Gazetemiz sadece ve sadece Türkiye Basın Konseyi'ne üyedir

?Göstermelik' korsan CD operasyonu

  17 Ekim 2006

  Geçtiğimiz hafta içerisinde Bolu Cumhuriyet Savcılığı'ndan alınan izinle gerçekleştirilen aramalarda, kentimizde ?peynir-ekmek' gibi korsan CD satışı yaptığı bilinen adresler es geçilerek operasyon düzenlendi.

  İstanbul'dan gelen görevliler tarafından alınan izin sonrası, İl Emniyet Müdürlüğü'nde görevli polis memurlarının da katıldığı operasyonda, kentimizde bulunan film, oyun ve benzeri ürünlerin satışının yapıldığı yaklaşık 50 iş yerinde arama yapılması için düğmeye basıldı.

  Ancak yapılan operasyon ne hikmetse, dar bir çerçevede tutuldu. Korsan CD satışı yaptıklarını sağır sultanların bile duyduğu birçok işyerini es geçen görevliler, sadece 3 işyerine operasyon gerçekleştirirken, operasyon sonrası kopya film diye yola çıkan görevliler, bol miktarda oyun CD'lerine el koydular. Operasyonun ilginç yanı ise, kopya film satışı yapıldığı belirtilen iş yerlerine uğranılmadığı iddiası.

  Yapılan operasyon sonucu 3250 adet CD ele geçirilirken, bu CD'lerinde oyun CD'si olduğu belirtildi. Peki, kopya film diye yola çıkarak İstanbul'dan kentimize gelen görevliler, neden sadece 3 iş yerine uğramayı tercih etti. Akıllarda kalan soru ise, yapılan operasyon sonrası bu oldu!!!

  Yorum yazın

  İsim (Gerekli)
  Yorumunuz (Gerekli)

  Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.

  Sağlık İlaç Gıda Takviyesi Siyah Sarımsak