Gazetemiz sadece ve sadece Türkiye Basın Konseyi'ne üyedir

Çöplerimizi özel toplayacak

  21 Mart 2005

  Bolu Belediyesi tarafından Aralık 2004'de gerçekleştirilen Çöp İhâlesi, Kamu İhale Kurumu tarafından onaylandı ve şehir merkezindeki mahallerin çöpleri, ihâleyi kazanan özel firma tarafından toplanmaya başlandı. Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz, çöp toplama işleminin özel firmaya devredilmesi nedeniyle düzenlenen törende "Temiz bir Bolu umut ediyorum" diyerek ilk kontağı kendisi çevirdi.

  Bolu Belediyesi tarafından yapılan tüm değişikliklere rağmen çöp toplama işleminde yaşanan başarısızlıklar sonucu, Temizlik İşleri Müdürlüğü'nün görevleri arasında bulunan katı atık, çöp toplama ve nakil işi, 8 Aralık 2004 Çarşamba günü ihâleye çıkarılmıştı. Yapılan ihâle sonrası en düşük teklifi veren firmanın evrakları, Kamu İhâle Kurumu'na gönderilmiş ve ihâlenin onaylanması beklenmeye başlanmıştı. Kamu İhâle Kurumu'nun ihâleyi onaylamasının ardından, geçtiğimiz hafta düzenlenen törenle ihâleyi kazanan Akmercan Firması, ilimiz merkezindeki katı atık ve çöpleri toplamaya başladı.

  İhâlenin sonuçlanmasının ardından düzenlenen törenle çöp toplama işlemi özel firmaya devredilirken, törene Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz, Belediye Meclis Üyeleri, İl Genel Meclisi Üyeleri, mahalle muhtarları ve çok sayıda davetli katıldı. Törende konuşan Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz, "Bu çalışmalarımız, temizlik konusunda çektiğimiz sıkıntıları gidermek içindir. Başarılı olacağımıza inanıyorum. İleride turizm cenneti yapmak istediğimiz Bolumuzda, temiz bir kent olması için attığımız bu adımın Bolumuza ve Belediyemize hayırlı olmasını diliyorum. Bolumuz ve halkımız için yapacağımız yenilikler devam edecektir" diyerek mahalle muhtarları ile birlikte açılış kurdelesini kesti.

  "Temiz bir Bolu umut ediyorum" diyerek bir aracı çalıştıran Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz, daha sonra firma yetkililerinden çalışma sistemi ve Bolu'da yapacakları çalışmalarla ilgili detaylı bilgi aldı.

  Yorum yazın

  İsim (Gerekli)
  Yorumunuz (Gerekli)

  Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.

  Sağlık İlaç Gıda Takviyesi Siyah Sarımsak