Gazetemiz sadece ve sadece Türkiye Basın Konseyi'ne üyedir

AİBÜ'de Türkü Yarışması

  11 Nisan 2005

  Popstar türü yarışmalara, Abant İzzet Baysal Üniversitesi de katıldı. Üniversite öğrencileri, Türk Halk Müziği branşında düzenlenen yarışmaya katılarak, öğretim üyelerinden oluşan jüri karşısında ter döktü.

  AİBÜ'de ilk kez düzenlenen Türk Halk Müziği Yarışması'na 11'i kız toplam 23 üniversite öğrencisi katıldı. Öğretim görevlilerinden oluşan jüri, tek tek öğrencileri dinledi. Jüri Başkanı Prof. Raif Gürcan, "Üniversitemizde ilk kez düzenlenen bu yarışma, geç kalınmış bir etkinliktir. Bu tür etkinlikler ve festivallerin üniversiteler tarafından düzenlenmesi gerekiyor. Yarışmada en çok puan alan 10 aday, finale kalacak. Finalde ilk üç sıraya giren yarışmacılar ile mansiyona layık görülen öğrencilere para ve çeşitli hediyeler verilecek" dedi.

  • Ali Aydın ÇALIDAĞ14 Nisan 2012 . 00:51

   Büyük Önder Atatürk "Hattı müdafaa yoktur Sathı müdafaa vardır. O satıh bütün vatandır." demiş.Bolulular vatana saldırıların Boluya ulaşmasını beklememeli, Kaz Dağları için mücadele eden GÜMÇED (Güney Marmara Çevre Derneği) Çanakkale Çevre Platformu gibi sivil toplum örgütlerine maddi ve manevi olarak destek olmalı mücadelelere sahip çıkmalıdır. Bugün Kazdağlarına göz dikenler yarın Bolu Dağlarına da aynı şeyi yapacaklardır.Lütfen sıranın size gelmesini beklemeyin. Bu vatan hepimizin.

  Yorum yazın

  İsim (Gerekli)
  Yorumunuz (Gerekli)

  Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.

  Sağlık İlaç Gıda Takviyesi Siyah Sarımsak