Olsun be aldırma Yaradan yardır... Sanma ki zalimin ettiği kârdır... Mazlumun ahı indirir şâhı... ELBETTE HERŞEYİN BİR VAKTİ VARDIR... (Yunus Emre)

Başka şansımız yok

Başka şansımız yok
  20 Şubat 2019

  Yarım kalan projeleri, Büyüksu Plajını, Yüzme Havuzunu, Mudurnu yolunu görmeye ve harcanan paralara iç geçirmeye devam edeceğiz. Başka şansımız yok! 

  BAŞKA ŞANSIMIZ YOK 

   

  Bu sabah çıktığım yürüyüşte yakınlarda yayın hayatına başlayan Kafa Radyo’da Nihat Sırdar’ı dinliyordum.  

  Nihat Sırdar’ın o günkü konu başlığı dikkatimi çekti.  

  “Başka Şansımız Yok!”   

  Yayın sırasında dinleyicilerden o kadar yaratıcı ve güzel geri dönüşler oldu ki, acaba dedim, bu konuyu Bolu özeline uyarlayabilir miyim? 

  Acaba Bolu’da, başka şansımız olmayan şeyler neler olabilir? 

  Benim aklıma gelenler şunlar: 

  31 Mart akşamına kadar Tanju Özcan ve Fatih Metin’in yüzünü görmeye, olur olmaz yerlerde onlarla karşılaşmaya, zamansız bir şekilde onların mesajlarını almaya devam edeceğiz. Başka şansımız yok! 

  31 Mart akşamına kadar kar yağmaması için dua etmeye ve yağarsa da acaba belediye kaldırımdaki ve yollardaki kar ve buzları temizler mi diye düşünmeye devam edeceğiz. Başka şansımız yok! 

  Kaldırımlar araçlar tarafından işgal edilmeye, bizlerde cadde ve sokaklarda yürümeye devam edeceğiz. Başka şansımız yok! 

  Askerlik şubesinin yanındaki yoldan karşıya geçmek yasak olmasına ve kocaman bir tabelanın da asılı olmasına rağmen, geçmeye çalışarak trafiği kilitlemeye devam eden vatandaş müsveddelerine alışmaya, onlara bir höt demesini beklediğimiz devleti aramaya devam edeceğiz. Başka şansımız yok! 

  Yaya iken; yaya geçidinde geçsem mi arabalar durur mu acaba, arabada iken ise; yaya geçidinde veya kavşakta dursam mı, arkadan birisi vurur mu acaba? Diye düşünmeye devam edeceğiz. Başka şansımız yok! 

  Kardelen Meydanı’nda yürürken ve İzzet Baysal Caddesi’nde vitrinlere bakmak için kenara yanaştığınızda, bastığımız karo taşının bizi ıslatmasına alışacağız. Başka şansımız yok! 

  Boluspor’un, her sene sezona fırtına gibi girip,  sezonun ortalarında saç baş yoldurmasına, başkanların yine aynı hikâyeleri söylemeye devam etmesine alışacağız. Başka şansımız yok! 

  Bir Bolulu veya Bolu’da yaşayan birey olarak biraz sıkıldığımızda hadi şöyle doğaya kaçalım dediğimizde, aylık bütçe ayırmaya ya da valilik tarafından yasaklanmasına rağmen ücret ödememek adına orman içlerinde piknik yapmaya devam edeceğiz. Başka şansımız yok!  

  Yarım kalan projeleri, Büyüksu Plajını, Yüzme Havuzunu, Mudurnu yolunu görmeye ve harcanan paralara iç geçirmeye devam edeceğiz. Başka şansımız yok! 

  Ne yazık ki hoş görüsüzlüğe, en ufak bir aksilikte hakaretler etmeye, birbirimize selam vermemeye, bir birimizi kandırmaya ve kazıklamaya alışacağız. Başka şansımız yok! 

   

  Başka şanslarımız olması dileklerimle… 

  • BoluluSemih25 Şubat 2019 . 16:41

   Ben yazıdaki tespitlere aynen katılıyorum. Sn Bolulu, müsvedde kelimesi yerine, 'Çok ulu vatandaşlar (!)' diye sonunda ünlem işaretli bir ifade kullanılsaydı, ne diyecektiniz acaba?
  • Yücel suiçmez25 Şubat 2019 . 00:26

   Yazılarınızın devamını okuma şansımız da olacakmı
  • yakup ılhan24 Şubat 2019 . 11:54

   yayalara yol verırken buyuk tehlıke .. çarpılabılırsınız , çalan korna sesınden kavga çıkabılır dıye valılık onune bır tabela konulsun..,
  • Tebrikler23 Şubat 2019 . 21:56

   Harika tespitler, az bile yazmışsınız..
  • Rahmi Tamer Özçelik21 Şubat 2019 . 11:34

   Ayrıca toplumsal yaşama ayak uydurmuş, saygı ve sevgi çerçevesinde yaşayan birinin bundan alınmaması gerektiği kanaatindeyim. Kaldı ki bu kelime yazıyı yazanın yani benim tasarrufumdur. Bolunun Sesi'nin bu konuda bir sorumluluğu yoktur.
  • Rahmi Tamer Özçelik21 Şubat 2019 . 11:32

   Değerli Bolulu rumuzlu şahıs. Adınızı acıkça yazmaktan çekindiğiniz için bey veya hanım diyemedim kusura bakma. Şuna öncelikle bilmeni isterim ki, benim gözümde ve benim gibi kurallara uymaya çalışan bir çok kişinin gözünde, kurallara uymayan, başkasının hakkını gasp eden şahıslar toplumsal yaşama adapte olamamış, bir anlamda vatandaş olmayı becerememiş kişilerdir. Yazıdaki müsvedde kelimesi vatandaşlık bilincine erişememiş, ancak kendisinin vatandaş
  • Orhan KEYF21 Şubat 2019 . 11:01

   Hayırlı olsun.Başarılar diliyorum.
  • BOLULU21 Şubat 2019 . 09:06

   vatandaş müsveddeleri demek ne demek bu ne biçim yazı Bolunun sesi olarak vatandaşa böylemi bakıyorsunuz böyle bir yazıyı nasıl yayınlıyorsunuz sizi okuyan insanlara bu kelimeyi nasıl kullandırıyorsunuz insanları eleştirebilirsiniz (müsvedde) bu kelime hiç olmamış!!!

  Yorum yazın

  İsim (Gerekli)
  Yorumunuz (Gerekli)

  Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.

  Düzce Evden Eve Nakliyat Sağlık İlaç Gıda Takviyesi Siyah Sarımsak