BolununSesi, Bolu Halkı'nın vicdanının sesidir

Hayırsevere gecikmeli teşekkür

Hayırsevere gecikmeli teşekkür
  18 Temmuz 2005

  Geredeli hayırsever işadamı İbrahim Hilmi Koçbeyoğlu, 2001 yılında yaptırdığı Gerede Sağlık Meslek Lisesi'ni Milli Eğitim'e teslim etmişti. Ama bürokrasi çoğu konuda olduğu gibi, hayırsevere teşekkür etmekte geç kaldı. Ve hayırsever işadamına tam 4 yıl sonra Bolu Valiliği'nde düzenlenen törenle teşekkür plaketi verildi. Ortaokulu yarım bırakarak ticarete atıldığını belirten Koçbeyoğlu ise, "Okula gidince çocukların elimi öpmesinden büyük mutluluk duyuyorum. Bu okul, bu ana kadar yaptığım en güzel hayırlardan biri" diye konuşmaktan kendini alamadı.

  Gerede Sağlık Meslek Lisesi'ni yaptıran hayırsever işadamı İbrahim Hilmi Koçbeyoğlu, Vali Ali Serindağ'ı makamında ziyaret etti. Vali Serindağ, hayırsever işadamına eğitime verdiği destekten ötürü teşekkür ederek plaket takdim etti.

  Gerede Kaymakamı Mustafa Nazmi Sezgin, Gerede Belediye Başkanı Ömer Baygın, İl Milli Eğitim Müdürü Halil Ecevit ile birlikte Vali Ali Serindağ'ı ziyaret eden hayırsever işadamı İbrahim Hilmi Koçbeyoğlu, okul yaptırmaktan duyduğu mutluluğu dile getirdi.

  Gerede'de okul yaptıran işadamı İbrahim Hilmi Koçbeyoğlu'na teşekkür eden Vali Ali Serindağ, hayırseverin ortaya koyduğu davranışın diğer işadamlarına da örnek olmasını dilediğini söyledi.

  1938 yılında maddi imkansızlıklar nedeniyle ortaokulu terk ederek ticarete atıldığını belirten hayırsever İbrahim Hilmi Koçbeyoğlu, "Ben maddi imkânsızlıklar nedeniyle okuyamadım. Okul yaptırarak çocuklarımızın okumasını istiyorum. Okula gidince çocukların elimi öpmesinden büyük mutluluk duyuyorum. Bu okul, bu ana kadar yaptığım en güzel hayırlardan biri" dedi.

  Gerede Sağlık Meslek Lisesi inşaatına, Bolu Valiliği ile yapılan protokol gereği, 23 Ağustos 1998 yılında temeli atılarak başlandı ve 20 Aralık 2000 tarihinde her şeyi tamamlanmış olarak Valilik Oluru ile açılışı daha sonra yapılmak üzere İl Sağlık Müdürlüğü'ne teslim edildi. 3 katlı olan okul binası, 1353 metrekarelik kullanım alanına sahip. Hayırsever işadamı Koçbeyoğlu tarafından yaptırılan yeni okul binasına 12 Ocak 2001 tarihinde taşınıldı ve o tarihten bu yana eğitim-öğretime burada devam ediliyor. Okulda 2004-2005 eğitim-öğretim yılında 123 öğrenci eğitim görürken, geçtiğimiz dönem 18 öğrenci mezun oldu.

  Yorum yazın

  İsim (Gerekli)
  Yorumunuz (Gerekli)

  Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.

  Sağlık İlaç Gıda Takviyesi Siyah Sarımsak