Basın Konseyi dışında, hiçbir gasteci cemiyetine üye değiliz

Alaaddin'in boruları yine patladı, arife günü Bolu yine susuz kaldı

Alaaddin'in boruları yine patladı, arife günü Bolu yine susuz kaldı
  15 Haziran 2024

  Alaaddin'in boruları yine patladı, arife günü Bolu yine susuz ...

         Alaaddin'in boruları yine patladı, arife günü Bolu yine susuz kaldı

        Alaaddin Yılmaz döneminde hatalı seçim nedeniyle basınca dayanıklı olmayan ve aynı zamanda kanserojen olan CTP tipi ana su isale hattı boruları patlamaya devam ediyor ve Bolu her zamanki gibi bu defa arife günü susuz kalıyor. Şimdiki şovmen Başkan Tanju Özcan da gün boyu bazı mahalleler ve akşam saatlerinde de bütün Bolu susuz kalmasına rağmen, tam bir vurdumduymazlık örneği sergileyerek halkı bilgilendirmek adına hiç bir açıklamada bulunmuyor.

          Bugün saat 17.00'dan beri Bolu'da sular akmıyor. Vatandaşlardan gelen telefon ve mesajlar ile Kalıcı Konutlar, Alpağut gibi birçok mahallede suların akmadığını öğrendik. Vatandaşlar belediyeye açtıkları telefonlardan ve belediyenin resmi internet sitesinden hiçbir açıklama yapılmamasını şiddetli bir dille eleştirerek; "Su insan hayatının olmazsa olmazıdır. Belediye'nin de birinci sıradaki en asli görevidir. Başkanımız iş şova gelince,  Bolu halkının telefonlarına mesaj atıyor. Ama insan hayatının olmazsa olması sular kesiliyor. Belediyenin resmi internet sitesinde bir tek açıklama yok. Bayram arifesinde temizliklerimizi yapamadık. Merak ediyoruz sular ne zaman gelecek diye. Hiçbir yerden, hiç bir bilgiye ulaşamıyoruz. Suların akmamasına sinirlenirken, ne zaman akacağını bilmemek insanı daha da sinirlendiriyor. Eski başkan zamanında döşenen borular belki 200'üncü kere patlıyor. Boruların patlamasına alıştık. Ama nerden patlamış? Ne zaman gelir? bu soruların cevabını da bilmemiz gerekiyor. Başkan bu konuda Bolu halkına neden bilgi vermiyor? Bu ne vurdumduymazlık, ne aymazlıktır?" diye haklı olarak  isyan ediyorlar.

   

  • zahmanlalı 19 Haziran 2024 . 21:28

   bana mükemmel bi cevap gelmiş.Yoruma bayıldım.Emin ol kendisinin artık bi cacık olacak hali dermanı sağlığı YOK.Bolunun resmen ağzına etti.Hükümetten aldığı güçle ilimzin kaynaklarını mahvetmekle kalmadı dediğin gibi 100 sene geri attı. AMA EMİN OL KAMU HAKKININ SONUÇLARINI İLİKLERİNE KADAR GÖRÜYO. hesap önce burda.kamuda katakulli yapanlar kolay can veremez.
  • Bolulu birisi19 Haziran 2024 . 15:39

   6 yıl oldu hala Alaattin diyorsunuz Alaattin kadar başınıza taş düşsün. Bu % 60 lık Tanju başkan ne iş yapıyor ondan haber verin.
  • Aydın18 Haziran 2024 . 23:59

   Sular kesiliyor.... Ama bir bilgi vermek zor GELİYOR..Aynı yoldan Devam EDİYOR...Allattinin yolundan....
  • bolulu18 Haziran 2024 . 11:20

   Alaadin anca sağlık mahallesinde yolun ortasına bina yapmayı biir.
  • Zahmanlalı ya18 Haziran 2024 . 00:07

   Hala kazık atmaya devam ediyor maalesef, kankisini üniversiteye monte etti, o da üniversitenin içine ediyor. şimdi de en değerli (!) müdürünü monte ettirmekle meşgul, sanki belediyeye bir faydası olmuş da üniversiteye yarar sağlayacak. belediyede iken Boluya faydası olmayan kendi ve ekibini iş bilmezlerle birlikte iş tutsun diye üniversiteye aldırıyor. değil 50 yıl, 100 yıl bu adama lanet okumak lazım. yakında üniversiteye rektör olursa hiç şaşırtmaz bizi, çünkü devir yeme devri.
  • zahmanlalı 17 Haziran 2024 . 21:15

   Bu adamın Bolu'ya attığı kazığı 50 sene kimse çıkaramaz. Bolu Beyinden sonra gelmiş geçmiş en büyük bela bu adam ve icraatlarıdır. Rant uğruna yapmadığı bişey kalmadı! sonuç Bolu ve kendisi için HÜSRAN.
  • yankı17 Haziran 2024 . 10:21

   boruları değiştirin alaaatine rücü edin parayı ödesin. adam gibi iş yapmadığı için.
  • bolulu17 Haziran 2024 . 10:20

   şu alaattinin işlerinden bi kurtulamadık.
  • Ali16 Haziran 2024 . 11:34

   Maalesef attığı kazık onlarca yıl devam edecek.suları içmeyin çamur akıyor.her seçim dönemi geleceği söylenen ve yapılmayan barajımız var nasılsa
  • Gerçek gazeteci16 Haziran 2024 . 11:06

   Memleket gazteci dolu. Gerçek gazeteci kalmamış. Koskoca Bolu'da sular kesilmiş. Bolu gaztecileri sanki ulusal gazetelermiş gibi ülkenin bütün illerinden ne kadar aksiyon haberler varsa kopyala yapıştır yapıyorlar. Bunlara resmi ilan pastasından hiç de hak etmedikleri paraları peşkeş çeken BİK (Basın İlan Kurumu) kapatılmalıdır. Hiçbir gereği kalmamıştır BİK'in. İhaleler, KİK (Kamu İhale Kurumu) sitesinden en güzel ve en sağlıklı şekilde takip edilebilmektedir. Nasıl ki son model motorlu araçlar varken, gideceğimiz bir yere öküz arabası ile gitmiyorsak, okuyucusu kalmayan gazeteleri devlet eliyle besleyip durmanın da hiç bir anlamı yoktur.
  • Alpagutbeyli16 Haziran 2024 . 10:00

   Boruları değiştimeye ne gerek var konserlere şova devaaaammm
  • Mehmet e16 Haziran 2024 . 08:55

   Çok güzel yazmışsın ama son bölümü mübarek bayramda olmamış, inşallah bayram gününde su gelmez, tanjunun nesline cola yeterli bir neslin hepsini aynı kefeye koymak da kel alaka olmuş susuz kalmanın verdiği öfkeyle yazıldığını düşünüyorum. Herkese hayırlı bayramlar
  • Gerçek16 Haziran 2024 . 06:54

   O kanal yolu yapılırken neden bu borular değiştirilmesi? Madem Tanju bey bunu biliyordu ve o zamanlarda kanal yolunda borular patladığında koşa koşa gidip şov yapıyordu,neden boruları değiştirmeden kanal yolunda tadilat yaptın? Bizlerden çtv vergisini zam üstüne zam yaparak almasını biliyorsunuz.Ödediğimiz verginin Türkiye de emsali var mı? Esnaf olsun normal vatandaş olsun eşek yüküyle vergi ödüyor ama hizmet eksik kalıyor neden?
  • Bolulu1416 Haziran 2024 . 02:00

   Alladdin geldigindede eski başkana bu kadar yüklendinizmi bir ton sorun vardı 6 yıl olacak hala Alaaddin arıza varsa yapacak belediye
  • Bolulu 16 Haziran 2024 . 00:48

   Tanju başkana CTP ne desen cevap veremez sorun neden kaynaklanıyor desen cevap veremez nedeni bir şey bilmiyor boş donanım siz.Sorun ne yazayım da öğren Tanju başkan sorun boru değil yapılan montaj dönüşlerin çok keskin yapılması bu dönüşlerde patlatıyor.Aslinda boru dayanıklı bu boru dünyanın her yerinde kullanılıyor montaj sorunlu.Su belli bir kesinti olursa arada hava sıkışıyor ve tek motor ile itiş var bunu iki boru ve belli km durak noktaları olmalıydı.Bu proje zaten saçma Karadere sularını düzceye kaptırdılar Bolu halkına göl suyu iciriyorlar.Klorla arıtma kolay çuvalı boşalt suya yallah arittim olsun ozon ile arıtma hayal ediliyordu tabi temiz su oranı gölde mümkün değil oda hayal.Belediye başkanlığı havayi fişek atmak sanırım konser yapmak yani hazır parayı harcamak.
  • Bolulu16 Haziran 2024 . 00:25

   Eskidende sular patlardı Bütün gazeteler haber yapardı Su nerede patlamış boy boy resimlerle haber yapılırdı Ama bu dönem gazetelerde hiçbir haber yapılmıyor Bolunun sesi dışında belediyeye tek söz söylenmiyor
  • Oh nihayet 16 Haziran 2024 . 00:10

   Gece yarısı saat 12 de sular geldi nihayet
  • Mehmet15 Haziran 2024 . 23:59

   Alattin gideli 6 sene oldu alattin madem yapamadı bu Tanju ne yapıyor bolunun paraları ile dansöz oynatıp altına son model mercedes alıyor yapsın ya su borularini o zaman bu kaçı senedir alattine sığınıyorsunuz yetti artık yeter o zaman kanalı kapatmak alattinin projesiydi o başladı ama Tanju ben yaptım diyor alattini ağzına bile almıyor ama boru patlatınca alattine sallıyorsunuz ya insallah bayram gününde su gelmez zaten artık tanjunun nesline su lazım değil Cola olsa yeterli

  Yorum yazın

  İsim (Gerekli)
  Yorumunuz (Gerekli)

  Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.

  GÜNÜN SÖZÜ

  Benim naçiz vücudum nasıl olsa bir gün toprak olacaktır. Fakat Türkiye Cumhuriyeti ebediyen yaşayacaktır.

  SON YORUMLAR
  Sağlık İlaç Gıda Takviyesi Siyah Sarımsak