“Eleştiri belki güzel bir şey değildir, ama gereklidir. Ağrıyla aynı işi görür. Çünkü ağrı da vücutta bir arıza olduğunu haber verir.” Winston Churchill

Baz istasyonu arbedesi!

  10 Ocak 2005

  Sümer Mahallesi'nde bulunan Sümer Camisi'nin minaresine kurulmak istenen baz istasyonu, vatandaşlar ile polisi karşı karşıya getirdi. Caminin minaresine baz istasyonu kurulacağını öğrenen vatandaşlar, sabah saatlerinden itibaren caminin önünde toplanmaya başladı. Bunun üzerine mahalleye gelen Emniyet güçleri gerekli önlemleri alırken, vatandaşların yapılan uyarıları dikkate almayarak dağılmamaları üzerine müdahale etti. Yaşlı kadın ve erkekler, caminin önünde polisle birbirlerine girerken, bazı yaşlı kadınlar gözyaşlarını tutamadı. Eylem sırasında kapanan yol polis tarafından yeniden trafiğe açılırken, vatandaşlar yaktıkları ateşin başında beklemeye devam etti. Emniyet güçleri ise baz istasyonunu kurmakla görevli personelin çalışmasını sağlamak üzere, Sümer Camisi girişinde nöbet tutmaya başladı. Camiye girerek görevlilerin çalışmalarına engel olmak isteyen vatandaşlar, bu seferde kapıda bulunan polislerin engeliyle karşılaştı.

  Bastonları ile caminin önüne gelen yaşlı insanlara polisin müdahalesi sert oldu. Bir anda ortalık karışırken, mahalle sakinleri ellerindeki sopaları baz istasyonu kurmaya gelen görevlilere attı. Karmaşa esnasında polis, iki kişiyi göz altına almak isteyince, olayların yeniden alevlenmesine neden oldu. Gözaltına alınmak istenen kişiyi polisin elinden almak isteyen vatandaşlar ile polis arasında uzun süre arbede yaşandı. Daha sonra polisin dağılın uyarısını dikkate alan vatandaşların cami önünden ayrılmasıyla olaylar yatıştı.

  Yorum yazın

  İsim (Gerekli)
  Yorumunuz (Gerekli)

  Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.

  Sağlık İlaç Gıda Takviyesi Siyah Sarımsak