Gazetemiz sadece ve sadece Türkiye Basın Konseyi'ne üyedir

Hamdi Birgören'den Âşık Dertli Dîvânı

Hamdi Birgören'den Âşık Dertli Dîvânı
  23 Aralık 2011
  Hamdi Birgören'den Âşık Dertli Dîvânı

       Abant İzzet Baysal Üniversitesi Türk Dili Bölümü'nden Hamdi Birgören'in Âşık Dertli Dîvânı adlı çalışması, Bolu Valiliği İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü tarafından yayınlandı.
       Bolu Özel İdaresi'nin katkılarıyla yayınlanan kitapta Aşık Dertli Divanı'ndaki 200'e yakın şiir ve bunların günümüz Türkçesine aktarılmış şekli bulunuyor.
  272 sayfa olan kitabın girişinde Bolu Valisi İbrahim Özçimen, Bolu Özel İdare Genel Sekreteri Tahsin Akduman ve İl Kültür Turizm Müdürü Hasan Kaplan'ın önsözleri yer alıyor.
       8. kitabını yayınlayan Hamdi Birgören'in bugüne kadar okuyucu ile buluşan kitaplarının isimleri şöyle:
       Edebiyat Bilgi ve Teorileri (Mustafa Ayyıldız'la birlikte), Namık Kemal'in İntibah romanını sadeleştirerek yayınlama, Türk Dili ve Kompozisyon Bilgileri, Müstakil Bolu Sancağı Salnamesi, Bolu Vilayeti Salnamesi, Ayanlar Devrinde Bolu, İsyan Günleri'nde Bolu.

   

  • yahya kaptan26 Aralık 2011 . 17:55

   Şair Dertli Bolu'nun Yeniçağa ilçesinde doğmuş bir halk ozanıdır.Bu yüzden bu çalışma ilimiz için önemlidir.Bolu valiliğine ve Hamdi Birgören'e teşekkürler.
  • vedat özcan23 Aralık 2011 . 18:17

   Sayın Hamdi Birgören, yapmış olduğunuz tümü büyük emek gerektiren çalışmalarınızı takdirle karşılıyorum,Bolumuzun yüz akısınız..Hizmeti geçen herkese  binlerce teşekkür..selamlar Ankaradan...Vedat Özcan..

  Yorum yazın

  İsim (Gerekli)
  Yorumunuz (Gerekli)

  Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.

  Sağlık İlaç Gıda Takviyesi Siyah Sarımsak