Gazetemiz sadece ve sadece Türkiye Basın Konseyi'ne üyedir

H1N1 virüsü hakkında bilgilendirme devam ediyor

H1N1 virüsü hakkında bilgilendirme devam ediyor
  17 Kasım 2009
  H1N1 virüsü hakkında bilgilendirme devam ediyor

    Son dönemde tüm dünyada hızla yayılmaya başlayan H1N1 virüsüne karşı, yapılması gerekenler ve alınacak tedbirler Abant İzzet Baysal Üniversitesi'nde gerçekleştirilen konferanslarla katılımcılara aktarıldı.

    İlk konferans AİBÜ Bolu Sağlık Yüksekokulu'nda gerçekleştirildi. Son sınıf öğrencilerinin hazırladıkları ve H1N1 virüsüne karşı nelerin yapılması gerektiğinin anlatıldığı konferansa sağlık yüksekokulu öğrencileri yoğun  ilgi gösterdi.  Konferansların yararına değinen AİBÜ Bolu Sağlık Yüksekokulu Müdürü Prof. Dr. Fatma Sırmatel, özellikle sağlık yüksekokulu öğrencilerinin bilgili olmalarının çok önemli olduğunu dile getirdi. Konferansların devam edeceğini de söyleyen Sırmatel, tüm vatandaşların bu gibi salgınlara karşı panik yapmadan gerekli önlemleri almalarını istedi.

     İkinci konferans İzzet Baysal Tıp Fakültesi Morfoloji binasında gerçekleştirildi. Konferansta H1N1 virüsü hakkında ayrıntılı bilgiler veren İzzet Baysal Tıp Fakültesi İnfeksiyon Hastalıkları ve Klinik Mikrobiyoloji Ana Bilim Dalı Öğretim Üyesi Doç. Dr. Fatma Nur Eriş, kişisel temizliğin önemini vurguladı. Hastalığın dünya üzerinde yayılma evrelerini ve virüse karşı yürütülen çalışmaları da anlatan Doç. Dr. Fatma Nur Eriş, ilk yapılması gerekenin hastalıktan korunmak olduğunu dile getirdi.

  Yorum yazın

  İsim (Gerekli)
  Yorumunuz (Gerekli)

  Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.

  Sağlık İlaç Gıda Takviyesi Siyah Sarımsak