Olsun be aldırma Yaradan yardır... Sanma ki zalimin ettiği kârdır... Mazlumun ahı indirir şâhı... ELBETTE HERŞEYİN BİR VAKTİ VARDIR... (Yunus Emre)

Akduman "Yanlış anlaşıldım" dedi

Akduman "Yanlış anlaşıldım" dedi
  31 Temmuz 2018

        Akduman “Yanlış anlaşıldım” dedi
        24 Haziran genel seçimlerinden sonra sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımdan dolayı kamuoyunun tepkisini çeken ve şikayetler sonrası hakkında Atatürk'e hakaret davası açılan Belediye Meclis Üyesi Tahsin Akduman sessizliğini bozdu.
         Yaptığı paylaşım sonrası tepkilerin odak noktası olan Tahsin Akduman yine sosyal medya üzerinden yaptığı paylaşımla sessizliğini bozarak açıklama yaptı. Yaptığı paylaşımın yanlış anlaşıldığını belirten Akduman'ın açıklamaları ise şöyle:

        “Şahsi Facebook sayfamda 9.7.2018 tarihinde seçim sonuçları ve yeni Cumhurbaşkanlığı sistemine geçişte yaşadığım heyecanın etkisi ile hayırlı olsun diye yaptığım bir paylaşım kamuoyunda yanlış anlaşılmama ve arzu etmediğim bir polemiğe sebep olmuştur. Bu paylaşımım hiç benim arzu etmediğim ve maksadımı aşan bir boyuta çekilmiştir. Devam eden olaylar sahsımı farklı bir şekilde gösterme amacını taşımaktadır. Hakkımda insan haklarını da ihlal eden bir seviyede devam etmekte olan yorumlar üzerine bu açıklamayı yapma ihtiyacı duydum.

        “Yasal Haklarım Saklıdır”

        Bu konu ile de ilgili Cumhuriyet Savcılığımızın davetini hemen kabul edip ifademi verdim. Kamuoyu da biliyor ki olay Adliyeye intikal etmiştir. Bu paylaşımımın birçok arkadaşımı-dostumu üzdüğünden, yanlış anlamalara ve hakkımda olumsuzluğa sebep olmasından dolayı da sayfamdan kaldırdım. Bu saatten sonra da Adli makamlara intikal eden olay hakkında yorum yapmak, hakaret etmek, olayı tekrarlayıp servis etmek kanunen de doğru değildir. Bu konuda yasal haklarım saklıdır.
         “Seçim sonuçlarına hayırlı olsun demek için paylaştım”
          Tarihte bilindiği gibi yüz yıl önce 2018 yılında Birinci Dünya Savaşı bitmiştir. İngiltere'yi Çanakkale'de, Kut ül Amare'de, Galiçya'da yenmemize rağmen biz mağlup sayıldık. İngilizler bu yenilgilerin intikamını almak için bizim başımıza Yunanlılarla İstiklal harbini açtırmışlardır. Birinci Dünya Savaşının galibi ve en güçlü devleti İngiltere'dir. O zaman olduğu gibi halen de dünyayı vesayetle yönetmek isteyen başta İngiltere ve batılı devletler dünyanın çeşitli ülkelerini sömürmek için rahat bırakmamaktadırlar. Savaşın etkileri barış anlaşmalarına rağmen bitmemiş ve İkinci Dünya Savaşına sebep olmuştur. Bu etkiler ve adaletsizlikler zamanımıza kadar gelmiştir. Paylaşımda geçen yüz yıl önce ifadesi ile kast edilen budur. İngilizlerin ve Batılıların kurduğu bu tuzakları bertaraf edecek ve Milletler Cemiyeti, Birleşmiş Milletler, Dünya Bankası; İMF vs. gibi kuruluşlarla Dünyayı yönetmeye çalıştığı vesayeti kaldıracak ve ülkemizi, devletimiz menfaatine göre yönetecek Lider olarak etkin ve tek karar alıcı olarak Cumhur Başkanımız Recep Tayyip Erdoğan'ı gördüğüm için seçim sonuçlarına hayırlı olsun diyerek resmini paylaştım.
        “Devlet içindeki satılmış paralel yapıları kastettim”
        Ancak her devirde olduğu gibi FETÖ gibi örgütler ve kişiler Devletimiz içine sızmışlar ve dış mihraklar ve dış devletlerle birlikte Devletimizi yönetmek istemişlerdir. Ben bu paylaşımımda Devlet içindeki satılmış paralel yapıları kastederek ve darbelere- vesayetlere karşı olduğumu belirtmek istedim.
        “Atatürk'e hakaret etmek aklımın ucundan bile geçmemiştir”
         Ben Türküm. Her Türk ve Müslüman gibi Bağımsızlığımızın mücadelesini vermiş, İstiklal Harbimizin Kahraman Şehitlerine, Cumhuriyetimizin Kurucusu, İstiklal Harbimizin Başkumandanı Gazi Mustafa Kemal Atatürk'e ima edildiği gibi hakaret etmek aklımın ucundan bile geçmemiştir. Onları her zaman minnet ve rahmetle anıyorum. Zaten paylaşımın alt yorumlarında da bunu belirtmiştim.

        “Beni küçük düşürme peşindeler”
         Bu olayda, seçimlerin sonuçlarının etkisi ile bazı kesimler kelimelerimi başka yönlere çekerek beni sosyal medyada küçük düşürme peşindedirler. Benim fikirlerime karşı olan bu arkadaşları anlıyorum ancak beni tanıyan, fikirlerimi ve amaçlarımı bilen bazı dost zannettiklerimin de bu kervanda olmaları beni üzmüştür.

        “Yanlış anlaşıldım”
          Bu konuda yanlış anlaşıldığımı düşünüyor, sevgili dostlarımı ve arkadaşlarımı istemeden üzmenin iç huzursuzluğunu yaşadığımın bilinmesini istiyorum.
         Benim tanıyanlar bilir, eskiden neysem fikrim ve kimliğimle aynıyım. Fikirlerimi, görüşümü belirttim. “Cevap da veremiyor, paylaşımı da kaldırdı, suçludur.” diyenlere de bunları söylemeye mecbur oldum. Ancak benim zihnimi okuyanlara da diyeceğim yoktur. Onları Allah'a havale ediyorum.”
   

  • Polat dincsoy5 Ağustos 2018 . 23:03

   Adam açıkça başkana ben burdayım diyor.beni de belediye başkan adayı olarak göster diyor.
  • Polat dincsoy5 Ağustos 2018 . 22:48

   Kıvırtma.dürüst ol!
  • naimmm3 Ağustos 2018 . 11:17

   la biraz da dik durun da lafınızın arkasında olun.hayatınız kıvırmakla geçiyorrr.bu gibi insanları bu mertebeye getirenler eserinizle gurur duyarsınız artıkk
  • z2 Ağustos 2018 . 00:06

   1.dünya savası 100 yıl once 2018 demi bitti
  • z2 Ağustos 2018 . 00:04

   Yukarıdakı yazıyı anlamayan varmı 100 yıllık ıngılız sömürgesi diyorsunuz
  • İlhami Candemir1 Ağustos 2018 . 20:10

   Sayın Akduman öncelikle şunu belirtmeliyim ki tavzih(düzeltme)yazınızda TC nin banisi Mustafa Kemal Atatürk ile ilgili düşüncelerinizden dolayı kutlarım.Esasen Muhterem rahmetli dedeniz Tahsin amcayı ve muhterem rahmetli babanız Kazım arkadaşımı tanıyan birisi olarak bunu beklerdim.Ancak şu çelişkiyi de belirtmeden geçemeyeceğim.O senin geçmişin vasisi olarak nitelendirdiğin"vesayet geride kaldı diyorsunuz ya" İngilizlere başta sayın Cumhurbaşkanımız olmak üzere heyetlerimizin birisi gidiyor birisi geliyor.Kastettiğiniz yeni bir dönemin başlaması bu mudur acaba diyorum.Onu da bir açıklasanız iyi olur diye düşünüyorum.
  • ugur bırıktır1 Ağustos 2018 . 16:34

   benım en cok merak ettıgım sey şu; Ne mutlu Türküm diyene, diyemeyen bu insanların ağzında sürekli bir benim milletim lafı dolanıyor ya da bizim milletimiz. Benim öğrenmek istediğim şey hangi milletten olduklarıdır. Şahsen ben ağızlarından hiç Türk milleti lafı çıktığını görmedim.
  • AK Dumana 1 Ağustos 2018 . 16:18

   Yanlış mı anlaşıldın Merkeşler Köyündeki Çiftlik te galiba Yanlış anlaşılıyor
  • Reşat Demirel 1 Ağustos 2018 . 09:57

   "İngiltere’yi Çanakkale’de, Kut ül Amare’de, Galiçya’da yenmemize rağmen biz mağlup sayıldık." Tahsin Akduman'ın yanlış anlaşıldım açıklamasında bile, bir  cümlede iki yanlış varsa, kendisinde  ciddi bir tarih  bilgisi eksikliği var demektir. Bilgi sahibi olmadan fikir sahibi olmak işte böyle  bir şey..Bu bilgiyle  "Türkiye Cumhuriyeti'ni"  İngilizlerin kurduğuna kolaylıkla inanabilirsiniz.  

  Yorum yazın

  İsim (Gerekli)
  Yorumunuz (Gerekli)

  Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.

  Sağlık İlaç Gıda Takviyesi Siyah Sarımsak