Gazetemiz sadece ve sadece Türkiye Basın Konseyi'ne üyedir

Emniyetten bahar temizliği

  3 Nisan 2006

  Emniyet Müdürlüğü'ne bağlı ekipler, kredi kartı dolandırıcılığı, tarihi eser kaçakçılığı, piyasaya sahte para sürmek ve mazot kaçakçılığı yaptıkları belirtilen kişilere karşı operasyon düzenledi. Bahar ismi verilen operasyon sonucu 8 kişi göz altına alınırken, bu mahkemeye çıkartılan 8 şahıstan 2'sinin tutuklanarak cezaevine konuldukları belirtildi.

  Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, D-100 Karayolu Çaydurt mevkiinde faaliyet gösteren akaryakıt istasyonu yöneticilerine yönelik aldıkları ihbarlar üzerine ?Bahar Operasyonu'na imza attı. Akaryakıt istasyonu yöneticilerinin, kredi kartı dolandırıcılığı, tarihi eser kaçakçılığı, piyasaya sahte para sürmek ve mazot kaçakçılığı işleriyle uğraştıkları yönündeki ihbarları değerlendiren emniyet güçleri, yaptıkları çalışmalar sonucunda; S.S., S.B., D.Ç., T.K., O.Y., S.S., İ.A. ve H.C.A.'yı gözaltına aldı. Emniyet güçleri tarafından operasyon sırasında gözaltına alınan S.S.'nin aracında ve ikametinde yapılan aramada; 1 ruhsatsız tabanca, 1 şarjör, 1 MKE yapımı 9mm. çaplı dolu fişek, 1 kalaşnikof tüfek, bu tüfeğe ait 2 şarjör ile 125 dolu fişek, 2 tabanca şarjörü, 4 çift ahşap-plastik tabanca kabzası, 60 adet 12'lik av tüfeği dolu fişeği, 1 otomatik av tüfeği, 1 günü geçmiş av tezkeresi, 1 trafik polisi şapkası, 2 plaka, çok sayıda muhtelif belge ile 2 sikke ele geçirildi. O.Y.'nin evinde yapılan aramada, üzerinde ?32 numara' ibaresi yazılı 1 yivsiz tabanca, 3 dolu fişek ele geçirildi.
  Mahkemeye çıkartılan 8 kişiden S.S. ile İ.A. tutuklanarak cezaevine konulurken, S.B., D.Ç., T.K., O.Y., S.S. ve H.C.A. tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı.

  Yorum yazın

  İsim (Gerekli)
  Yorumunuz (Gerekli)

  Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.

  Sağlık İlaç Gıda Takviyesi Siyah Sarımsak