Basın Konseyi dışında, hiçbir gasteci cemiyetine üye değiliz

Mezunlar orkestrası ayakta alkışlandı

Mezunlar orkestrası ayakta alkışlandı
  15 Haziran 2024

  Mezunlar orkestrası ayakta alkışlandı Bolu Abant İzzet Baysal Üniversitesi ...

       Mezunlar orkestrası ayakta alkışlandı 
       Bolu Abant İzzet Baysal Üniversitesi Eğitim Fakültesi Müzik Eğitimi Anabilim Dalı’nın kuruluşunun 30. yılında, Bolu Müzik Öğretmenleri Orkestrası muhteşem bir konser verdi. Aynı bölümden farklı senelerde mezun olmuş müzik öğretmenlerinden oluşan orkestra dinleyicileri adeta büyüledi. Konser sonrası salonda bulunan dinleyiciler orkestrayı, dakikalarca ayakta alkışladı.
         Şefliğini Prof. Dr. Ahmet Serkan Ece’nin yaptığı Bolu Müzik Öğretmenleri Orkestrası, BAİBÜ Eğitim Fakültesi Güzel Sanatlar Eğitim Bölümü Müzik Öğretmenliği Anabilim Dalı’nın 30. Kuruluş yılı etkinlikleri kapsamında kuruldu. Aynı bölümden farklı senelerde mezun olmuş müzik öğretmenleri, lisans-yüksek lisans öğrencileri ve müzik eğitimcilerinden oluşan orkestra, ilk konserini BAİBÜ Kültür Merkezi Mavi Salon’da gerçekleştirdi. 

          Orkestranın çaldığı klasik batı müziğinin seçkin eserlerinden, türkülere, şarkılara ve popüler eserlere uzanan renkli repertuarı Mavi Salon’u dolduran dinleyiciler tarafından büyük bir ilgi ile takip edildi. Şef Ahmet Serkan Ece yönetimindeki orkestranın konserine, solistler Bade Yalçıntemel, Buse Ustaoğlu, Elif Kömürel, İbrahim Yegen ve Ali Eren Bulutlu’nun seslendirdikleri eserler dinleyicileri adeta büyüledi. BAİBÜ mezunlarından oluşan orkestra konser bitiminde salonda bulunan dinleyiciler tarafından dakikalarca ayakta alkışlandı. Orkestra Şefi Ahmet Serkan Ece orkestrada emeği geçen herkese teşekkür ederek, “2023 yılı Ekim ayında çalışmalara başlamış bir grup olmakla beraber, müziğin bir araya getirici gücü ve mezunlarımızın yıllar sonra birlikte müzik yapmanın verdiği mutluluk ve keyifle, kısa zamanda güzel bir program ortaya çıktı. Umarım beğenmişsinizdir” diye konuştu. Konserin sonunda Bolu Vali Yardımcısı Fatih Damatlar tarafından Bolu Müzik Öğretmenleri Orkestrası Şefi Prof. Dr. Ahmet Serkan Ece’ye teşekkür belgesi takdim edildi.

  Yorum yazın

  İsim (Gerekli)
  Yorumunuz (Gerekli)

  Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.

  GÜNÜN SÖZÜ

  Sadelik, iyilik ve doğruluk olmayan yerde büyüklük yoktur.

  SON YORUMLAR
  Sağlık İlaç Gıda Takviyesi Siyah Sarımsak