Gazetemiz sadece ve sadece Türkiye Basın Konseyi'ne üyedir

Gazze'ye yardım gönderildi

Gazze'ye yardım gönderildi
  19 Ocak 2009
  Gazze'ye yardım gönderildiGazze'ye yardım gönderildi

  İHH Bolu Şube yetkilisi Ali Ercoşkun İsrail uçakları fırsat verirse yardımlar ulaşır dedi.

  Uluslararası insanî yardım teşkilatı olan İHH Bolu Şubesi tarafından Gazze'ye kamyonlar dolusu gıda ve ihtiyaç malzemesi gönderildi.

  İsrail'in Gazze'ye yaptığı saldırılar sonucu çok sayıda sivilin hayatını kaybetmesi ve yardım beklemesi üzerine harekete geçen İHH Bolu Şubesi, gerekli yardımları ulaştırmak için düğmeye bastı. Birçok esnaf ve işadamlarının desteğiyle yiyecek, içecek ve tekstil eşyalarından oluşan yardım kamyonları yola çıktı. Savaşın ortasında yardım eli bekleyen Filistinliler için ellerinden geleni yaptıklarını söyleyen İHH Bolu Şube temsilcilerinden Ali Ercoşkun, insanî yardımların devam edeceğini vurguladı.

  Gazze'de özellikle küçük yaştaki çocukların öldürülmesine çok üzüldüklerini ifade eden Ercoşkun, "Herkesin gözleri önünde büyük bir savaş yaşanıyor. Gönül ister ki bunlar olmasın. İnsanlar ölmesin. Hele ki küçük yaştaki masum çocukların ölüm haberlerini televizyonda izlemek bizi kahrediyor. Filistin halkı da bizlerden yardım bekliyordu. İHH Bolu Şubesi olarak gıda maddeleri, giyim eşyaları, ev malzemeleri, yorgan, battaniye ve bunun gibi birçok erzaktan oluşan paketler yaptık. Kamyonlarımız yola çıktı. İnşallah İsrail uçakları fırsat verirse yardımlar en kısa sürede Gazze'ye ulaşacak" dedi.

  Yorum yazın

  İsim (Gerekli)
  Yorumunuz (Gerekli)

  Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.

  Sağlık İlaç Gıda Takviyesi Siyah Sarımsak