Bayram tebrik ilanlarınızı İNANDIĞINIZ, GÜVENDİĞİNİZ gazetelere veriniz

Fen Lisesi'nde Bilim Şenliği

Fen Lisesi'nde Bilim Şenliği
  10 Nisan 2019

  Bolu Fen Lisesi'nin hazırlamış olduğu Bilim Şenliği başladı. Okulun ...

  Fen Lisesi'nde Bilim Şenliği

       Bolu Fen Lisesi'nin hazırlamış olduğu Bilim Şenliği başladı. Okulun çok amaçlı salonunda öğrencilerin hazırladığı projeler 10-11 Nisan tarihlerinde sergilenirken, proje ekiplerinde yer alan öğrenciler hazırlıkları projeler hakkında katılımcılara bilgiler verdiler.

       Toplam 32 projenin yer aldığı Bilim Şenliğinde öğrencilerin hazırladığı projeleri Bolu Abant İzzet Baysal Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa Alişarlı, Bolu Belediye Başkan yardımcısı Mansur Şen, İl Milli Eğitim Müdürü Yasin Tepe, okul müdürleri ve çok sayıda davetlide inceledi.

        Birbirinden ilginç, hayatı kolaylaştıran, geleceğe ışık tutabilecek projeleri yerinde inceleyen İl Milli Eğitim Müdürü Yasin Tepe, proje ekiplerinden hazırladıkları eserler hakkında tek tek bilgi aldı. Öğrencilerin bu çalışmalarının araştırmacı ruhlarını ortaya çıkardığını, öğretmenlerimizin de destekleri ve yönlendirmeleri ile ortaya çok güzel eserler çıktığını belirtti.

        “Bilim virüsü bedene girince vücudun her yanını saracaktır”   

         İl Milli Eğitim Müdürü Yasin Tepe “Bilim virüsü bedene girince vücudun her yanını saracaktır. İşte o zaman bu öğrencilerimizin içinden geleceğin bilim adamları çıkacaktır. Onların hazırlayacağı her proje geleceğe ışık tutacaktır. Bu süreçte bizler her zaman onların yanında olacağız, onlara destek olacağız. Gelişen ve büyüyen Türkiye’nin inşasını onlar gerçekleştirecek. Çocuklarımız gençlerimiz unutmamalıdır ki, büyük icatlar, büyük eserler genellikle çok fazla deneme ve başarısızlıktan sonra yılmayan kişiler tarafından gerçekleştirilmiştir. Bu amaçla çalışan tüm öğrencilerimizi ve onlara destek veren tüm okul yöneticilerimizi ve öğretmenlerimizi kutluyorum” dedi.

  • Bilim10 Nisan 2019 . 21:37

   Bilim güzel de Şu Bolu Fen Lisesinde yetişen öğrencilerin Yüzde kaçı şu anda yurt dışında çalışıyor hiç merak ettiniz mi? Masraf et yetiştir sal dışarı yabancıya hizmet etsin. Boşa kürek salla.

  Yorum yazın

  İsim (Gerekli)
  Yorumunuz (Gerekli)

  Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.

  Sağlık İlaç Gıda Takviyesi Siyah Sarımsak Tonet Sandalye Cafe Koltukları Cafe Masa Sandalye Cafe Sandalye Bolu Dezenfeksiyon