“Eleştiri belki güzel bir şey değildir, ama gereklidir. Ağrıyla aynı işi görür. Çünkü ağrı da vücutta bir arıza olduğunu haber verir.” Winston Churchill

Kızılay'ın yüzü ASIK

  10 Ocak 2005

  Kızılay Bolu Şubesi'nin, İzzet Baysal Caddesi üzerindeki binasında bulunan dükkanlar, ihale ile 23 milyar 500 milyon liraya, İstanbul Kır Pidesi sahibi Abdullah Akkuş tarafından kiralandı. Kira bedelinin astronomik rakamlarda olması kamuoyunun dikkatini çekmişti. Ancak Akkuş, kira bedelinin çok yüksek olması nedeniyle daha sonra dükkanları kiralamaktan vazgeçti. Konuyla ilgili bilgiler veren Kızılay Bolu Şube Başkanı Yılmaz Özarslan, ihaleyi kazanan Abdullah Akkuş'un binayı kiralamaktan vazgeçtiğini doğrularken, teminatın Kızılay'ca yakıldığını belirterek, yakın bir tarihte binanın yeniden ihaleyle kiraya verileceğini açıkladı.

  Kızılay Bolu Şubesi, İzzet Baysal Caddesi üzerinde yeni yaptırdığı ve ihale ile kiraya vermek istediği bodrum, zemin ve birinci kattan oluşan dükkanları, gerçekleştirdiği ihale ile 23 milyar 500 milyon liraya kiraya vermişti. Kira bedelinin astronomik olması, Bolu kamuoyunun dikkatini çekmiş, dükkanları kiralayan Abdullah Akkuş'un burada ne iş yapacağı sorgulanmaya başlamıştı.

  Akkuş, ihale sonrasında yaptığı hesaplar sonrası, Kızılay dükkanlarını kiralamaktan vazgeçerken, dükkanları kiralamayacağını resmen Kızılay Bolu Şubesi'ne bildirdi.

  Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Kızılay Bolu Şube Başkanı Yılmaz Özarslan, "Dükkanları gerçekleştirilen ihale ile kiralayan Abdullah Akkuş, daha sonradan dükkanları kiralamaktan vazgeçtiğini bize bildirdi. Bizde Akkuş'un ihaleye girmek için yatırdığı teminatı yaktık. Çok yakın bir tarihte dükkanları yine aynı şekilde kiralamak için ihaleye çıkacağız" diye konuştu.

  Yorum yazın

  İsim (Gerekli)
  Yorumunuz (Gerekli)

  Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.

  Sağlık İlaç Gıda Takviyesi Siyah Sarımsak