Bayram tebrik ilanlarınızı İNANDIĞINIZ, GÜVENDİĞİNİZ gazetelere veriniz

Meltem Derya SAK Sergisi Açıldı

Meltem Derya SAK Sergisi Açıldı
  11 Nisan 2010
  Meltem Derya SAK Sergisi Açıldı

      Meltem Derya Sak Resim, Ebru ve Tezhib Sergisi, 09 Nisan 2010 Cuma günü, Bolu Belediyesi Ressam Mehmet Yücetürk Sanat Merkezi'nde açıldı.

      Açılışa başta, Vali Yardımcısı Cemal Yıldızer, Bolu Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz ve çok sayıda davetli katıldı.
   Açılış öncesi bir konuşma yapan Vali Yardımcısı Cemal Yıldızer, "Değerli Sanatseverler, az sonra Meltem Derya Sak'ın sergisinde yer alan eserleri göreceğiz. Öncelikle sergisinden dolayı kendisini kutluyorum",sözleriyle başladığı konuşmasına şöyle devam etti. "Sanatçı, özgürdür. Kimseden buyruk almaz.Bu sürece damga vuran sanatçı da elbette uzun yıllar unutulmaz.Bu özellikleri taşıyan sanatçılar evrenselleşirler.
  İyi bir sanatçının özelliklerinin şöyle sıralanabileceği unutulmamalıdır.
  İyi bir sanatçı çağını yansıtabilmelidir.
  İyi bir sanatçı dili başarıyla kullanabilmelidir.
  İyi bir sanatçı her düzeydeki insana seslenebilmelidir.
  İyi bir sanatçı halkı eğitmek için,çaba göstermelidir.
  Sanatçı,halkı sanattan anlar duruma getirmek için özverili olmalıdır.
  Sanatçı,toplumun sorunlarını dile getiren eserler verebilmelidir.
  Sanatçı biçim ve içeriği bir bütün olarak ele almalıdır.
  Özetle sanatçı diğer insanlara göre üstünlüğü olan kimsedir. Sanatçı, uzun çaba ve çalışmalardan sonra alnında ışığı ilk duyan insandır.Kafasında yeni bir ışık dolu evren kurar.Onu tanımak oldukça güçtür. Sanatçı, kutup yıldızı gibidir. O topluma yol gösterir. Hep iyinin, doğrunun ve güzelin yanında olur. Doğaya ve topluma insanlarına içten ve sevgi ile yaklaşır. İnsan olmak ve insanı sevmek olan -Hümanizmi- öğretir"...
      Belediye Başkanı, Alaaddin Yılmaz'da yaptığı konuşmada, Bolu Belediyesi olarak, Sanata ve Sanatçıya her zaman önem verdiklerini ve destek olduklarını ifade  etti.., "Belediye Sanat Merkezi" bünyesinde sürdürülen çalışmalar hakkında da bilgiler veren  Alaaddin Yılmaz, Meltem Derya Sak'ın da bu çalışmalarda öğretmen olarak yer alarak öğrencileriyle beraber güzel eserlere imza attıklarını ifade ederek, "bu ilk kişisel sergisinden dolayı kendisini kutluyor ve daha nice sergiler açmasını diliyoruz" dedi.
     Yapılan Konuşmaların ardından, kesilen açılış kurdelasıyla "Sergi Açılışı" gerçekleştirildi,ve Meltem Derya SAK'a ait yaklaşık 45 adet Resim,Ebru ve Tezhib dallarındaki eser açılışa katılan sanatseverlerden tam not aldı..Sanatçının, sergide yer alan yağlıboya tekniğinde ve soyut olarak üretilmiş "fabrika görüntüleri", farklı renk ve kompozisyonlardaki Ebru ,Tezhib ve Hat çalışmalarından oluşan "geleneksel Türk El Sanatları" çalışmaları ön plana çıkıyor.

   

  Yorum yazın

  İsim (Gerekli)
  Yorumunuz (Gerekli)

  Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.

  Sağlık İlaç Gıda Takviyesi Siyah Sarımsak Tonet Sandalye Cafe Koltukları Cafe Masa Sandalye Cafe Sandalye Bolu Dezenfeksiyon