BolununSesi, Bolu Halkı'nın vicdanının sesidir

Özel Güvenlik sınavı yapıldı

Özel Güvenlik sınavı yapıldı
  18 Temmuz 2005

  Türkiye genelinde sadece özel güvenlik eğitim kurumu bulunan illerde, İçişleri Bakanlığı tarafından merkezi sistemle gerçekleştirilen Özel Güvenlik Yazılı ve Uygulama Sınavı Bolu'da da yapıldı.

  İçişleri Bakanlığı'ndan faaliyet izni alarak Bolu'da faaliyetine geçtiğimiz mart ayında başlayan Özel Özköroğlu Güvenlik Eğitimi ve Hizmetleri Ltd. Şti.'nin, geçtiğimiz günlerde eğitim programlarını tamamlayan ilk kursiyerleri, 15 ve 16 Temmuz'da yapılan yazılı ve uygulama sınavlarında ter döktü.

  Türkiye genelinde sadece özel güvenlik eğitim kurumu bulunan illerde, İçişleri Bakanlığı tarafından merkezi sistemle gerçekleştirilen Özel Güvenlik Yazılı ve Uygulama sınavına 49 kursiyer öğrencisiyle giren Özköroğlu Güvenlik Eğitimi ve Hizmetleri şirketi Kurucu Müdürü Kamuran Alagözoğlu, kursiyerlerinin sınavdaki başarısının çok yüksek olacağını tahmin ettiğini belirterek, "Biz işimizi yasalara uygun bir biçimde yaptık. Ama güvenlik firmalarının bu işin cılkını çıkarmaya başladıklarına şahit oluyoruz. Örneğin merkezi İstanbul'da bulunan bir güvenlik firmasının, Bolu'da hizmet verdiği fabrikalarda çalışan güvenlik elemanlarını, hiçbir kursa katılmadıkları halde, İstanbul'da kursta gösterdi. Yani aynı zaman dilimleri içinde hem çalıştıkları fabrikada, hem de İstanbul'da kursta gösterdiler. Biz bunları tespit ettik ve ilgili makamlara resmen şikayet ettik. Şimdi gereğinin yapılmasını ve sahtekârlık yapan bu firmaların ceza almalarını bekliyoruz" dedi.

  • lütfi erkan gökce14 Ocak 2015 . 11:52

   Şu hafta çabucak geçsede....

  Yorum yazın

  İsim (Gerekli)
  Yorumunuz (Gerekli)

  Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.

  Sağlık İlaç Gıda Takviyesi Siyah Sarımsak