Olsun be aldırma Yaradan yardır... Sanma ki zalimin ettiği kârdır... Mazlumun ahı indirir şâhı... ELBETTE HERŞEYİN BİR VAKTİ VARDIR... (Yunus Emre)

Ters laleleri Polat A.Ş. dağıtmış

Ters laleleri Polat A.Ş. dağıtmış
  11 Ocak 2018

     Ters laleleri Polat A.Ş. dağıtmış

         FETÖ/PDY kapsamında; “Silahlı terör örgütüne üye olmak” suçlamasıyla Bolu Ağır Ceza Mahkemesi'nde tutuksuz yargılanan Bolu'nun tanınmış esnaflarından olan ve cam çerçeve işiyle uğraşan İsmail Yılmaz, FETÖ'nün simgelerinden olan ters lale tablolarının Polat A.Ş. tarafından kendi firmasına yaptırıldığını söyledi.
         Kendisinin Bolu'dan tanınmış cam ve çerçeve esnaflarının başında geldiğini bu nedenle de Polat A.Ş. tarafından firmasına 161 adet ters lale tablolarının yapım işinin verildiğini belirterek; “Ben FETÖ'den falan anlamam. Ben ticarete bakarım. Benim için önemli olan iştir. Polat A.Ş. yetkilileri uzun süredir ters lale tablolarının yapımı için yanıma gelip gidiyordu. Hatta tabloların ne anlama geldiğini bile bilmiyordum. Bu işi 17-25 Aralık öncesi aldım. 161 tane sipariş verdiler. Zaman zaman gelip 3-5 tane alıp gidiyorlardı. Birçoğu da elimde kaldı. Kalan tablolar için fatura kesip, kalan malları da Polat A.Ş.'nin ofisine bıraktım” dedi.

         Benim FETÖ ile bir bağlantım yok

         Ağır Ceza Mahkemesi Başkanının, “8 defa Pensilvanya ile görüşme yapmışınız?” sorusuna ise Yılmaz, “Kesinlikle kabul etmiyorum. Benim FETÖ ile bir bağlantım yok. Pensilvanya'da yeğenim dil eğitimi alıyordu ve geçimini de sağlamak için çalışıyordu. Onunla yaptığım görüşmelerdir” savunmasını yaptı.

        148 kez Adnan Daylan'la görüşmüş 

         Hakkında kırmızı bültenle arama ve yakalama kararı bulunan firari işadamı Adnan Daylan ile de 148 defa görüştüğü sorusunu da Yılmaz; “Adnan Daylan'ı tanırım ama hiçbir irtibatım olmamıştır. Tahminim kendisiyle bir iş için bir kere görüşmüşlüğüm olmuştur. O da bir keresinde beni arayıp, kapandığı zaman ayna olan bir televizyonu sormuştu. Bende bilmiyorum dediğimi hatırlıyorum. Ben vatan haini değilim. Şayet darbe girişimi Amerika'daki şahıs emrettiyse kötü, şayet içeridekiler yaptılarsa bu daha kötü. Ben ters lale yetiştirmedim. Darbe başarılı olsaydı belki de ben şu an cezaevindeydim veya ölmüştüm” dedi.

  • Bolulu11 Ocak 2018 . 22:51

   Bu şerefsiz Feto oluşumu kendinden olmayan
   Kurban-Burs-Gazete gibi kazanç kapılarını uyduramadıkları kimseye su vermezdi,asla müritleri belirledikleri iş yerleri hariç alışveriş yapmazlardı. Pensilvanya yı
   o kadar sayıda aramak, Adnan denen adamla yüzlerce kez görüşmek çok masumane bişi değil !
   Devletin değirmeni ağır döner SAĞLAM ÖĞÜTÜR.
  • Avcı11 Ocak 2018 . 22:42

   8 defa Pensilvanya görüşmesi, 148 defa Adnan Daylan görüşmesi hayatın normal akışına aykırı!
   Adalet er yada geç tecelli eder !
   Dijital Teknoloji çağında aramadım görüşmedim vb savunmalar kolay ulaşılabilir unsurlar.
   Yargılanılan konunun şakası yok. Amerika daki şahıs yaptıysa kötü içerdekiler yaptıysa daha kötü ne demek?

  Yorum yazın

  İsim (Gerekli)
  Yorumunuz (Gerekli)

  Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.

  Sağlık İlaç Gıda Takviyesi Siyah Sarımsak