Bolu'da BolununSesi Gazetesi okunur

Başkan yine cozuttu

Başkan yine cozuttu
  21 Şubat 2013
  Başkan yine cozuttu

        TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu'nun Bolu ziyareti sırasında Bolu'ya bir okul yapma sözü ile başlayan okul yeri arayışları, geçtiğimiz hafta Belediye Başkanı'nın sert çıkışları ile gündeme gelmişti. Belediye'nin elinde birçok okul arazisi olmasına rağmen, okul yeri için İl Özel İdaresi'nin arazilerine gözü diken Alaaddin Yılmaz, 2009 yılında Kızılay Meydanı'nda olduğu gibi dün yine fiili taarruza geçti. İl Özel İdaresi'ne ait yıllardır kullanılmakta olan ek binaları, Zabıta ekiplerine emir vererek mühürletti.  
         

         Başkan Yılmaz AK Parti Genel Merkezi'ne şikayet edildi     
         Dün sabah saatlerinde İl Özel İdaresi'ne gelen zabıtalar, İl Özel İdaresi'nin arkasında bulunan ve depo olarak kullanılan ek binaları tek tek mühürledi.
         Alaaddin Yılmaz'ın bu hamlesi üzerine, bu kadarda olmaz diyen AK Partili birçok kişi, Parti Genel Merkezi'ne bu gelişmeleri aktararak, Başkan Yılmaz'ın bu eylemlerinin önüne geçilmesini istedi.
        

         Vali yetkisini kullanabilecek mi?
         Daha önce birçok kez vatandaşlara karşı keyfi mühürlemeler yapan, Bolu Valiliği'ne karşı ikinci kez savaş açan Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz'ın bu tutumları artık hiç kimseye yabancı gelmiyor. Önceki Vali Halil İbrahim Akpınar Başkan'a karşı pes etmemiş, Kızılay Meydanı'nda cana can, dişe diş mücadele etmişti. Bolu Valisi Halil İbrahim Özçimen'in ilin valisi olarak Belediye Başkanı'nı açığa alma yetkisi bulunuyor. Ancak Vali İbrahim Özçimen'in bu yetkisini kullanamayacağı çok net bir şekilde görünüyor. 
      

         Parti Genel Merkezi'nin tutumu ne olacak?
        Yerel seçimlere az az bir zaman kala Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz'ın partisine oy kaybettirmeye devam ettiğini, partililer de görmeye başlamış olmalı ki, birçoğu kendisini AK Parti Genel Merkezi'ne şikayet etmiş bulunuyor. Bugüne kadar olayları sürekli geçiştirmekle kalan AK Parti Genel Merkezi'nin, bu defa Başkan Alaaddin Yılmaz'a sert bir uyarı yapması bekleniyor.  
    
   
        Başkan Alaaddin Yılmaz, 2009 Yılı'nın sonunda yine benzer bir olaya imza atmış, zamanın Valisi Halil İbrahim Akpınar ile Kızılay Meydanı'nda İl Özel İdare Ekipleri ile Belediye ekiplerinin, gece gündüz demeden günlerce meydanda nöbet bekleyerek, adeta karşılıklı muharebe yapmasına neden olmuştu.  Başkan'ın bu olayı bütün Bolu halkı tarafından hayretle izlenmişti. 

          Kızılay Meydan Muharebesi 01.12.2009 

        *Bir tarafta Bolu Valisi, diğer tarafta Bolu Belediye Başkanı!!! 'Olacak iş değil' denilecek sahneler, Şehrimizin Kızılay Meydanı'nda yaşandı.

         Her şey bir süre önce, Vali ve İl Genel Meclisi üyelerinin Kızılay Meydanı'na bir otel ve alışveriş merkezi yapacağız diye ortaya çıkmalarıyla başladı. Bolu İl Genel Meclisi Başkanı Mücahit Kutlu ve İl Genel Meclisi üyeleri ısrarla ve inatla, Kızılay Meydanı'na bu projeyi yapacaklarını ifade ettiler. Buna karşın yine AKP'li olan Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz da, bu projeyi kesinlikle desteklemediğini ve buraya otel ve iş merkezi yaptırmamak için elinden geleni yapacağını söylemekten geri durmadı. Bu projenin yerine getirilememesi için Belediye olarak elinden geleni yapacağını açık açık duyurdu. Hatta projeye engel olmak adına, imar planında değişiklik yaptığı bile söylendi.

      Fiili savaş nasıl başladı?
   
      Otel ve iş merkezi yapma konusunda birlikte hareket eden Vali ve İl Genel Meclisi ile Belediye Başkanı Alaaddin Ylmlaz'ın kapışması, bugün akşam saat 18.00 sıralarında fiiliyata döküldü.

       Edindiğimiz bilgiye göre, Kızılay Meydanı'nı halka açık otopark kullanan Bolu Belediyesi'nin, İl Özel İdaresi ile kira sözleşmesi bittiği gerekçesiyle Vali harekete geçti. Vali'nin emri ile hareket ettikleri belirtilen ve başlarında İl Genel Sekreter Yardımcısı Oktay Güneş'le birlikte İl Özel İdaresi'ne ait iki adet dozer ve kepçe, halen Kızılay Otoparkı olarak Belediye tarafından halkın kullanımına açık halde bulunan, Kızılay Açık Otopark'ının giriş- çıkışına büyük bir beton bariyer konularak, içeride bulunan araçlar adeta hapsedildi. Hapsedilen araç sahipleri geldiğinde araçların çıkarılmasına izin verildi. Ancak yeni araç girişi engellendi.

       Vali'nin emriyle yapılan bu eylemi haber alan Başkan Alaaddin Yılmaz, Zabıta Müdürü ile birlikte olay yerine, zabıta ekiplerini yollayarak, otoparkın girişinin bu şekilde kapatılma eylemine engel olmaya çalıştı. Polisler de olay yerine geldi.

       Bu olay tam bir rezalet olarak adlandırıldı
   
       Kızılay Otoparkı'ndaki Vali ve İl Genel Meclisi üyeleri ile Belediye Başkanı'nın bu kapışması, gerek vatandaşlar ve hatta  gerekse partililer tarafından tam bir rezalet olarak adlandırıldı. Olay yerinde İl Özel İdaresi yöneticileri, Zabıta ekipleri ve polis arasında tam bir yetki karmaşası yaşandı. Kimin kime ne yapıp ne yaptıramayacağı konusunda tartışma yaşandı.
   
       Vali ve Belediye Başkanı arasında yaşanan gerginliğin, Kızılay Meydanı'nda bu şekilde ortaya çıkması, "Kızılay Meydan Muharebesi" olarak Bolu tarihine geçmesi kaçınılmaz bir olay oldu.        
   


   

   

   

  • Garip Bolulu22 Şubat 2013 . 19:21

   Yahu belediyenin elinde bir dünya okul alanı var. Kendi alanlarına niye yaptırmak istemiyor acaba? Vatandaştan 18. madde ile D.O.P. adı altında aldığı yerleri imar tadilatıyla ticari alanlara çevirip birilerine mi verecek yoksa????
  • gerçekçi22 Şubat 2013 . 09:31

   şimdi herkes kendi baktığı noktadan yorumluyor olayı. birazda işin gerçeklerine bakmak lazım bence. ortada boluya yapılmak istenen bir eğitim kurumu var ama bunu sırf kendi menfaatleri için engellemek isteyen (kendini o koltukta padişah zanneden) bir müdür var ve onun karşısında da boluya birşeyler kazandırmak için didinen bir okadarda inatçı bir başkan ve başkanında karşısında yanlı haber yaparak bolu halkını kandırmaya çalışan yerel basın bulunmaktadır. buyrun siz çıkın işin içinden. Editörden: Başkanın ta kendisi misin yoksa 1 numaralı yardakçısı mısın?
  • boluluyuz22 Şubat 2013 . 08:26

   İŞTE HABER BUDUR. HABERCİLİK BUDUR. HALK BÖYLE DENGESİZ KENDİ DEVLETİNE ZARAR VEREN BİR BAŞKAN İSTEMİYOR. CHP Lİ BAŞKANLAR DÖNEMİNDE BOLUNUN BU KADAR HİZMET ALMADIĞI AÇIK,AMA BU ALAADDİN YILMAZA ( HÜKÜMET VE SİYASİLER ARKASINDA İKEN) YAPMASI GEREKEN HİZMETİ EDERKEN, HERŞEYİNE GÖZ YUMMAK NE DEMOKRASİYE NEDE VİCDANA SIĞAR. BAHSEDİLEN YERİN DİBİNDE EMİNE MEHMET BAYSAL LİSESİ ,100 METRE GÜNEYDE KÜLTÜR İLKÖĞRETİM OKULU VARKEN VE BU ALAN HALA(40 YILDIR) İL ÖZEL İDARESİNE YANİ BOLUYA HİZMET EDERKEN BURAYA OKUL YAPILMASI AKLA MANTIĞA SIĞAR MI. BELEDİYE ADETA PADİŞAHLIK MAKAMI OLMUŞ MÜDÜRLER ELPENÇE DİVAN BAŞKANIN AZINDAN NE ÇIKARSA YAPIYOR, MAKAMLAR MEVKİLER GÖREVLER SÜREKLİ DEĞİŞİYOR. NEREYE KADAR BOLULULAR. EĞER SANDIĞA KADAR DİYORSANIZ TAMAM.YOKSA YANDIK
  • Gerçek Bolulu22 Şubat 2013 . 05:50

   Tanju sadece milletvekili maaşlarını artırmanın derdinde
   Bolunun sorunlarıyla ilgilendiği falan yok kendi cebini doldurmanın derdinde
  • Tahir Kalender21 Şubat 2013 . 18:15

   Bolu maalesef yıllardır yöneticiler ve vekiller yönünden çok zayıf bir il olarak kaldı. Acilen iyi bir belediye başkanına ihtiyaç var. Neyse ki Tanju ÖZCAN var. Bolu'nun gururu olarak çalışmalarını sürdürüyor.
  • erdogan21 Şubat 2013 . 16:45

   Vali onu açığa almaz ki? Şimdi sulh olur herkes bakar bu adamlar ne yaptılar yine ne yapıyorlar diye. Ya Arkadaş tek kelime söyleyelim. Bu belediyenin Borcu çok. Belediyenin de zannedildiği gibi öyle aham şaham arsaları kalmadı elinde. Sadece eski terminal binasın arsası ve Küçük sanayinin içindeki yolların arsaları kaldı. Geri kalanlarını İl genel mclis üyelerine vs kişilere satıldı. Mütahhaitler nakit oalrak belediyeden alacaklarını alamayınca bu arsaları geçirdi adamların üzerlerine. Herkes konuşuyor da boşa konuşuyor. Bunu vali de biliyor Tahsin Akduman da biliyor. Kim kimi görevden alacak boş siyaset bunlar. Danışıklı dövüş.
  • Ders vermek lazım21 Şubat 2013 . 15:54

   Bu işe Ali Ercoşkun'un derhal el atması lazım. Akp'yi Bolu'da eritmeye başladı bu adam.
  • GOCA BOLULU21 Şubat 2013 . 15:26

   BAŞKANLIK HAKİKATEN BÖYLESİNE BÜYÜK KUDRET Mİ!..
  • Köroğlu21 Şubat 2013 . 13:55

   Becikoluna kız suyunu kes, eyüp ahiye kız dükkanının önüne molozları yığ. kime kızdıysan ona zulüm yap. Başkan dediğin adam böyle mi olur. Yazık çok yazık
  • bolulu21 Şubat 2013 . 13:43

   Sayı Valim bütün Bolu sizin arkanızda. Yapılması gerekeni yapın yeter.
  • YAREN21 Şubat 2013 . 13:30

   VALİ BEYİN  DİKKATİNE MEMURU VALİ BEYİN SORUMLU OLDUĞU YERİ MÜHÜRLEMİŞ
  • koroglu21 Şubat 2013 . 13:21

   neden yapamaz vali haklıysa yasalara uygunsa nasıl yapar goruruz.derebey mı başkan
  • Vali21 Şubat 2013 . 12:16

   Vali Halil İbrahim Akpınar'ı takdir etmek lazım. Alaaddin yılmaz ile uğraştı. O'nun zamanında Ak parti olduğu gibi Aladdinin yanındaydı. Şimdi değil. Buna rağmen Vali Akpınar elinden geleni yaptı ve en son adamı bileciğe tayin ettiler.

  Yorum yazın

  İsim (Gerekli)
  Yorumunuz (Gerekli)

  Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.

  Sağlık İlaç Gıda Takviyesi Siyah Sarımsak