Olsun be aldırma Yaradan yardır... Sanma ki zalimin ettiği kârdır... Mazlumun ahı indirir şâhı... ELBETTE HERŞEYİN BİR VAKTİ VARDIR... (Yunus Emre)

Coşkun 21 Aralık'ta açığa alınmış

Coşkun 21 Aralık'ta açığa alınmış
  4 Ocak 2018

      Coşkun 21 Aralık'ta açığa alınmış
       Abant İzzet Baysal Üniversitesi eski Rektörü Hayri Coşkun'un YÖK tarafından görevinden alınmasıyla ilgili haberi gecikmeli de olsa BolununSesi Gazetesi olarak ilk veren biz olduk. Haberimizin ardından eski Rektör Hayri Coşkun'dan yazılı bir açıklama aldık. Yine her zamanki gibi tarafsız yayıncılık ilkelerimiz gereği Coşkun'un konuyla ilgili duyuru şeklindeki açıklamasını aynen yayınlıyoruz. 

          KAMUOYUNA DUYURU
           Bolu'da yayınlanan bazı yerel gazetelerde; “Açığa alınan eski Rektör geri dönecek mi?”, “Hayri Coşkun'a YÖK'den veto” veya “Eski Rektör Hayri Coşkun görevden alındı” gibi başlıklarla şahsım ile ilgili yapılan haberler üzerine kamuoyuna açıklama gereği duyulmuştur.
           Kamuoyunun malumu olduğu üzere; Abant İzzet Baysal Üniversitesi Rektörlüğü görevini yürütmekteyken; bazı müfteri öğretim üyelerinin iftira mahiyetindeki şikayetleri üzerine hem Yükseköğretim Kurulu ve hem de Bolu Cumhuriyet Başsavcılığı hakkımda soruşturma başlatmış; Bolu Cumhuriyet Başsavcılığının yaptığı soruşturma neticesinde hazırlanan iddianame Bolu Ağır Ceza Mahkemesine sunulmuş ve iddianame Mahkemece kabul edilmiştir. Bolu Ağır Ceza Mahkemesi tarafından yapılan yargılama 8 Mayıs 2017 tarihinde başlamış ve 22 Aralık 2017 günü sona ermiştir. Mahkemece yapılan yargılama neticesinde beraat ettiğim tüm kamuoyunun malumudur.
          Diğer yandan hem YÖK'te açılan soruşturma ve hem de Mahkemede yargılanıyor olacağımdan dolayı; üniversitenin yıpratılmaması adına 28 Nisan 2017 günü Rektörlük görevinden istifa etmiştim.
         Mahkemede yargılanıyor olmam nedeniyle, Yüksek Öğretim Genel Kurulu tarafından 04.05.2017 tarihinde ihtiyati tedbir olarak 2547 Sayılı Kanunun 53/B Maddesi uyarınca hakkımda görevden uzaklaştırma kararı alınmıştır. Bu karar 19.12.2017 tarihinde Abant İzzet Baysal Üniversitesi Rektörlüğü'ne ve 21.12.2017 tarihinde de şahsıma tebliğ edilmiştir. Anlaşılacağı üzere görevden uzaklaştırılmam, Mahkemede yargılanıyor olmam nedeniyle, önceden alınmış geçici bir tedbir kararı mahiyetindedir.
         Netice olarak Bolu Ağır Ceza Mahkemesi tarafından hakkımda verilen beraat kararına ilişkin gerekçeli karar yazım işlemleri tamamlandığında, Yükseköğretim Kurulu'na başvurmak suretiyle uygulanan tedbirin kaldırılması tarafımdan talep edilecektir.
        Durum bundan ibaret olup, şahsımı yıpratmak, karalamak maksatlı yapılan haberlere karşı cezai ve hukuki her türlü hakkımı saklı tutuyorum. Kamuoyuna saygı ile duyurulur.
                               Prof. Dr. Hayri COŞKUN
                 Abant İzzet Baysal Üniversitesi eski rektörü

   

  • Haydar9 Ocak 2018 . 16:50

   "Mahkemede yargılanıyor olmam nedeniyle, Yüksek Öğretim Genel Kurulu tarafından 04.05.2017 tarihinde ihtiyati tedbir olarak 2547 Sayılı Kanunun 53/B Maddesi uyarınca hakkımda görevden uzaklaştırma kararı alınmıştır." hayri amca, yedi ay evrağı nerelerde gizledin, niye ankarada yedi ay bekledi? yedi ay sonra uygulanması fetönün mü işi, nasıl ayarladın? nasıl gizledin? hala birileri korunmakta ve kollanmaktadır. Niçin?
  • ibrahim sinirlli5 Ocak 2018 . 20:34

   hasan koçoğlu' na en çok kim destek oldu? hasan koçoğlu'nun fetoyla hiç ilgisi yok. öyle mi?
  • gülşah peri5 Ocak 2018 . 17:51

   adam beraat etmiş işte. bu hazımsızlık niye? müfteriler! mahkemeye verileceğinizden pa
   nik mi oldunuz?
  • yunus5 Ocak 2018 . 15:40

   7 ay neden açığa alınma işleme konulmamış lütfen basın olarak bunu sorun
  • polat dincsoy denen yalan5 Ocak 2018 . 13:48

   kim aklanmış??? o kadar adamı ünivesiteye sokan ben miyim? ulan adamın altında ki herkes atıldı işten çıkarıldı tutuklandı ceza yedi fetöcüler ama bi ona bi şey olmadı. cezada yemedi. polat dincsoy seni duyanda gariban suçsuz bi adamı anlatıyon sanacak. ulan yalanlarınızla geberin be. adamın burnu kibirden göğü delecekti nerdeyse. hadi ordan işiniz gücünüz algı.
  • Polat dincsoy5 Ocak 2018 . 13:17

   Sayin rektor beraat edip aklanmis.ona dava acanin hic mi sucu yok.
  • Cahil5 Ocak 2018 . 09:08

   Öğr. Üyeleri neden müfteri? Düzce Üniversitesi tarafından cemaatçi diye ilişiği kesilmeye çalışanları bu müfteri dediğin Öğr. Üyeleri mi aldı Üniversiteye? Mehmet yazıcı, eşi Selma yazıcı ve benzerleri. Diş Hekimliği Fakültesinin kadrolaşmasını bu müfteri dedikleriniz mi organize etti? İlk yardımcılarınızdan Kenan ile Hayrettin'i yardımcı ve Başhekim olarak bunlar mı becayiş etti? Erdalın kardeşini, baldızını, kayınbiraderini bunlar mı aldı Okutman ve Öğr. görevlisi olarak. Nasıl ceza almadan beraat ettiniz anlamak mümkün değil. Hem 7 ila 15 yıl ile yargılanacaksın. ALLAH elbet yarına bırakır amma yanına bırakmaz inşallah. ALLAH seni ve ekibini bildiği gibi yapsın.

  Yorum yazın

  İsim (Gerekli)
  Yorumunuz (Gerekli)

  Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.

  Sağlık İlaç Gıda Takviyesi Siyah Sarımsak