Olsun be aldırma Yaradan yardır... Sanma ki zalimin ettiği kârdır... Mazlumun ahı indirir şâhı... ELBETTE HERŞEYİN BİR VAKTİ VARDIR... (Yunus Emre)

Doğalgaz dolum tesisinde yine yangın var 

Doğalgaz dolum tesisinde yine yangın var 
  2 Mart 2019

  Doğalgaz dolum tesisinde ikinci kez yangın çıktı. Çevre halkı yine panik içinde kalarak; "Bir an önce bu istasyonun buradan kaldırılması gerekiyor...!" diye isyan ettiler.

  Doğalgaz dolum tesisinde yine yangın var Doğalgaz dolum tesisinde yine yangın var 

         Doğalgaz dolum tesisinde yine yangın var 
           D-100 Karayolu üzerinde bulunan şehirlerarası terminalin yanında bulunan doğalgaz dolum tesisi istasyonunda yine yangın çıktı. Yangın yerine çok sayıda itfaiye ekibi sevk edilirken, terminalde ve çevrede bulunan insanlar olası bir patlamaya karşı can güvenliği için olay yerinden uzaklaştırıldı. 
          Yangın yerine çok sayıda itfaiye, polis, sedaş, doğalgaz ve kurtarma ekipleri gelerek müdahale etti. İtfaiye ve doğalgaz görevlileri çok kısa bir sürede doğalgaz vanasına ulaşarak doğalgazı kesti. Polis ekipleri yangının etrafındaki tüm vatandaşları ve araçları uzaklaştırarak yolları kesti. Başarılı bir çalışma sonucunda 15 dakika gibi kısa bir sürede yangın kontrol altına alındı. 
         Hatırlanacağı gibi faaliyete geçtiği 2014 senesinde aynı istasyonda patlama meydana gelmiş ve doğalgaz istasyonundaki dolum tüpleri yanarak terminale kadar yayılmıştı. Aynı istasyonda ikinci kez yine büyük bir yangın meydana gelmesi, çevredeki vatandaşların tepkisini çekti. Vatandaşlar, “Terminal gibi insanların sık kullandığı bir yerin hemen yanında böyle bir istasyon olmasını kabul etmek mümkün değil. Bu istasyon son derece yanlış bir yere kurulmuş. Bir an önce bu istasyonun buradan kaldırılması gerekiyor” dediler.

        Doğalgaz İstasyonu patladı
          24 Mart 2014 tarihli haberimiz; 

         Şehirlerarası Otobüs Terminali'nin önündeki Doğalgaz İstasyonu bu sabah saatlerinde büyük bir gürültü ile patladı. Patlama şehrin hemen her yerinden duyuldu. Ölü ve yaralı olmadığı ifade edilirken, patlamanın etkisiyle yakındaki terminal binasında da maddi hasar meydana geldiği belirtildi. Patlamadan hemen sonra olay yerine gelen itfaiye ekipleri yangını kontrol altına almaya çalışıyor. Olay yerinin yakınlarına kimse yaklaştırılmıyor.

          Edinilen ilk bilgiye göre; Bolu Belediyesi'nin doğalgazla çalışan araçları başta olmak üzere, doğalgazla çalışan araçlara dolum yapan Bolu'nun ilk ve tek istasyonundaki pompalardan birinde kaçak olduğu tespit edildi. Pompadan yayılan gaz kaçağı bu sabah saat 06.40'ta bir yerden kıvılcım alarak yanmaya başladı. Yüksek basınçla sıkıştırılmış halde depolarda bulunan doğalgaz, yanmaya başlayan pompanın üzerinde çok yükseklere ulaşan alevlere sahne oldu. Terminalin yüksekliğine ulaşan alevlerle istasyonun depolarında bulunan doğalgaz yanmaya devam ederken, çok güçlü bir patlama yaşandı. Doğalgaz istasyonunun deposundaki doğalgazlar, çevrede bulunanların insanların korkulu bakışları arasında yanmaya devam ederken, saat 06.52'de çok büyük bir patlama gerçekleşti. İstasyondan güçlü bir bomba patlaması gibi, patlama sesi yükseldi. Patlamanın sesi hemen hemen Bolu'nun her yerinden duyuldu. 
         İtfaiye olay yerinde
         Patlamadan hemen sonra itfaiye ekipleri olay yerine ulaştı. Patlamadan sonra doğalgaz çıkışındaki tazyikin düşmesiyle birlikte, alevlerin boyutu da düşmeye başladı. İtfaiye ekipleri olay yerinde yangını kontrol altına almaya çalışıyor. 
        

  Yorum yazın

  İsim (Gerekli)
  Yorumunuz (Gerekli)

  Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.

  Düzce Evden Eve Nakliyat Sağlık İlaç Gıda Takviyesi Siyah Sarımsak