Olsun be aldırma Yaradan yardır... Sanma ki zalimin ettiği kârdır... Mazlumun ahı indirir şâhı... ELBETTE HERŞEYİN BİR VAKTİ VARDIR... (Yunus Emre)

"Engelsiz Tamirhane" kuruldu

"Engelsiz Tamirhane" kuruldu
  31 Ekim 2018

  Bolu’da, meslek lisesi öğrencilerinin, engelli vatandaşların bozulan araçlarını tamir edecekleri "Engelsiz Tamirhane" törenle açıldı.

  Bolu'da yaşayan ve engelli olan Sadettin Topçuoğlu isimli bir vatandaş, aracının tamirinde yaşadığı zorluklar nedeniyle İzzet Baysal Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürü Hasan Aksay'ı ziyaret ederek, engellilerin araçlarının tamiri konusunda yardım istedi. Konuyu okul bölüm başkanları olan öğretmenlere de anlatan Aksay, sosyal sorumluluk projesi kapsamında okulun bahçesinde bulunan tek katlı binayı, engelli vatandaşların araçlarının tamir edileceği bir yer haline getirdi.

  "Engelsiz Tamirhane"nin açılışın'da konuşan Aksay, tamirhanenin okullar düzeyinde ilk, kurumlar düzeyinde ilk 5 içerisinde yer aldığını söyledi. Aksay ayrıca, 3 yıl içinde engelsiz aracı üreteceklerini de söyleyerek, "Teknolojik olarak gelişmiş, kullanışlı, pratik, kendi tasarımımız, kendi imalatımız olacak engelsiz aracı 3 yıl içerisinde bir marka haline getirip, engelsiz vatandaşlarımızın hizmetine sunacağız" dedi.

  Tamirhanenin açılışı Bolu Valisi Aydın Baruş, Bolu Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz'ın da katılımıyla yapıldı.

  Sağlık İlaç Gıda Takviyesi Siyah Sarımsak