Olsun be aldırma Yaradan yardır... Sanma ki zalimin ettiği kârdır... Mazlumun ahı indirir şâhı... ELBETTE HERŞEYİN BİR VAKTİ VARDIR... (Yunus Emre)

Savcı İsmail Çolak'ın beraatını istedi

Savcı İsmail Çolak'ın beraatını istedi
  30 Ocak 2019

  KHK ile kapatılan Düzce Sanayici ve İşadamları Derneği'nin yöneticileri ...

        KHK ile kapatılan Düzce Sanayici ve İşadamları Derneği'nin yöneticileri ve üyeleri hakkında FETÖ/PDY soruşturması kapsamında açılan davanın görülmesine Düzce 2. Ağır Ceza Mahkemesi'nde devam edildi.
        Düzce'de, terör örgütü FETÖ bağlantılı olduğunun belirlenmesi üzerine KHK ile kapatılan Düzce Sanayici ve İşadamları Derneği'nin yöneticileri ile üyelerinin yargılandığı davada Cumhuriyet savcısı, aralarında 'İsmail'in Yeri' isimli et lokantaların sahibi İsmail Çolak'ın da bulunduğu 5'i tutuklu 17 sanık hakkında beraat kararı verilmesini talep etti. Mahkeme Heyeti, 15 Temmuz darbe girişimi öncesi 'Umreye gidiyorum' diyerek, yurt dışına kaçan ve 10 Ocak günü 'itirafçı olmak istediğini' söyleyerek, teslim olan İsmail Çolak'a, Bank Asya'daki hesap hareketlerini sordu. Tutuklu sanık Çolak, banka hareketlerinin abartılı olmadığını savunarak, "Hesaplarımda herhangi bir olağan üstü durum yok. Ben lokanta sahibi insanım, normal alışverişlerimden dolayı yapılan para transferleridir. Bu hesaplardaki hareketler çok büyük meblağ da değildir" dedi.

         Duruşma sonunda Cumhuriyet Savcısı, esas hakkındaki mütalaasını açıkladı. Cumhuriyet Savcısı, Eyüp Çakır, Fisun Çelik, İbrahim Çelik, Murat Güner ve Samet Yılmaz isimli 5 firari sanık hakkındaki dosyaların ayrılmasını, İsmail Çolak'ın da aralarında bulunduğu 17 sanığın ise etkin pişmanlık hükümlerinden faydalandırılarak beraatlarına karar verilmesini talep etti. Mahkeme heyeti, tutuklu sanıkların tutukluluk hallerinin devamına karar verilerek, duruşmayı erteledi.

  • Mustafa1 Şubat 2019 . 08:28

   Cumhuriyet savcısı berat istiyor, vay benim memleketim vay. Sözün bittiği yerdir.
  • cemo31 Ocak 2019 . 16:41

   Dağ Fare mi Doğurmuş Medem Bu adam Fetöcü değil o halde üniversitedeki ve bolu dağındaki işletmelerine neden el konuldu ve neden bir başkasına satıldı orayı satın alanlar mı bu adama iftira mı attı Peki Neden İNAN KALAYCI'nın İtirafları değerlendirilmiyor Yazık memlekete bakın Ne hale geldi
  • Kemal 30 Ocak 2019 . 17:23

   https://odatv.com/feto-itirafcisinin-aciklamalari-akpyi-tedirgin-etti-0702181200.html İnan Kalaycı'nın itirafları doğrultusunda bugüne kadar ne yapıldı ki?

  Yorum yazın

  İsim (Gerekli)
  Yorumunuz (Gerekli)

  Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.

  Sağlık İlaç Gıda Takviyesi Siyah Sarımsak