Bayram tebrik ilanlarınızı İNANDIĞINIZ, GÜVENDİĞİNİZ gazetelere veriniz

Giderek yaşlanıyoruz!

Giderek yaşlanıyoruz!
  16 Şubat 2016
  Giderek yaşlanıyoruz!

       Türkiye istatistik Kurumu (TÜİK), 2015 Adrese Dayalı Nüfus Kayıt Sistemi (ADNKS) Ortanca yaş İstatistiklerini açıkladı. Yapılan açıklamada Bolu'nun nüfusunun Türkiye ortalamasının üzerinde olduğu ortaya çıktı.

       Nüfusu oluşturan kişilerin yaşları küçükten büyüğe doğru sıralandığında ortada olan kişinin yaşı anlamına gelen ortanca yaş sıralamasında Bolu, Türkiye ortalamasının 5,3 puan üzerine çıktı. Ortanca yaşın genç yaş grubunda olması, o ülkedeki çocuk ve genç nüfusunun fazla olduğunu göstermesi bakımında önemli parametre olan istatistikte, 31 Aralık 2015 tarihi itibariyle Türkiye ortanca yaşı 30,1 olarak tespit edildi. 31 Aralık 2015 itibariyle Bolu ilinin ortanca yaşı ise 35,4 olarak açıklandı. Bu verilere göre Bolu, Türkiye ortanca yaşından 5,3 yaş daha yaşlı olduğu ortaya çıktı.

       ADNKS kurulmasından itibaren ortanca yaş istatistikleri incelendiğinde, 2007 yılında 28,3 olan Türkiye ortanca yaşı, geçen 8 yıl sonunda 2,7 yaş artmış ve 31,0 olarak gerçekleşti. Sinop 39,3 ortanca yaşı ile en yaşlı nüfusa sahip il olup, Şanlıurfa 19,3 ortanca yaş ile en genç nüfusa sahip il konumunda. ADNKS kurulmasından itibaren ortanca yaş istatistikleri incelendiğinde, Bolu ilinin 2007 yılında 32,5 olan ortanca yaşı, geçen 8 yıl sonunda Türkiye ile paralellik göstererek 2,9 yaş arttı ve 35,4 yaş olarak gerçekleşti. 

  Yorum yazın

  İsim (Gerekli)
  Yorumunuz (Gerekli)

  Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.

  Sağlık İlaç Gıda Takviyesi Siyah Sarımsak Tonet Sandalye Cafe Koltukları Cafe Masa Sandalye Cafe Sandalye Bolu Dezenfeksiyon