“Eleştiri belki güzel bir şey değildir, ama gereklidir. Ağrıyla aynı işi görür. Çünkü ağrı da vücutta bir arıza olduğunu haber verir.” Winston Churchill

Başesgioğlu; "22 katrilyon finansman açığı var"

  10 Ocak 2005

  Turizm, Ekonomi, Bilimsel Araştırma ve Tanıtma Merkezi(TE-BİAT) tarafından A-bant'ta gerçekleştirilen "Sağlıkta Yeniden Yapılandırma, Genel Sağlık Sigortası ve Sosyal Güvenlik Reformu Çalışmaları ve Alt Sektörlerin Durumu" konulu toplantıya Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Murat Başesgioğlu da katıldı.

  Açılış konuşmasını gerçekleştiren Bakan Başesgioğlu, "Sosyal güvenlik kuruluşlarını, bütün nüfusu kapsayacak hale getirmeyi planlıyoruz. Bu kuruluşları, devletin sırtında bir yük olmaktan kurtarmalıyız. Sosyal güvenlik kuruluşlarının finansman açığı için 2005 yılında, hazineden 22 katrilyon lira transfer edilecek" dedi.

  Yeni Sosyal Güvenlik Reformu kapsamında, devletin sosyal güvenlik kurumlarına destek vermesinin de gündemde olduğunu ifade eden Başesgioğlu, "Bu konuyu hazinede ki arkadaşlarla görüşüyoruz. Devletin sosyal güvenlik kuruluşlarına yapacağı katkı payının, işveren ve çalışanları nasıl etkileyeceğini de değerlendiriyoruz" diye konuştu.

  Yorum yazın

  İsim (Gerekli)
  Yorumunuz (Gerekli)

  Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.

  Sağlık İlaç Gıda Takviyesi Siyah Sarımsak