Gazetemiz sadece ve sadece Türkiye Basın Konseyi'ne üyedir

Saatli çöp uygulaması yayılıyor

  11 Nisan 2005

  Bolu Belediyesi, saatli çöp toplama sistemini Kalıcı Konutlar ve Semerkant Mahallesi'nin ardından Büyükcami Mahallesi'nde de uygulamaya soktu. Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz, "En güzel temizliğin, kirletmemekten geçtiğini hepimizin öğrenmesi gerekiyor. Modern ve temiz bir kentin en önemli koşulu budur" dedi.

  Bolu Belediyesi tarafından katı atık, çöp toplama ve nakil işi ihalesi yapılmış ve çöp toplama işi özelleşmişti. Daha önce Bolu Belediyesi saatli çöp toplama uygulamasına başlamış ve pilot bölge olarak Kalıcı Konutlar mevkii ve Semerkant Mahallesi'ni seçmişti. Bolu Belediyesi, şimdi de bu uygulamaya Büyükcami Mahallesi'ni dahil edildi.

  Nisan ayı itibariyle hayata geçirilen uygulama kapsamında Büyükcami Mahallesi sakinleri ve esnaf; evsel atıklarla, ambalaj atıklarını ayrı poşetler içinde ve ağızları kapalı olarak binalarının önüne çıkarıyor. Temizlik İşleri Müdürlüğü tarafından Pazar günü hariç, haftanın 6 günü uygulamaya uymayanlar hakkında yasal işlem yapılacağı belirtildi.

  Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz, "En güzel temizliğin kirletmemekten geçtiğini hepimizin öğrenmesi gerekiyor. Modern ve temiz bir kentin en önemli koşulu budur. Amacımız Bolu'da daha ekonomik ve daha etkin bir temizlik hizmeti verebilmek. Bunun için de her ayrıntı önemli. Bu çalışmalarımız, temizlik konusunda çektiğimiz sıkıntıları gidermek içindir. Başarılı olacağımıza inanıyorum. İleride turizm cenneti yapmak istediğimiz Bolumuzun temiz bir kent olması için attığımız bu adımın, Bolumuza ve Belediyemize hayırlı olmasını diliyorum" dedi.

  • ARZU YILMAZ21 Nisan 2012 . 09:49

   YÜREĞİNİZE , AĞZINIZA SAĞLIK... O SEVGİLİ Kİ ANLATMAYA KELİMELER YETMEZ ...ONUN SÜNNETLERİ IŞIĞINDA YÜRÜMEK DİLEĞİYLE ...

  Yorum yazın

  İsim (Gerekli)
  Yorumunuz (Gerekli)

  Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.

  Sağlık İlaç Gıda Takviyesi Siyah Sarımsak