Gazetemiz sadece ve sadece Türkiye Basın Konseyi'ne üyedir

Aşçı adaylarına konferans verildi

Aşçı adaylarına konferans verildi
  14 Aralık 2012
  Aşçı adaylarına konferans verildiAşçı adaylarına konferans verildiAşçı adaylarına konferans verildi

        Mengen Aşçılar Otelcilik ve Turizm Meslek Lisesi ve ASOMDER(Aşçılık Okulu Mezunlar Derneği) öncülüğünde ve Mengen Belediyesi ile Abant izzet Baysal Üniversitesi Mengen Meslek Yüksekokulu'nun katkılarıyla düzenlenen panelde aşçı adayı öğrencilere, Türk Mutfağının önemli şefleri tarafından konferans verildi.    

        Konuşmacılar panelde öğrencilere aşçılık mesleğinin inceliklerini ve tecrübelerine dayanan tavsiyelerini aktardılar. Bunun yanı sıra sektör hakkında öğrenciler tarafından sorulan sorulara da cevap veren şefler, katılımcı öğrenciler ile keyifli bir paylaşım gerçekleştirdiler. Panelin katılımcılarına ve protokol üyelerine Mengen Aşçılar Otelcilik ve Turizm Lisesinde ve okulun ev sahipliğinde Belediye yemek verdi. Mengen Meslek Yüksek Okulu, Mengen Gastronomi ve Mutfak Hizmetleri Bölümü, Uludağ Üniversitesi Harmancık Yüksek Okulu, Bülent Ecevit Üniversitesi ve Mengen Aşçılık Lisesi eğitim görevlileri, öğrencileri salonu tamamen doldurdular.

         Panelistleri büyük bir ilgi ve zevkle izleyen katılımcıların sorularına verilen cevaplardan sonra yeni bir panelde buluşmak isteği panel tamamlandı. Bolu İl Milli Eğitim Müdürü Recep ALPDOĞAN, AİBÜ Rektör Yardımcısı Prof.Dr Resul ERYİĞİT, Mengen Kaymakamı Hayri ZORLU, Mengen Belediye Başkanı Osman ERARSLAN , Pazarköy Belediye Başkanı Ramazan ALBAŞ, Mengen Meslek Yüksek Okulu Müdürü Doç.Dr Elif YÜCETÜRK, Mengen Gastronomi ve Mutfak Hizmetleri Bölümü Müdürü Doç.Dr Seyhun YURDAGÜL, sivil toplum örgütleri ve öğrencilerin katıldığı Panel sonunda ASOMDER Başkanı Levent DEMİRÇAKMAK tarafından konuşmacılara plaket verildi. Mengen Aşçılar Otelcilik ve Turizm Meslek Lisesi Müdürü Selami KURTOĞLU tarafından Eğitimine verdiği destek ve okula gösterdiği yakın ilgiden dolayı Milli Eğitim Müdürü Recep ALPDOĞAN'a plaket sunuldu.

         Panel sonrasında İl Milli Eğitim Recep ALPDOĞAN ve Müdür Yardımcısı Recep Nuri KAÇMAZ, Şube Müdürleri Rasim ÜNAL ve Fevzi KAYA ile birlikte Mengen Cezmi Bilgin

  Yorum yazın

  İsim (Gerekli)
  Yorumunuz (Gerekli)

  Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.

  Sağlık İlaç Gıda Takviyesi Siyah Sarımsak