“Eleştiri belki güzel bir şey değildir, ama gereklidir. Ağrıyla aynı işi görür. Çünkü ağrı da vücutta bir arıza olduğunu haber verir.” Winston Churchill

Çıngı, Baykal'a destek bildirisini imzalamadı

  10 Ocak 2005

  CHP'nin 29 Ocak'ta yapacağı olağanüstü kurultay öncesinde gerçekleştirilen il başkanları toplantısında 66 il başkanı, Genel Başkan Deniz Baykal'ın kurultayı toplama kararına destek veren bildiriye imza attı. Bolu İl Başkanı Cahit Çıngı'nın da içerisinde yer aldığı 15 il başkanı ise bildiriyi imzalamayı reddetti.

  CHP İl Başkanı Cahit Çıngı, 81 il başkanının bir araya geldiği toplantı sonrasında Genel Başkanı Deniz Baykal'a destek vermek üzere kaleme alınan bildiriyi imzalamadı. Baykal taraftarı il başkanları tarafından kaleme alınan bildiride "Sayın Genel Başkan'ın Kurultay'ı toplantıya çağırmasının nedenleri çok haklı ve yerindedir. CHP gibi köklü, Cumhuriyet ile özdeşleşmiş, Atatürk ilke ve

  devrimlerinin, demokratik, laik hukuk devletinin yılmaz ve ödünsüz savunucusu bir partide, bugüne kadar duymadığımız, görmediğimiz, görmek de istemediğimiz olaylar yaşanmıştır. Olumsuz gelişmelere dur denilmesi ve kurultayın hakemliğine başvurulması, partimizin en yüksek karar organının iradesinin belirmesi kaçınılmaz hale gelmiştir" denildi.

  Daha önce de Şişli Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül'e karşı ortak bir deklerasyon yayınlayan 67 CHP il başkanı arasında yer almayan Cahit Çıngı, bildiriyi imzalamamayı tercih etti.

  Yorum yazın

  İsim (Gerekli)
  Yorumunuz (Gerekli)

  Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.

  Sağlık İlaç Gıda Takviyesi Siyah Sarımsak