Gazetemiz sadece ve sadece Türkiye Basın Konseyi'ne üyedir

Vali Ali Serindağ mahkemeye gitmiyor!..

  3 Nisan 2006

  İl Genel Meclisi'nin İl Özel İdare'nin Karacasu'daki arsasının kurulacak şirkete ayni sermaye olarak koyma kararından vazgeçmesi üzerine Vali Ali Serindağ, Bölge İdare Mahkemesi'ne gitmekten vazgeçti. Serindağ, "Benim karşı çıktığım husus, Özel İdare arsalarının ihalesiz bir şekilde elden çıkmasıydı. İl Encümeni konuyu görüştü kararını verdi. Özel İdare, kurulacağı düşünülen şirkete nakdi sermaye koymak sureti ile ortak olacaktır" dedi.

  Boluluların da ortak olacağı belirtilen şirkete İl Özel İdare'nin ayni sermaye olarak Karacasu'daki İl Özel İdare'ye ait arsayı katmak için İl Genel Meclisi tarafından alınan karar sonrası, Vali Ali Serindağ alınan kararı mahkemeye götürerek iptal ettireceğini açıklamıştı. Serindağ'ın yaptığı tüm uyarıları dikkate almayan İl Genel Meclisi kararında ısrar etmiş, bu durum sonrası ise İl Genel Meclisi ve Vali Ali Serindağ arasında soğuk rüzgarlar esmişti.

  İl Genel Meclisi'nin mevcut arsaları ayni sermaye olarak kullanmaktan vazgeçmesi, Vali Ali Serindağ'ı da mahkeme kapısından döndürdü. Serindağ kesinlikle Karacasu'da yapılmak istenen tesislere karşı olamadığını belirterek, "Benim karşı çıktığım husus, Özel İdare arsalarının ihalesiz bir şekilde elden çıkmasıydı. İl Encümeni konuyu görüştü kararını verdi. Özel İdare kurulacağı düşünülen şirkete nakdi sermaye koymak sureti ile ortak olacaktır yani ayni sermaye koymayacaktır. Ayni sermaye koymayacağına göre Karacasu'da bulunan Özel İdare'nin mülkiyetinde olan arsalar Özel İdare'nin olmaya devam edecektir" dedi.

  Yorum yazın

  İsim (Gerekli)
  Yorumunuz (Gerekli)

  Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.

  Sağlık İlaç Gıda Takviyesi Siyah Sarımsak