Basın Konseyi dışında, hiçbir gasteci cemiyetine üye değiliz

Gölcük baştan aşağı yenileniyor

Gölcük baştan aşağı yenileniyor
  11 Haziran 2024

  Gölcük baştan aşağı yenileniyor Bolu’da her yıl 500 bin ...

         Gölcük baştan aşağı yenileniyor       

          Bolu’da her yıl 500 bin turistin ziyaret ettiği ve 2040 yılına kadar Bolu Belediyesi’ne tahsisli olan Gölcük Tabiat Parkı’nın sözleşmesi Doğa Koruma ve Milli Parklar Genel Müdürlüğü tarafından sözleşme kurallarına uyulmadığı ve gerekli bakım onarımın yapılmadığı gerekçesiyle feshedildi. Milli parkta Kurban Bayramı öncesinde hummalı çalışma yapılıyor. Milli Parklar Genel Müdürlüğü tarafından yoğun çalışma başlatılırken, parka ilk etapta 15 milyonluk yatırım yapılıyor. 

         Milli Parklar Genel Müdürlüğü tarafından Gölcük Tabiat Parkı’nda hummalı çalışma başlatıldı. Mayıs ayında Bolu Belediyesi’nden sözleşme kurallarına uyulmadığı için 2040 yılına kadar olan sözleşme fesh edildi.

         Bütün masalar değişiyor 

         Milli Parklar Genel Müdürlüğü tarafından ilk etapta tabiat parkında bulunan 100 masa değiştirildi. Masalar Bolu T Tipi Cezaevi’nde bulunan mahkumlar tarafından bedeli karşılığında yapıldı. Kurban Bayramı sonrasında da bütün masalar yenilecek.

         Parkın her tarafına kameralar konuldu  

         Gölcük Tabiat Parkı’nın dört bir yanına toplam 20 kamera yerleştirildi. Tabiat parkına gelen ziyaretçilerin hem güvenliğini sağlamak ve daha güvenli park için gerekli çalışmalar yapıldı.

          Tuvaletler yenileniyor 

         Uzun yıllardır en önemli sorun olan tabiat parkında bulunan tuvaletlerle ilgili Milli Parklar Genel Müdürlüğü hemen adım attı. Mescidin olduğu bölgeye 6 erkek ve 6 kadının aynı anda kullanabileceği tuvaletler için proje bitirildi. Proje bayramdan önce ihale edilerek kısa sürede hizmete açılması planlanıyor. Aynı şekilde çocuk bakım odası da ziyaretçilerin hizmetine açılacak. Öte yandan parkın girişinde bulunan bölgede bulunan tuvaletler de yenilecek.

         Kaldırım taşları ve çitler onarılacak 

          Gölcük Tabiat Parkı’nda bulunan kaldırım taşları bayramdan sonra bir kısmı yenilecek diğer kısmı da tamir edilecek. Parkı çevreleyen çitlerde bakıma alındı. Parkın karşı tarafında bulunan iskele de güvenli olmadığı gerekçesiyle kaldırıldı.

  • Melek15 Haziran 2024 . 01:34

   Boluspor Gölcükten aldığı gelir dışında hiç ilgilenilmemişti belediyemizde keza öyle. Devlete geçmesi çok isabetli olmuş, her yönden yenilenip güzelleşiyor , korunuyor Gölcük tabiat harikamız
  • Aladağ12 Haziran 2024 . 14:27

   Asıl turbun büyüğü Gölköyde. Girişte 50 lira para alınıyor, başka da bir şey yok. Heryer çöp içinde. Her tarafta yer ateşi yakılmış. Araç ile ormanın içine giriliyor, atvler ayrı dert. Offroadcılar ayrı. Buraya da el atılması şart. Bir de göl etrafında pıtrak gibi biten tesisler.
  • Bolulu12 Haziran 2024 . 07:42

   Ya hu gölcükten banane. Bizi parasız almıyorlar oraya.
  • Vakvak11 Haziran 2024 . 23:48

   Rant bungalovu yüzünden belediyenin elinden uçtu gitt.Hesaplar bozuldu ellaaammm
  • Akil11 Haziran 2024 . 21:31

   Yenilendiği zaman yani bakım onarım işleri bittiğinde bizim meşhur " İllede sen" i kapıdan içeri sokmayın !!!!
  • Gölcük 11 Haziran 2024 . 17:54

   Zaten bolulular gitmiyor onlar yaylaya gidiyor. Giriş ücreti çok yüksek olsun araç başı 500 lira falan.
  • Bolulu11 Haziran 2024 . 17:02

   Paşaköyüne bir cami yaptı balık yetistir içinde garajların oraya pazar yeri gibi bir şey yaptı sonra yarısı iptal etti yıkıldı falan bir işten anlamaz Tanju Mülteciler üzerinden yol alır falan filan olay bu.Gölcüğü çöplüğe çevirdi.
  • Bolulu11 Haziran 2024 . 16:55

   Bu işler belediyenin yapacağı bir halt değil hazır parayı doğru dürüst harcayamıyorlar hizmet anlayışı yok sıfırlar yani.
  • eğitimci11 Haziran 2024 . 16:03

   Olması gereken buydu belediye yıllarca hesapsız gelir elde etti buna rağmen bakım yapmadı bakım sıfırdı.
  • Bolulu11 Haziran 2024 . 15:59

   Oraları yabancılar kırdı hep dış güçlerin işi

  Yorum yazın

  İsim (Gerekli)
  Yorumunuz (Gerekli)

  Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.

  GÜNÜN SÖZÜ

  Biz Türkler, bütün tarihimiz boyunca hürriyet ve istiklâle timsal olmuş bir milletiz.

  SON YORUMLAR
  Sağlık İlaç Gıda Takviyesi Siyah Sarımsak