkanlığında gerçekleşti. Gündem maddelerinin meclis üyelerinin oylarına sunularak karara bağlandığı toplantıda Gölcük Tabiat Parkı’nın imara açılması konusu gündeme geldi. AK Parti’li Belediye Meclis Üyesi mimar Semih Dimicioğlu’nun konuyu gündeme taşıması üzerine Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan, Gölcük’teki çalışmaların acı bilançosunu Meclis’le paylaştı.

         “Gittim, içim sızladı “

          Belediye Başkanı Tanju Özcan, Gölcük ile ilgili mahkemenin vermiş olduğu yürütmeyi durdurma kararına rağmen yapılaşmanın devam ettiğini belirterek, “Mahkeme yürütmeyi durdurmasına rağmen buradaki yapılaşma devam etmiş. Ve bizim tespitlerimize göre minimum 7 milyon lira para harcanmış buraya. Bende gittim, içim sızladı.” dedi.

         “Acil karar vermemiz gerekiyor”

          Hukuki sürecin devam ettiğine dikkat çeken Özcan, Gölcük’teki yapılarla ilgili acil karar verilmesi gerektiğini belirtti. Özcan, “Şimdi mahkeme kararı olduğu için Gölcük’teki yapıları işletmeye açabilmek mümkün değil. İkinci olarak yürütmeyi durdurma kararından sonra mahkemenin gerekçeli kararı gelecek. Bu kararı Bakanlık doğal olarak temyiz edecek. İki-üç yıl İstinaf-Danıştay aşamalarından geçecek ve burada yapılmış olan yapılar da çürüyecek. Benim önerim şu; bu konuda acil bir karar vermemiz gerekiyor. İsterseniz iki arkadaşımızı belirleyelim ve bu konuda çalışsınlar ne yapabiliriz, bunları nasıl değerlendirebiliriz diye. Zaten o evler orada kaldığı sürece kötü bir görüntü ortaya çıkacak” ifadesini kullandı.

  • Gökmen Erdemir10 Mayıs 2019 . 10:09

   Alaaddin Yılmaz ne yazık ki Bolu'ya ve Bolu'nun gözbebeği Gölcük'e çok ciddi zararlar vermiştir. Gölcük bir milli park olup oraya bir çivi çakarken bile dikkate edilmesi gerekir. Alaaddin Yılmaz hukuk kurallarını ve doğayı gözardı ederek orada yapılaşmaya gitmiştir. en doğru karar bu yapıların derhal sökülmesi ve yeniden ağaçlandırma yapılması olacaktır. Sayın Tanju Özcan'a başarılar diliyorum.
  • yılmaz9 Mayıs 2019 . 18:21

   helal olsun başkan nihayet bişeyler değişmeye başladı artık sömürü düzeni sona erdi
  • Habib DOĞRU7 Mayıs 2019 . 13:10

   Mahkeme kararına rağmen burada işlem yapanlar hakkında işlem yapılmalıdır.. Ormanlar hepimizindir..

  Yorum yazın

  İsim (Gerekli)
  Yorumunuz (Gerekli)

  Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.

  Sağlık İlaç Gıda Takviyesi Siyah Sarımsak